Pouze tento týden sleva až 80% na e-learning týkající se Kotlinu
Využij akce až 80% zdarma při nákupu e-learningu. Více informací .
Kotlin week
Avatar
Druid
Redaktor
Avatar
Druid:4.6.2013 0:19

Ahoj, zdravím všechny! :) Ti co jsou z chytráka možná vzdáleně tuší kdo jsem. Ti co jsou původní součástí zdejší komunity asi ne, ale to se právě chystám napravit. Místo toho abych vytvářel více vláken pro každou hru zvlášť, rozhodl jsem se pro elegantnější řešení, a rovnou se představím.

S game makerem jsem začínal když by ve verzi 5.3. To co jsem v té době dokončil, zmizelo v propadlišti dějin. Později moje tvorba procházela obdobím kdy jsem spoustu věcí načal, ale nedodělal. Až v posledních pár létech jsem šel tak nějak do sebe, a s příchodem game maker studia mám na kontě prozatím tři hříčky.

A ty bych rád představil.

Jako první je hra : Soul which became an astronaut and flew away
Ve hře se chopíte duše, která prochází jistým druhem evoluce, a nakonec se z ní stane nejvyšší forma člověka - astronaut.
Přikládám link na gamejolt: http://gamejolt.com/…w-away/4444/

Druhá hra byla vytvořena pro soutěž na gamejoltu, jmenuje se Ten little horror stories episode one. Momentálně dělám remake. Každopádně... Původní hra je stále k mání na gamejoltu.
http://gamejolt.com/…sode-1/9064/

A jako poslední je hra vytvořená pro letní soutěž velkého chytráka. Kdo sleduje indiana pravidelně, asi ví o co go.

http://vchsoutez.eu/…20klas%C5%AF

I když jsou to starší projekty od kterých již mnohdy nemám zdroják, budu rád za jakoukoliv odezvu (hlavně tu negativní). Věřím totiž že chybami se člověk učí, a věřte, že moje hry mají chyb stále celkem dost.

Odpovědět
4.6.2013 0:19
Život je tak trapný bože, jak uprdnutí do soulože.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Druid
TomBen:4.6.2013 7:22

První dvě mě graficky odradily hned v prvním screenu, třetí vypadala zajímavě, ale jsou tam chyby jak technické, tak logické. Tenhle žánr her se musí dělat foolproof, aby se dal hrát. Tzn. měly by být ošetřeny všechny hráčovy nápady, jakkoliv vypadají nelogicky z pohledu příběhu. Např. když by hráč v dané fázi někam lézt neměl, tak to hra nemá umožnit nebo ho potrestat na skóre, životech atd. Nemělo by se stát, že se třeba odehraje dialog ve špatném pořadí nebo jinde než má. BTW: Odkdy se s kombajnem orá?? :D

Jinak nápady máš celkem dobré a myslím, že když budeš o trochu více času věnovat pečlivosti provedení, budou z toho vycházet pěkné kousky.

Nahoru Odpovědět
4.6.2013 7:22
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Druid
TomBen:4.6.2013 7:25

Měl bys vyzkoušet i zdejší soutěže.
Třeba teď právě běží minisoutěž Machr na Game Maker:
http://www.itnetwork.cz/…1ac9a2f6f721

Nahoru Odpovědět
4.6.2013 7:25
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Druid
David Čápka:4.6.2013 11:20

Mám podobné postřehy jako TomBen, první hra mě odradila. Nejen grafikou, ale také tím, že byla příliš rychlá. Zřejmě jsi ji programoval na starším hardwaru a neomezil rychlost.

Bloody Merry vypadá docela pěkně, jen jsem nějak nepřišel na to, jak ji zabít.

Poslední hra je nejhezčí, líbí se mi příběhem i stylem vyprávění, grafikou, prostě vším :) U minihry s kombajnem byla grafika trochu horší, přidal jsi tam stínování atd., které ve hře předtím nebylo, vypadalo by to lépe bez něj. Určitě lze do GM stáhnout nějaký menší font, jestli jsi hrál někdy DOSové hry (předpokládám, že ano, když všechny tvé hry vypadají podobně), určitě víš, že písmo v nich bylo menší.

Nahoru Odpovědět
4.6.2013 11:20
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Drakeman
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Druid
Drakeman:4.6.2013 16:38

Takže u první hry je vidět že to je asi nějaký prototyp, protože jinak věřím, že by tam určitě byla lepší grafika, zvuky apod. Takže tady by se měla hodnotit pouze hratelnost, o které si mylím, že velmi dobrá :-)
U druhé hry jsem skončil hned na začátku, ptotože jsem vůbec nevěděl co mám dělat. Na začátku tam je pouze zrcadlo u kterého když stisknu enter tak z něj něco vyleze a je konec hry :-(
Třetí hru jsem si nezahrál, protože na linuxu přes wine hra nefunguje tak jak by nejspíš měla. Takže k ní ti toho asi víc neřeknu.

Nahoru Odpovědět
4.6.2013 16:38
Když se chce, tak jde všechno,
Avatar
Druid
Redaktor
Avatar
Druid:4.6.2013 17:57

Moc díky všem za reakce. Momentálně pracuju na pár dalších projektech a pravděpodobně se zapojím i do momentální soutěže. (Ta placka má moc zvýšit moje ego, tak se o ní musím pokusit :D)

Nahoru Odpovědět
4.6.2013 17:57
Život je tak trapný bože, jak uprdnutí do soulože.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.