Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
discount 30 + hiring

mb_substr - Český PHP manuál

Funkce vrátí podřetězec od startovní pozice s určitým počtem znaků.

Parametry

Řetězec, startovní pozice a délka podřetězce. Pokud je startovní pozice záporná, bude navrácený podřetězec počítán od konce řetězce. Jako obvykle u funkcí s prefixem mb_ lze uvést kódování.

Příklad

<?php
        echo mb_substr("Příliš žluťoučký kůň", 7, 4);

Výstup:

žluť

 

Všechny články v sekci
Textové řetězce - Český PHP manuál
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity

 

 

Komentáře

Avatar
Michal Procházka:22.2.2017 17:07

Pro začátečníky jako jsem já. Délka podřetězce je nepovinná. Funkce potom vrátí podřetězec od startovní pozice do konce.

 
Odpovědět
22.2.2017 17:07
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.