Chceš se vypracovat až k výdělku 160.000 Kč/měsíc? Důležité je začít. Staň se programátorem díky rekvalifikačnímu kurzu! Začni dnes!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Honza30
Neregistrovaný
Avatar
Honza30:26.4.2012 22:42

Chci se zeptat v tutorialech jsou zdrojaky mne se tam zalibila 3d strilecka a napadlo mne ten maličký základ trochu rozvinout, ale nevím zda mohu použít něco z těch zdrojáků jde oto že pokud bych dělal 3d střílečku tak bych beztak musel použít ty příkazy co jsou zde a já na tom enginu a základu postavil takovou kravinku zatím pro svoji rodinu je to hra pro lidi jejiž koníčkem je elektronika strop je postaven z elektronkovích rádií podlaha z kazeťáků zdi jsou různé zdobené sem tam fotka kluka od známích a v druhém kole krávy a kočky když se přiblížíte ke krávě kráva zabučí jen mi zlobí zvuk a vy ji můžete střílet to samé kočku jinak tam létají červená jablka která říkají jsem jablko ale sežeru já tebe ne ty mně a ty musíte střílet sem tam ve zdi je velké rádio kterým se chodí do dalšího levelu hra má tři levely a na konci se s vámi rozloučí slovy vys*r si oko více levelu nebude ale nevím zda si mám dělat svůj vlastní základ či mohu si ponechat ten z tutorialu protože mně nešlo rozjet 3d ohledně těch souřadnic co vykreslují textury na zdi ale pokud to není slušné či je to trestné napíšu si zdroják úplně od začátku.

 
Odpovědět
26.4.2012 22:42
Avatar
honza30
Neregistrovaný
Avatar
Odpovídá na Honza30
honza30:26.4.2012 22:48

ještě jsem zapoměl dodat že na podlaze je na začátku nápis Načíst kterým se načtš Save hry, v průběhu jsou na podlaze nápisy ulozit a křížky které dodávají zdraví je zde i cheat písmenko H dodává Heald (zdraví) také. Je zde i cedulka na kterou když slápnete hra rovnou bez pardonu zkončí já vím že je to ptákovina ale já nevěděl jak mi to půjde proto jsem na textury nafrkal vše co jsem našel na pevném disku

 
Nahoru Odpovědět
26.4.2012 22:48
Avatar
David Čápka Hartinger
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na honza30
David Čápka Hartinger:27.4.2012 9:56

Ahoj, tyto 3D tutoriály pocházejí (jak je tam napsáno) přímo od tvůrce nástroje GameMaker (Marka Overmarse) a mohou se volně používat. Pro další tutoriály, které jsme dělali sami, platí to samé, neklademe si na ty zdrojáky žádné nároky, takže je použití jen na morálce ostatních.

Když hra z 90% vypadá jako tutoriál, bývá slušnost to v ní uvést. Když je však tutoriál jen základem a dal sis tu práci, aby hra vypadala jinak, nemusíš to tam ani nikde uvádět :)

Nahoru Odpovědět
27.4.2012 9:56
You are the greatest project you will ever work on.
Avatar
honza30
Neregistrovaný
Avatar
Odpovídá na David Čápka Hartinger
honza30:27.4.2012 12:26

díky akorad jsem z te hry musel vypustit ty parady jako ulozit ci nacist na podlaze způsobovalo to mrznutí hry spíše zasekávání hráče (player) ale vše ostatní chodí jak má ještě budu tu hru vylepšovat ale ty tutorialy mi hodně bodly protože na jiných bylo jen jak rozjet 3d místnost a tady jsou příkazy od kterých si já pomohu a poznám je velmi dobře vlastně jak jsem předeslal když mi někdo dá kousek zdrojáku či pujčí a já vidím ten princip už si to oduvodnim i na jiné hry třeba ted už víceméně umím udělat i 3D adventuru a jde mi to lepe než ve wme jsem zvjedavý co se mi podaří udělat zatím jsem na dobré cestě, hry mi běží i na macovi pod wineskinem s wineengine z crossover který je k tomu ke stažení či na linuxu pokud tam mám 3d ovladače je to tedy bomba akorad pod unixama a wine nechodí zvuk.

 
Nahoru Odpovědět
27.4.2012 12:26
Avatar
David Čápka Hartinger
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na honza30
David Čápka Hartinger:27.4.2012 12:34

To zní zajímavě, můžeš potom nahrát ukázku hry do sekce inkubátor, určitě by se to zde líbilo :)

Nahoru Odpovědět
27.4.2012 12:34
You are the greatest project you will ever work on.
Avatar
honza30
Neregistrovaný
Avatar
Odpovídá na David Čápka Hartinger
honza30:27.4.2012 13:09

jj je to blbustka ale clovek se zasmeje strileni zviratek je inspirace z carmageddon jedna kdy se tam prejizdeli kravicky a ve dvojce i psi. jeste budu muset nejak udelat aby kdyz mi skore napocita 10 bodu za 10 mrtvich jablek aby se misto score objevilo nekde v mistnosti nejlepe na konci levelu terba mrtva jablka 10.

 
Nahoru Odpovědět
27.4.2012 13:09
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.