Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Damian Beck
Člen
Avatar
Damian Beck:3.8.2016 18:36

Ahoj, mám menší problém, nevím jak mám udělat v GameMaker 8 rychlost obrázku podle rychlosti objektu. Jak zrychluje objekt tak zrychluje obrázek a tak i opačně jak zpomaluje objekt tak zpomaluje i obrázek. Nevíte jak na to? (používám kódy :) ) předem děkuji za odpověď :)

 
Odpovědět
3.8.2016 18:36
Avatar
TomBen
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Damian Beck
TomBen:4.8.2016 0:09

Pokud použiješ běžný animovaný sprite a napíšeš image_speed=speed bude se animovat tolik obrázků za Step, kolik pixelů se objekt posune za Step. Většinou ale rychlost nebude sedět, takže spíše: image_speed=spe­ed*N, kde N bude určovat poměr rychlostí.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+2,50 Kč
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
4.8.2016 0:09
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.