Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
BF extended 2022
Avatar
Anon Anon
Člen
Avatar
Anon Anon:7.5.2020 3:37

Ahoj,
Ačkoliv vždy říkám, že bych se na školu už nikdy nevrátil, tak jsem teď (ve 3 ráno) začal přemýšlet, jaké by to asi bylo, kdybych nebyl jen obyčejný Anon, ale Anon PhD (nebo alespoň Bc. I to by byl úspěch).
Živím se jako programátor už 5 let a hlady jsem zatím neumřel, tak asi nebudu úplně tragický (+ mezi tím materiálem, se kterým momentálně pracuju, se cítím jako velice kvalitní programátor. Celkem příjemný ego boost :) Říká se, že když jsi nejchytřejší/nej­lepší člověk v místnosti, tak pravděpodobně budeš v místnosti špatné. Sranduju ;) )
Můj problém je, že hodně nerad dělám věci, do kterých jsem nucen (jako učení věcí, které mě nezajímají/nebaví) a proto jsem toho vzdal už víc, než dokážu spočítat.
Programuju back-endy v C#, momentálně REST server s malou dávkou ORM (nhibernate), DI a podobné buzzwordy, které dneska letí. Nějakou dobu jsem dělal i front-end ve WPF, ale to mi moc nevoní.

TL;DR:
Poradíte kterou vysokou školu a obor bych teoreticky mohl studovat (dálkově; dělám na HPP)? Mělo by tam být co nejvíce c#, algoritmizace, atd. Ale zase co nejméně matematiky (ideálně vůbec žádná, jsem v ní fakt tragický. Malou násobilku dávám jen s kalkulačkou) a nižších jazyků jako C++.

Díky!

 
Odpovědět
7.5.2020 3:37
Avatar
Odpovídá na Anon Anon
Michael Škrášek:7.5.2020 10:40

V té matematice podle mě bude problém, ta se učí hodně všude ... já studuji VUT FIT a mám i ty nízkoúrovňové jazyky (C, Assembler ...). Myslím, že na Masarykove Univerzitě si můžeš hodně vybírat předměty, takže tam by to teoreticky šlo ... s jinýma školama nemám zkušenosti.

Ale jinak naprosto sdílím tvůj postoj k učení věcí, které mě nebaví, nebo je dokonce v životě nepoužiju ...

Nahoru Odpovědět
7.5.2020 10:40
"I choose a lazy person to do a hard job. Because that person will find an easy way to do it. " Bill Gates
Avatar
Jindřich Máca
Člen IT Redactor Gang
Avatar
Odpovídá na Anon Anon
Jindřich Máca:7.5.2020 10:58

Ahoj, chápu Tvoje zaměření a líbí se mi Tvůj humor, ale bohužel tady těžko radit. :D

Z mojí zkušenosti většina státních škol zabývajících se IT začíná na bakalářském studiu nějakým spíše obecnějším přehledem a specializace přichází až později (někdy dokonce až na Ing. studiu). Také, jelikož jsou to státní školy, musí mít pro své obory schválený studijní plán, který by měl splňovat nějaké standardy. To se týká mimo jiné zaručeného obsahu matematiky a občas i fyziky v daném oboru.

To, co jsi představuješ Ty, je spíše soubor školení na témata, která Tě zajímají; defakto předměty jako Základy C#, Základy algoritmizace, C# pro pokročilé, Algoritmy pro pokročilé atd. To se bohužel ale moc neslučuje s tím, co jsem popsal výše o fungování VŠ.

Dle mého názoru je to i důvod, proč spousta lidí sahá spíše po samostudiu. Zkrátka jsi z kvalitních materiálů nastudují, co je zajímá a můžu se tím jít někam živit, přičemž další zkušenosti naberou v praxi.

Když to VŠ je o obecnější přehledu. Ano, můžu se více zaměřit na něco do hloupky, ale ta šířka je zde neméně důležitá, nehledě na to, že obsahuje věci, které Tě nebaví nebo Ti tolik nejdou. A to, že jsi na konci odnášíš ten titul značí mimo jiné, že máš ten obecnější přehled a že jsi schopný se poprat i s věcmi, které Ti zrovna "nevoní". ;)

 
Nahoru Odpovědět
7.5.2020 10:58
Avatar
Anon Anon
Člen
Avatar
Anon Anon:7.5.2020 11:45

Díky za tipy.
Když teda říkáte, že státní školy jsou takové, jaké jsou, nebylo by to na soukromých školách lepší?

 
Nahoru Odpovědět
7.5.2020 11:45
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.