Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount week 80 + hiring

Diskuze: Webovky Game Makerem

Aktivity
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
TomBen:24.4.2016 9:44

Předělal jsem si své webstránky Code Garage.cz z přímého, ručně psaného HTML kódu do gamemakerovského javascriptu. Vlastně se to dělá jako hra, jen se export zvolí HTML5. Zdá se, že výsledek celkem ujde. Web nemá svislou podobu, takže pokud koukáte na telefonu, tak to potřebuje být naležato. Když kliknete na barel jaderného odpadu, můžete si web stáhnout jako aplikaci ( jak pro Windows, tak Android ). Kdyby něco nejelo, dejte vědět. Díky.

www.codegarage.cz

Odpovědět
24.4.2016 9:44
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
Druid
Redaktor
Avatar
Druid:13.5.2016 4:44

Mám li být upřímný, je to hodně ošklivý :D Ale chápu že nejde o vzhled ale o technologii. Legrace je že game maker je schopný udělat responzivní web i s redakčním systémem ukládajícím do mysql. Kdysi jsem se i pokoušel o tvorbu herního portfolia v gm. http://games.drujduv.net/ A kdo ví, možná to i někdy dodělám.

Nahoru Odpovědět
13.5.2016 4:44
Život je tak trapný bože, jak uprdnutí do soulože.
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
TomBen
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Druid
TomBen:14.5.2016 6:55

Ošklivost je vždycky věc názoru. Kdybych měl všude psát, co je kde ošklivé, nedělal bych už nic jiného. :-) To co se dnes považuje za hezké, je ve skutečnosti jen fascinace změnou. Všichni dělají naivní vektory nebo pixelretro. Připadám si jako ve zlém snu. Ale nedělám si z toho hlavu. Jak praví jedna dětská knížka - je to brmbálius bubákus, za sto let to samo zmizí.

Zajímavé je, že jsme oba nezávisle na sobě zkoušeli vyrobit prakticky totéž. Portfolio. Je to myslím signál pro tvůrce herně vývojářských nástrojů, že by jednoznačně vítězil ten, který by nějak rozumně řešil i tento aspekt. Pokusy už tady jsou. YYG vydali vlastní platformu Game Maker Player, ale řekl bych, že s tím přišli pozdě. Takzvaně s křížkem po funuse. Marketingovými chybami si nechali ujet vlak největší vlny zájmu uživatelů.

Myslím, že bys ten web dodělat měl ( i když se mi jeho vzhled nelíbí o nic víc, než tobě můj ). Docela rád bych si prošel nějakou historii tvých vývojářských činností takhle přehledně seřazenou.

Nahoru Odpovědět
14.5.2016 6:55
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.