Nauč se s námi víc. Využij 50% bonus na e-learningové kurzy.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
discount week 50

Diskuze: Škola a výběr zaměření

Aktivity (3)
Avatar
Verquido
Redaktor
Avatar
Verquido:16.1.2016 12:57

Zdravím, nevěděl sem přesně kam tento příspěvek dát, tak sem vybral tuto sekci snad to nevadí :)
Chtěl bych se zeptat na váš názor. Ve škole nám bylo řečeno že si budeme do třeťáku moci vybrat jestli se budeme chtít více zaměřit na Programování nebo na Správu sítí a já teď nějak nevím co bych si měl vybrat. Nevím co je výhodnější se učit, že bych se třeba jedno učil ve škole a jedno třeba příležitostně doma ale co jak? Co má lepší využití na trhu. Opravdu nevím. V téhle době mi více jde programování, ale postupem času se to bude ztěžovat a přemýšlím na tím co kdybych to nezvládl atp.. Můžete mi prosím napsat vaše názory, připomínk popřípadě vlastní zkušenosti?
Děkuji :)

 
Odpovědět
16.1.2016 12:57
Avatar
David Janoušek:16.1.2016 22:53

Ahoj, doporučil bych ti to, co opravdu chceš umět, ať už programování nebo správu sítí se naučit sám doma. Když tě to bude bavit a věnuješ tomu dost času, můžeš se toho naučit víc, než tě můžou naučit tví učitelé. Další věc, z mé vlastní zkušenosti, škola ti dokáže tvůj zájem velice znechutit, ať už třeba "programováním na papír" (jó i tohle se děje ve 21. století) nebo třeba biflováním funkce starých ústředen typu EWSD a S12.

Doporučuji ti vybrat si zaměření, které je nejprůchodnější a v klidu se sebevzdělávat v tom co tě baví. Navíc, pokud se chystáš i na vysokou školu, tak tam své znalosti třeba z programování budeš moct dobře využít.

 
Nahoru Odpovědět
16.1.2016 22:53
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Janoušek
David Novák:16.1.2016 23:29

Co se ti nelíbí na programování na papír? ;)

Nahoru Odpovědět
16.1.2016 23:29
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
michalkasparec
Redaktor
Avatar
michalkasparec:17.1.2016 10:56

Pokud te bavi oboje, myslim, ze je vyhodnejsi se zamerit na site (i ja jsem to tak studoval).
Duvod je jednoduchy a ve sve podstate je pro to i tento web. Na skole te stejne moc nenauci programovat. Naopak doma se k programovani dostanes pomerne snadno, ALE k Cisco routerum a vubec ke vsem poradnym sitovym prvkum, ktere muzes spolu nutit komunikovat, doma jen tak nepotkas, protoze jsou v trochu jinych cenach nez software na programovani a nebo zaplatit si premium clanek za par korun, zde na siti.
Ne teda na stredni, ale na vysoke jsem se diky tomu dostal ke spouste prvkum site a to ne jen na CCNA, ale i v ruznych predmetech na sifrovani a komunikaci v sitich pres DDoS ochrany az po DDoS utoky (samozrejme v ramci testovaci site na univerzite).
Jsem rad, ze jsem si tim prosel, otevrelo mi to dost moznosti a zkusenosti, a to delam ted jako programator nakonec.
Dokazi si udelat spoustu veci sam oproti kolegum co vystudovali ciste jen FIT a to si troufnu rici, ze jsem programatorsky na tom stejne jako oni, protoze praxe srovna lidi docela rychle

 
Nahoru Odpovědět
17.1.2016 10:56
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
David Novák:17.1.2016 13:59

Fakt netuším.. Já to dělám naprosto běžně.. A stejně tak většina programátorů - obzvlášť, když probíhá návrh. ;)

Nahoru Odpovědět
17.1.2016 13:59
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Novák
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Verquido
David Novák:17.1.2016 14:46

Jinak k tématu - také bych ti doporučil jednoznačně sítě. Důvody již byly zmíněny :)

Nahoru Odpovědět
17.1.2016 14:46
Chyba je mezi klávesnicí a židlí.
Avatar
Verquido
Redaktor
Avatar
Odpovídá na michalkasparec
Verquido:19.1.2016 19:27

No dobrá, ještě uvidím. Ale díky moc za názor :)

 
Nahoru Odpovědět
19.1.2016 19:27
Avatar
Verquido
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Novák
Verquido:19.1.2016 19:30

V prváku jsme se rozdělily na 2 skupiny. Já byl v té kde se skoro nic nedělalo, všichni si tam hráli na PC ačkoliv jsme měli brát tvorbu webových stránek. A pak se na mě všichni obracely že to neumí a chtěli po mě pomoct. Druhá skupina měla drsnějšího učitele, který je o dost starší a má asi staré návyky a psal s nimi kód na papír a poté ho až mohli vyzkoušet, v dnešní době kdy je IDE s nápovědou nebo otevřený internet to bylo divné, ale asi se toho naučili víc :) Každopádně si stěžovali.

A co se tvé odpovědi týče tak taky díky :) Beru na vědomí.

 
Nahoru Odpovědět
19.1.2016 19:30
Avatar
Odpovídá na michalkasparec
David Janoušek:19.1.2016 20:38

Jenom chci dodat, že moje odpověď byla mířená na střední školu :-) Na vysoké škole je to už kapku jiná liga a můžete se tam potkat s věcmi, na které jinde jentak nenarazíte. Ať už třeba profesionální vybavení nebo účast v zajímavých projektech a aby mě někdo nepochopil špatně, na vysoké škole už to nejsou jenom marketingové fráze z dnu otevřených dveří, ale opravdu se k tomu dá dostat.

Jinak k programování na papír :-) myslel jsem přímo kód, nikoli myšlenkový návrh nebo vývojový diagram. Není důležité pamatovat si přesnou syntaxi v tom či onom jazyce, když máme vždy k dispozici dokumentaci :-) důležité je rozumět jak to funguje.

 
Nahoru Odpovědět
19.1.2016 20:38
Avatar
DooM
Redaktor
Avatar
DooM:19.1.2016 21:08

„Co kdybych to nezvládl?” snad nejstereotipnější věta, která ničí úspěch.
Zvládneš cokoliv. Záleží na tom, kolik času a síly pro to hodláš obětovat.
Navíc to programování či síťařina na škole nejsou zas tak těžké, dá se to v pohodě zvládnout i když v tom zrovna neexceluješ(v takové situaci se nachází můj kamarád, který je nyní ve čtvrťáku).
Co se týká tvého výběru. Pokud máš pro jednu z těch věcí fakt zápal, tak bych šel do toho. Pokud ne, tak je možné, že tě to přestane bavit. Znám několik takových, co vyšli školu a pak šli studovat dál v úplně jiném oboru, programování už nechtěli ani vidět, ale nemusí to být zrovna tvůj případ. Výhoda těch sítí je v tom, že k prostředkům se kterými tam budete pracovat se jen tak nedostaneš, zatímco to, co se naučíš na hodinách programování se doma naučíš v podstatě do několika týdnů. Myslím, že bys mohl zkusit napsat nějakému studentovi sítí a programování na dané škole a zeptat se jich na pár otázek. Kde jinde bys mohl dostat lepší odpovědi jaké to tam je. :)

Nahoru Odpovědět
19.1.2016 21:08
Klient: Nefunguje mi internet co s tím uděláte? Operátor: a co vidíte na monitoru? Klient: No signal...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 12 zpráv z 12.