Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Lukáš Štrbo:11.6.2015 22:22

Čavte všetci ,mám taký problém , som žiak Základnej Školy v 8. Ročníku a učitelia sa nas uz pytaju na aku strednu ideme a teoreticky mame aj dost malo casu ak to takto zoberiem a buducnosti by som chcel pracovať ako programátor softwaru a kedže sú tu aj programatori ktorý naozajstne pracujú a sú zamestaní tak by som poprosil o pomoc . Na akú strednú školu by som mal ísť ak sa chcem dostať na takú výšku ? A ak chcem v buducnosti pracovať ako programátor ? Má to byť gymnázium alebo Stredná odborná škola ? Ďakujem vám za vašu odpoveď a bol by som rad kebyže k tomu napišete aj prečo :) Takže diki ešte raz vopred :)
PS: Píšem z mobilu tak prepáčte za preťuky , a zlu gramatiku

 
Odpovědět
11.6.2015 22:22
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Lukáš Štrbo
Martin Dráb:11.6.2015 22:29

Já jsem chodil na gymnázium, kde byla možnost si už od prvního ročníku (bylo čtyřleté) vybrat jako zaměření informatiku, což mi přišla jako ideální kombinace všeobecného vzdělání a mého koníčka.

Nevím ale, jak moc náročné je jít ze standardního gymnázia na vysokou. Ale proveditelné to rozhodně je. Jen asi trochu náročnější.

Ale jelikož jsi nenapsal, kde cca bydlíš, tak asi nemá smysl dávat nějaké konkrétnější tipy. Ono také bude záležet na tom, jaké školy jsou pro tebe dostupné.

Závěr je asi takový, že já bych hlasoval pro gymnázium, ideálně takové, kde se nějaké základy programování učí. Pak je můžeš samostudiem rozvinout. Nebo třeba zjistíš, že programování tě sice baví, ale že tě mnohem víc zajímá něco jiného. A gymnázium by ti mohlo dát slušný všeobecný přehled.

Nahoru Odpovědět
11.6.2015 22:29
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Odpovídá na Martin Dráb
Lukáš Štrbo:11.6.2015 22:41

Bývam na Slovensku , Nitriansky Kraj , Levice (okolie do 7 km) . No hned pri moje ZŠ je Gymnázium (www.gav.sk) no rodicia ma nepustia na intrák kôli peniazom ale je jedno v Zlatých Moravciach napr. A ja v programovaní vidím buducnosť kedže technika rastie neiveritelne rychlo no ja uz 1 rok riešim toto a chcel som sa vás opytať kedže vy už tak aj pracujete a je vlastne aj NUTNÉ mať gymnázium ?

 
Nahoru Odpovědět
11.6.2015 22:41
Avatar
Filistin
Člen
Avatar
Filistin:14.6.2015 22:06

viz. http://www.itnetwork.cz/…4f4a75f95ff3

I kdyby bylo gymnázium se zaměřením na informatiku - stejně bych spíše volil SOŠ. Neříkám že to není hezké mít nějake znalosti z dějepisu, geografie, či chemie - ale jako budoucímu programátorovi je ti to k ničemu. Pokud už teď víš, že by tě to bavilo je nějaká odborná škola, podle mě, pro tebe lepší.

(( já tenkrát neměl tušení, do dělat, a hůř, co mě baví :D tak sem šel na gympl, abych alepsoň tu maturitu měl ))

Editováno 14.6.2015 22:06
 
Nahoru Odpovědět
14.6.2015 22:06
Avatar
mnauik
Člen
Avatar
mnauik:19.6.2015 19:32

Rozhodne stredni odbornou skolu, da ti nejake zaklady a budes delat neco v oboru. Ale hlavne, samotna skola nestaci, jak jsem se presvedcil na vlastni kuzi. Musis programovat i ve volnem case, venovat se tomu a drit, pak z tebe bude, jako odmena, uznavany odbornik. :)

Nahoru Odpovědět
19.6.2015 19:32
minusuj mě, ale zdůvodni to ;)
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.