IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Samuel Kuchta:3.3.2018 14:19

Ahoj, potrebujem poradiť.
Viete niekto o dobrých vysokých školách v čechách alebo na slovensku zameranych ma A.I?

 
Odpovědět
3.3.2018 14:19
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Samuel Kuchta
Martin Dráb:3.3.2018 14:28

Na ČVUT FIT obor OI (Otevřená Informatika?) by se měli hodně věnovat umělé inteligenci.

Na MFF UK na magisterském studiu je na to také obor. Samozřejmě, nemusíš jej přímo studovat, předměty jako Umělá inteligence I, II, Neuronové sítě I, II, jejich implementace, Strojové učení... a další (i třeba Evoluční algoritmy by sem šly zařadit).

Ale nepočítej s tím, že se k nějakým extra pokročilým věcem dostaneš brzy. Třeba u těch neuronek, pokud chceš "chápat", jak a proč fungují, tak se bez poměrně šílených druhých derivací a podobných vylomenin úplně neobejdeš. Tím chci říci, že je potřeba mít i nějaký matematický/in­formatiký základ.

A pokud chceš jít na UI, protože "je to dnes in", tak s tím bych byl opatrný. Za pár let se třeba objeví nějaký jiný marketingový tahák. UI není výmysl posledních několika let, neuronové sítě jsou tu s námi už opravdu dlouho (i pokud počítámi jejich "oživení" někdy v 80.-90. letech), jenom si teď myslíme, že výkon našich počítačů je takový, že je dokážeme pořádně využít. Neříkám, že na některé věci dobře nefungují, ale musáž, co se dnes provádí, považuji za dost "přestřelenou", podobně jako u IoT.

Nahoru Odpovědět
3.3.2018 14:28
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Aaa Aaa
Člen
Avatar
Odpovídá na Samuel Kuchta
Aaa Aaa:3.3.2018 14:44

V Brně na MUNI se dá studovat bakalářský obor "Umělá inteligence a zpracování přirozeného jazyka" ale nemám o tom žádné bližší informace.

 
Nahoru Odpovědět
3.3.2018 14:44
Avatar
Pjanus
Člen
Avatar
Odpovídá na Samuel Kuchta
Pjanus:3.3.2018 15:55

Aktuálně navštěvuji ČVUT FIT obor Znalostní inženýrství a mohu jenom doporučit. Co se týká studia do bakaláře nic moc ale potom na magistrovi je spousta velmi zajímavých předmětů a učitelé jsou na velmi vysoké úrovni v oboru.

 
Nahoru Odpovědět
3.3.2018 15:55
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.