Geek tričko zdarma Python týden
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde
Pouze tento sleva až 80% na kurzy Python

Diskuze: Testování PHP/Nette

Aktivity (1)
Avatar
Otík Rampouch:28.8.2018 7:36

Ahoj,

v Nette a všeobecně v php mám rozpracovanou svou první stránku, chtěl bych se zeptat, co používáte k testování. Využíváte Testeru, který je přímo součástí Nette nebo máte lepší zkušenost s něčím jiným? Dělám hodně v pythonu a tam používám pytest. Vím že pomocí Selenia lze testovat UI a podobně, neexistuje třeba i nějaký plugin, který by mi pomohl s testováním konkrétních tříd a funkcionality v php? Potřeboval bych ideálně nějaké obecnější řešení, protože si nejsem jistý, že u Nette zůstanu a nebudu chtít zkoušet něco jiného.

Taky bych se chtěl zeptat, jestli nevíte o nějakém veřejném repozitáři s webem středního či většího rozsahu v Nette se spoustou modulů apod., který by sloužil jako zdroj inspirace, jak webovou aplikaci v tomto frameworku správně psát. Kus webu už mám hotovou, ale cítím, že i když je funkční, rozhodně by bylo vhodné zdrojáky přepsat a upravit.

 
Odpovědět 28.8.2018 7:36
Avatar
Jindřich Máca
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Otík Rampouch
Jindřich Máca:28.8.2018 23:29

Ahoj, co se týče většího testování v PHP, mám docela dobré zkušenosti s frameworkem Codeception. :)

 
Nahoru Odpovědět 28.8.2018 23:29
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.