Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Defender

Jedná se o strategickou hru, kterou jsem navrhoval jako alternativu na AOE i na Android a proto jsou věci dělány pouze na left button myši. Samozřejmě, aby byla hra hratelná, tak její klon na PC má i klávesy. Stavěj, trénuj, rozšiřuj a dobývej. Kromě toho hra obsahuje jednoduchý editor, kde si můžete vytvořit vlastní mapu a ukázat, jací jste frajeři ;)

Ovládání

Úvodní obrazovka: klávesy před příkazy nebo klikání myší.

Editor

Klikni myší na objekt a umístí jej na mapu. Velký kříž je vlastně guma na smazání objektů... Please, nechte výpočty projít do konce, protože daná verze je ve stádiu testování. Nezapomeňte, že vždy musí být na editované mapě i good i bad základna (base).

Hra

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jednoduchý princip jako u AOE. Tvoříš budovy, označíš je a nakupuješ to, co potřebuješ. Jednotky posíláš tak, že na ně klikneš myší, podržíš a posuneš myš na cílové místo a pustíš... Pokud posuneš při vybraným settlerovi na lištu dole, tak si volíš budovu, kterou má postavit ...

Čili pokud stavím dům, tak klik na settlera, držím levé tlačítko, posunu myš dolů doleva na lištu a pustím myš. Kliknu na dům, pustím myš a do okna kliknu, kde se má postavit.

Pokud mám započatou stavbu, můžu tam poslat i jiného settlera.

JJ, este řešit bugy ;)

Pohyb po mapě je směrovými šipkami. Vždy si kontrolujte, zda máte na tvorbu dost materiálu a zda máte na tvorbu jednotek dost domů. Ty se počítají nahoře vpravo!

Každopádně doufám, že potěší a na chvilku zabaví. Bohužel, tentokrát jsem se ke zvuku vůbec nedostal.

Soutěž

Projekt byl vytvořen do programátorské soutěže ITnetwork summer 2019.

Vyjádření poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
9 Velmi propracovaná hra s originální grafikou a hezkými animacemi. Ovládání by chtělo ještě trochu propracovat, hlavně přidat potvrzení při ukončení hry (Esc nebo křížek). Chybí popisky, člověk na základě obrázku a znalostí z jiných her typuje co asi co dělá. Když chce člověk útočit, musí každého posouvat zvlášť. Minimapa nezobrazuje objevené území. Pří výběru panáčka člověk musí myší táhnout dolů, aby se zpřístupnily akce. Zatím je to jedna z nejlepších her v soutěži co se týká propracovanosti. Chtělo by to možná nějaký příběh a questy.

Michal Čápka
9 Jsem ohromený z animací a propracované grafiky, ať již člověk hrabal jablka ze stromu nebo těžil zlato, vše mělo svou vlastní animaci. Pokud jsi to ještě sám kreslil, tak vážně smekám. Líbily se mi možnosti, které na druhou stranu ale na hráče mohou působit jako šok, protože hra nenabízí žádné vedení ani neodhaluje cíl. Chybělo ozvučení i hudba, což velmi ochudí herní zážitek a hra kvůli tomu není tak dobrá, jak by mohla snadno být. Mapa vpravo dole nezobrazuje co by měla, i když nějaký náznak funkcionality tam je.

David Čápka
10 Další originální minihra od chain :) Moc jsem se na ní těšil a nezklamala! Hned na začátku vytknu chybějící ozvučení, kdyby jsi stáhl z internetu první royalty free hudbu co bys našel a přidal 3 random zvuky k nějakým akcím, dal bych 10 bodů. No tak dobře, dám je stejně :D Jako první ohromí vlastní grafika, dále propracované animace a nakonec herní možnosti, zejména tolika dostupných staveb. Hra má i AIčko soupeře a vypadá jako minihra, která se pak ovšem rozvine v plnohodnotné RTSko :)

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 34x (2.61 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce GameMaker

 

Všechny články v sekci
GameMaker - Simulátory
Článek pro vás napsal chain
Avatar
Jak se ti líbí článek?
1 hlasů
Venuje sa grafike, objektovemu programovaniu, vyuke a osobnemu rozvoju
Aktivity (6)

 

 

Komentáře

Avatar
Roman
Redaktor
Avatar
Roman:25.10.2019 19:47

Pěkný, jen škoda toho ovládání.

 
Odpovědět
25.10.2019 19:47
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.