Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET
Využij akce až 80% zdarma při nákupu e-learningu. Více informací .
BF summer

Dragon

Prostě není čas zavírat se na dlouhé hodiny sám u počítače, když máte dvě děti. Ale už je čas, aby přičichli k programování, grafice a počítačovým hrám i z té druhé, podstatně zajímavější strany.

Hra

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Tři draci versus lovci.

Tým

  • Michal Platkevič (já) - programovaní a konverze dětské fantazie do počítače
  • Klára Platkevičová (8 let) - grafika, kreativní ředitel
  • Jan Platkevič (6 let) - nadšení, rady, testování

Stav

Rozpracované torzo klasické hry, na kterém měly děti možnost získat vhled do základních stavebních kamenů a principů her jako je pohyb, ovládání, střely, nepřátelé, kolize, skóre, zdraví, grafika, zvuk atd.

Ovládání

  • Pohyb - šipky
  • Střelba - Enter

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
5 Hra mě docela bavila, líbilo se mi, že lze sbírat věci (upgrade střílení, diamanty apod.). Líbilo se mi, že výběr byl ze tří draků a každý měl jinačí způsob střelby nebo jak to nazvat. Zelený drak mi ale přišel nevyváženě silnější než např. modrý, protože střílel do větší dálky. Při výběru by v menu u dráčků mohlo být něco napsané, kde se tu vzali, jaký je jejich příběh. Ke konci mapy zmizely stromy a nic se nestalo, což zamrzelo, že hra ani neřekla, že jsme vyhráli. Chválím grafiku, je to jedna z mála her, kde je vidět ručně kreslená grafika na papíře a přijde mi to hodně originální.

Michal Čápka
6 Moc se mi líbila grafika hry, dětská kresba hře dodává takový příjemný nádech. Cením možnost výběru mezi třemi draky s různými schopnostmi. Trochu mě mrzelo, že jak jsem postupoval v levelu dále, tak se vytrácely grafické prvky až zbylo jen zelené pozadí. Hře chyběl konec nebo nějaké uzavření po přejetí "cílové čáry", něco jako LEVEL CLEARED nebo podobně a nabídla třeba hru za jiného draka.

David Čápka
7 Povedený základ hry se sentimentální ručně kreslenou grafikou. Draci mají občas zvláštní perspektivu, hlavně na hlavě, což působí vtipným dojmem. Již po pár vteřinách ale hra vychrlí vše, co dokáže nabídnout. Bylo by fajn, kdyby se na mapě objevovaly nějaké objekty (most přes řeku, les,...) a hráč by měl třeba za úkol někam doletět, někoho zachránit, aby se rozvíjel nějaký příběh, když už to je takové pohádkové.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 8x (11.56 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Simulátory
Článek pro vás napsal platkevic
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Michal Platkevič
Aktivity (5)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!