IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

GameMaker - české návody a komunita

Game Maker - Programování pro děti Game Maker (zkráceně GM) je program pro tvorbu 2D a 3D videoher běžící pod Windows (a remake verze 7 pro MAC). V aktuální době GM již není podporován, místo něj se používá jeho nástupce Game Maker Studio (zkráceně GMS).

Byl napsán profesorem Markem Overmarsem v programovacím jazyce Delphi a poprvé vypuštěn mezi lidi roku 1999 v listopadu. Placená verze má oproti verzi zdarma možnost exportovat hry do 14 různých platforem. Verze zdarma (tzv. Standard) je ale také velice oblíbená, protože uživatele kromě exportu pouze pro Windows vůbec neomezuje.

Začátečníci mohou programovat přetahováním ikonek (Action), které reagují na různé události (Events), pokročilejší uživatelé mohou použít jeho vlastní objektový jazyk GML (Game Maker Language). Díky přátelskému rozhraní a jednoduchosti mohou začít programovat i naprostí začátečníci, což je důvod, proč je GMS tak oblíbený.

Vyberte si sekci s návody a úkazkovými hrami

 

Hry vytvořené v GameMakeru:

Space Impact

Odkazy

Zde naleznete odkazy na freeware IDE, ve kterých můžete v daném jazyce programovat

GameMaker Lite


 

Aktivity