Java týden Body zdarma
Využij podzimních slev a získej od nás až 40 % bodů zdarma! Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na Java e-learning!

Diskuze: Olomoucká / Purkyňova - Mechanik elektrotechnik

Aktivity (2)
Avatar
Petr Novák
Člen
Avatar
Petr Novák:1. května 11:03

Zdravím , dostal jsem se na Olomouckou a Purkyňku do Brna a teď nevím na jakou mám jít. Zajímá mě mechatronika a to byl taky důvod proč jsem se hlásil na Olomouckou ( Purkyňova na to nemá zaměření). Chtěl bych se zeptat jestli tady není nějaký absolvent co by mi řekl co si o těch školách myslí nebo aspoň nějaké info , děkuji.

 
Odpovědět 1. května 11:03
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Jančík
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Petr Novák
David Jančík:1. května 12:49

Studoval jsem na Purkyňce IT. Měla tenkrát mimo to i obory Elektrikáře a Sociální. V mém oboru jsme tenkrát měli Automatizaci a Elektrotechniku. Automatizace co si pamatuji byla hodně obecná a moc mě nebavila. Elektrotechniku jsme mimo vyučování teorie a výpočtů měli i praktickou, kde jsme zapojovali součástky na nepájivém poli a pájeli jsme vlastní jednoduché obvody, což mě naopak velmi bavilo. Co se učitelů a celkově atmosféry na škole týče, tak mě osobně se tam velice líbilo a mám na ni dobré vzpomínky.
Hlásil jsem se na 3 školy - Kounicovu, Olomouckou a Purkyňovu. Na Olomoucké jsem byl na dni otevřených dveří a moc se mi tam nelíbilo, někteří učitelé mi tam od pohledu byli nesympatičtí a když tam nějaký učitel ukazoval jak jeho žáci programují v Pascalu programy a pouštěl tam nějaké hry ve Flashi, což by poznal i ten nejvíc počítačový laik, tak jsem o ni ztratil zájem :D
Popravdě se mi nejvíce líbila Kounicova - přišla mi nejvíce technicky zaměřená a měl jsem pocit, že se tam naučím to, co chci - ale tam jsem se nedostal, tenkrát se bralo podle průměru ze ZŠ a byl jsem pod čarou.
Ale za mě je to už 5 let, takže se spousta věcí mohla změnit. Co se Purkyňky týče, tak tam občas ještě zavítám na návštěvu a za tu dobu tam postavili nové patro, které je zaměřené na počítačové sítě, sloučili ji s Kounicovou a proběhlo tam i dost renovativních úprav v interiéru.
Doporučil bych ti zajít se do těch škol podívat na dny otevřených dveří a ptát se hlavně na to, co tě zajímá z toho, co by ses rád naučil :)

Nahoru Odpovědět 1. května 12:49
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.