Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
c++ week
Avatar
Deart
Redaktor
Avatar
Deart:6.11.2015 18:24

Ahoj, chtěl bych se zeptat na názor že střední školy jsou v oboru IT naprosto nedostatečné. Co si o tom myslíte? Jsem v prvním ročníku SSŠVT (https://www.sssvt.cz/) a tenhle názor mě celkem zaskočil...

 
Odpovědět
6.11.2015 18:24
Avatar
Verquido
Redaktor
Avatar
Verquido:6.11.2015 19:18

Řekl bych že soukromá střední škola více očekává že máš už nějaké znalosti z oboru na který jdeš. Takže se podle toho zařizují ve výuce. (Na soukromé nejsem)

Já studuji na COP v Sezimově ústí ( http://www.copsu.cz/ ) A nevím jak to popsat. Né že by mi všechno šlo, z nějakých předmětů jsem propadal, ale to tu rozebírat nechci. Co se týče IT tak máme teď ( ve druháku) 4 předměty z oboru a to Informační technologie (IT), Aplikační software (ASW), Programování a vývoj Aplikací (PVA) a dále Počítačové sítě (PSI). V IT se probírá jak dělat prezentace, jak odeslat Email atd.. v ASW nám říkají jak zvětšit nadpis ve Wordu, jak stylovat odstavce a takovéhle věci ze softwaru. PVA je programování a tam jsme brali Algoritmy, a teď bereme základy programování v C#. Pro někoho je to těžké (protože to ještě neviděli) tak se snaží probírat pomalu ale nejde mu to :D A ti, kterí se v tom už orientují jen dělají jednudché programy a z hodiny si vůbec nic neodnášejí takže je to spíš pro začátečníky v oboru. Jediné co mi opravdu něco dává je PSI. Tam bereme něco v čem se neorientuji a dává mi to více než 3 předchozí předměty předměty dohromady.

Takže ti radím ať se nespoléháš na školu, protože v tomhle Oboru se více naučíš samostudiem. Pokud když nebudeš něco opravdu chápat tak zajít za učitelem ať ti to vysvětlí :) Ale záleží hlavně na tom jak jsi na tom ty v porovnání se spolužáky.

Snad ti to pomohlo.

 
Nahoru Odpovědět
6.11.2015 19:18
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Deart
David Novák:6.11.2015 19:37

Nevím, jak je na tom ta tvoje, ale obecně jsou IT střední školy směšně jednoduché.. Kdybych to shrnul, tak v prvním semestru VUT FIT jsem se naučil zhruba tak stejné množství věcí jako za 4 roky studia na střední (které jsem zakončil maturitou za 1). Problém je podle mě především v neodbornosti učitelů. Na střední mají velmi nízké platy (oproti VŠ), takže tam nikdo solidní většinou není. A když tě vede někdo, kdo sám neví, tak pak výsledek nebude valný..

Kvůli tomu se na vysokých stejně pak jde od nuly (množství gymplánů, rozdílná kvalita SŠ), takže v zásadě je střední naprosto zbytečná. Koresponduje to také s tím, že středoškoláci (nebo studenti nekvalitních VŠ) tráví své víkendy (a vlastně většinu času) vymýšlením, co dělat pro zábavu. To na dobré vysoké není možné a školu nemůžeš prostě vypustit. Důležité je také uvědomit si, že škola ti nic nedá - ani nemůže. Je to prostě prostředí pro tvůj rozvoj a je jen na tobě, jak ho využiješ.

Takže doporučuji se nespoléhat na to, co tě učí ve škole (spousta lidí udělá web nebo kalkulačku a má pak falešný pocit, že umí programovat) a zajímat se a rozvíjet se sám.. :)

Nahoru Odpovědět
6.11.2015 19:37
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Deart
Redaktor
Avatar
Deart:6.11.2015 19:58

Děkuji za názory. Ještě bych se chtěl zeptat jestli si myslíte že pokud má student dostatečné znalosti už po dokončení střední školy se zaměřením na IT tak má šanci se uplatnit bez vystudované VŠ?

 
Nahoru Odpovědět
6.11.2015 19:58
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Deart
David Novák:6.11.2015 20:31

Rozhodně - IT je především o schopnostech.

Ovšem VŠ je vynikající v jedné věci - dá ti základ (i teoretický) ve všem - což bys nejspíš normálně neměl.. A to se může hodit. Navíc je většinou možnost účastnit se nějakých větších projektů a získat zkušenosti.. Takže dobrá VŠ (VUT, ČVUT) ti rozhodně výrazně pomůže a rozšíří obzory.. Pokud máš ale dost vůle učit se sám, školu nepotřebuješ.. Všechny informace můžeš získat i bez ní ;)

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
6.11.2015 20:31
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
Deart
Redaktor
Avatar
Deart:6.11.2015 20:42

Díky všem za názory ;-)

 
Nahoru Odpovědět
6.11.2015 20:42
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.