Využij akce až 30 % zdarma při nákupu e-learningu. Více informací. Zároveň je tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Hledáme nového kolegu do redakce - 100% home office, 100% flexibilní pracovní doba. Více informací.

Diskuze: Výběr IT školy - velká prosba o radu (Praha Prosek)

Aktivity
Avatar
arison
Člen
Avatar
arison:18. února 18:28

Dobrý den,
máme na Vás velkou prosbu ohledně výběru střední IT školy.
Syn by velice rád studoval na IT škole, ale nevíme kterou ze dvou vybraných ( v případě že úspěšně udělá přijímací zkoušky), má zvolit.
Podali jsme přihlášky na SSŠVT v Praze na Proseku: https://www.sssvt.cz/
a na SPŠ (Střední průmyslová škola) také na Proseku v Novoborské ulici: https://www.sps-prosek.cz/

Bohužel, jsme kvůli nepříznivým pandemickým podmínkám a tím pádem uzavřeným školám, nemohli ani jednu z nich osobně navštívit na dnech otevřených dveří a udělat si alespoň nějaký obrázek.
Ze stránek, videí, ale i po zavolaní do jednotlivých škol, jsme se toho bohužel moc nedozvěděli.

Našel by se prosím někdo tak ochotný, kdo do některé z výše uvedených škol chodil, nebo s nimi má nějakou zkušenost, aby nám poradil?
(Kvalita výuky, vybavení, přístup vyučujících atd...)
Syn by se rád komplexně naučil vše dostupné o IT (rád by se také naučil opravovat a diagnostikovat závady na PC a OS) to co jsme ale zjistili, na těchto školách asi moc neučí možná na SPŠ ale to nevíme jistě.

Proto budeme za každou radu a zkušenost od Vás velice vděční, protože, bysme neradi šlápli, jak se lidově říká vedle.

Předem všem velice děkujeme za ochotu, Vaše doporučení a odpovědi.

 
Odpovědět
18. února 18:28
Avatar
Tomáš Bajt
Člen
Avatar
Tomáš Bajt:19. února 11:01

Dobrý den, tento rok jsem nastoupil do prvního ročníku na SSŠVT, s tou druhou školou nemám žádné zkušenosti. Škola má na webu virtuální průchod celou školou a pořádala i online DOD. Jak popsat kvalitu výuky.. Já jsem student z vesnice a vesnická ZŠ není výukově tak rozsáhlá jako jiné ZŠ třeba z měst, takže bych měl mít poněkud problém, že? Ne, studium je příjemné, ale není zadarmo, když se někdo neučí, má 5, když se učí, nebo se aspoň snaží, je mu to opláceno. Vybavení posoudit nemohu, je sice opravdu nadstandartní( počítačové učebny ), ale opravdu nevím, k čemu nám je 32GB RAM, když na těch hodinách otevíráme Poznámkové bloky. Vyučující jsou tu různí, já osobně nemám problém ani s jedním, nicméně by se určitě našel někdo, kdo by měl problém. Na češtinu a dějepis je tu suprová učitelka, která vás neseřve za to, že si něco nepamatujete. Na Matematiku jsou tu dvě učitelky, které to opravdu umí.. Sice jsou trošku přísnější, ale tak koho by nenaštvalo, kdyby nebyl student schopný pochopit jednu věc po měsíci učení a procvičování. Na technické zobrazování, což je vlastně něco okolo norem, rýsování, kreslení, polohy atp. a má nás to připravit na předměty jako Technická grafika, máme pana ředitele, se kterým je mnohdy sranda, ale také to dokáže brát hodně vážně. Na angličtinu jsou zde také dvě učitelky, se kterými mě to vážně baví, i přes to, že je AJ můj oblíbený jazyk a už většinu věcí znám. Programové vybavení je předmět, kde se studenti učí né reálné programování, ale různé věci ohledně softwaru, scripty,OS,Ex­cel,Weby a mnoho dalších věcí, učitelé fajn. Přírodopis, Občanskou nauku a Fyziku nějak nesoudím, dobří profesoři, i když né vždy úplně zajímavé témata. Počítačové sítě jsou fajn předmět, s učitelem je sranda, ale dokáže být i přísný. Technika administrativy je vlastně to, že se tu učí psát všemi deseti, je to hodně neoblíbené, protože to není pro všechny zas tak lehké :D. Abych něco doplnil, nevím, co myslíte těmi závadami, ale když bude něco blbě v PC, tak se vám určitě vyplatí znalost z Technického vybení a OS, tam pomůže Programové vybavení. Zobecním to, kvalita výuky je tu dobrá, pokud chce sám žák, nikdo ho tu nebude držet, pokud se nechce snažit a něco ze sebe udělat. Vybavení je nadprůměrné, i když nevím, jestli v mnoho scénářích, potřebné. Učitelé jsou féroví, dokáží být přísní i vtipní. Za ten půl rok jsem se toho naučil hodně, 20 000 Kč/ Rok studia je vážně dobrá cena. Jediné, co bych asi tak upravil na této škole, aby byla v mých očích ještě více dobrá, je to, že bych změnil primární programovací jazyk. Probírají se sice i weby v Programovém vybavení, nicméně od druhého ročníku se zde vyučuje C#, což je pro někoho dobrý jazyk, já ho teda moc nemusím, i když jsem si tu koupil strašně moc kurzů právě na C#.

Snad jsem vám pomohl aspoň trochu, kdyžtak zodpovím něco dalšího, ale zase nejsem vševědoucí, byli jsme ve škole tak pár měsíců, než přišel lockdown. :D

Nahoru Odpovědět
19. února 11:01
Život je jednoduchý, to jen lidé si ho dělají složitým.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
arison
Člen
Avatar
Odpovídá na Tomáš Bajt
arison:19. února 18:16

Děkuji Vám za velice rozsáhlou a erudovanou odpověď :-D

Editováno 19. února 18:17
 
Nahoru Odpovědět
19. února 18:16
Avatar
arison
Člen
Avatar
arison:21. února 14:19

Dobrý den,
našel by se prosím někdo další kdo by byl ochoten podělit se s námi o jeho zkušenosti z výše uvedenými školami?

Se SSŠVT píšete že máte kladné zkušenosti, ale o SPŠ Prosek, nám nikdo nic nenapsal.Našel by se někdo tak ochotný kdo by se s námi podělil také ze zkušenostmi z SPŠ?
Díky moc všem předem

 
Nahoru Odpovědět
21. února 14:19
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.