Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu. Zároveň využij akce až 30 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Daniel Dobrý:14.10.2016 22:58

Dobrý den, poprosil bych pár rad které bych potřeboval ke své 2D adventuře na které pracuji druhým dnem.
První problém je sprint... rád bych ke sprintu použil vlastnosti skoku a dvojnásobně rychlejší chuze... problém ale je že chci aby sprint fungoval tak že se bude držet šipka doleva nebo doprava, A nebo D +shift... problem je že se dá použít jen jedna klavesa a ja nemužu nastavit takto sprint aby platil na obě strany... poté bych se rád optal zda někdo netvořil pohyblivé pozadí typu že by se nebe pohybovalo pomalu hory o něco rychleji atd... aby bylo více vrstev pozadí které by se pohybovali... napadá mě to max udělat přes sprity ale jestli někdo ví jak jinak by to šlo budu moc rád. Poté něco podstatnějšího by byla změna rozlišení a zobrazení časti mistnosti která náleží hráči... zda se dá na to použít nějaký kod abych následně mohl vytvořit menu s výběrem rozlišení ideálně i přepínáni mezi fullscreenem a windowscreenem. Pote se chci optat co zbržduje nejčastěji načítání hry a jestli by hra šla uložit jako exe s tím že by měla své soubory rozházené jako ostatní složky programu v programu files a zda by to vyřešilo problém s načítáním hry. Děkuji za jakoukoliv pomoc :)

 
Odpovědět
14.10.2016 22:58
Avatar
TomBen
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Daniel Dobrý
TomBen:15.10.2016 14:44

Doporučuji přečíst nějaké ty tutoriály ( nebo shlédnout videonávody ). Z toho, co píšeš vyplývá, že jsi se zkušenostmi na začátku a tak je velká pravděpodobnost, že tahle hra, kterou chceš tvořit bude především výukový pokus sloužící k tvému zlepšení. Bohužel ale neexistuje lepší způsob, jak se věci naučit, než vlastní úsilí. Je jasné, že na začátku máš potíže skoro se vším, ale začni jednoduchými pokusy po částech.

Nahoru Odpovědět
15.10.2016 14:44
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Avatar
Odpovídá na TomBen
Daniel Dobrý:16.10.2016 13:06

Právěže ke GM jsem se vrátil po nějakém čase a ten základ mám... tohle jsou právě ty věci které mám problém najít přesto vím že jsou lide co něco takového udělali.

 
Nahoru Odpovědět
16.10.2016 13:06
Avatar
TomBen
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Daniel Dobrý
TomBen:16.10.2016 15:54

Aha, já počítám do základních znalostí i takové věci, o kterých píšeš, že ti nejdou. ;-) Ale nevadí, když postneš nějaký svůj kód nebo pokus, na kterém jsi uvázl, napíšu ti,co máš špatně. Určitě ti nebudu psát soukromý tutoriál na všechny ty věci, které zmiňuješ. To by bylo zadarmo moc práce a času. Navíc to jsou věci, které jde v zásadě vygooglit. Například paralaxní scroll jsem tady někde sám psal do některého z návodů. Jinak je samozřejmé, že když chceš vůbec nějaké skutečné odpovědi, musíš napsat verzi GM, kterou používáš. Ale to jistě víš.

Nahoru Odpovědět
16.10.2016 15:54
Za posledních 200 miliónů let se nic zvláštního nestalo, akorát dinosauři vymřeli a opice se naučily programovat.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.