Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Petr Lite - české návody a komunita

Vítejte ve světe králíka Petra! ...aneb Slovo autora

Petr LiteMnoho začínajících programátorů je postaveno před problém - kde začít? Který programovací nástroj zvolit a jak se v něm naučit snadno a rychle programovat? V následujících tutoriálech vám přinášíme návod jak vaše představy realizovat pomocí programovacího nástroje Petr (od Gemtree Software). Přestože je jeho použití snadné, dosáhnete velmi brzy zajímavých výsledků a hlavně - naučíte se programátorsky myslet. Což se nedá říct o mnoha jiných nástrojích, ve kterých je programátor spíše designerem netušícím co se vlastně uvnitř jeho programu odehrává.

Nenechte se odradit dětsky vypadající postavičkou králíčka. Petr toho neumí zas tak málo. S Petrem pro vás bude hračkou vytvářet hry od těch nejjednodušších políčkových (po vzoru Karla) až po nejsložitější 3D. Vše, co potřebujete, je Lite verze Petra, kterou si můžete

PetrLite je ke stažení na konci článku.
Ve starších verzích Petra NEBYLA POVOLENÁ 3D GRAFIKA, STAHUJTE TUTO NOVOU VERZI

V systému Linux použijte Wine emulátor. A nyní již vzhůru k programování!

Kategorie návodů a ukázkových her

Základy práce s programem
Zobrazit popis
Políčková grafika

Políčková grafika

Zobrazit sekci 27 Položek

Sekce obsahuje tutoriály pro tvorbu políčkových her v programovacím jazyce Petr, který je určený pro děti. Rozvíjí jejich logiku a myšlení.
Zobrazit popis
2D grafika

2D grafika

Zobrazit sekci 64 Položek

Sekce obsahuje tutoriály pro tvorbu grafických her v programovacím jazyce Petr, který je určený pro děti. Rozvíjí jejich logiku a myšlení.
Zobrazit popis
Konzole

Konzole

Zobrazit sekci 5 Položek

Sekce obsahuje tutoriály pro práci s konzolí v programovacím jazyce Petr, který je určený pro děti. Rozvíjí jejich logiku a myšlení.
Zobrazit popis
3D grafika

3D grafika

Zobrazit sekci 25 Položek

Sekce obsahuje tutoriály pro tvorbu 3D her v programovacím jazyce Petr, který je určený pro děti. Rozvíjí jejich logiku a myšlení.
Zobrazit popis
Archiv spritů a zvuků k Petrovi

Archiv spritů a zvuků k Petrovi

Do svých her a programů v Petrovi jistě budete potřebovat obrázky, hudbu a zvuky. Nějaké jsme pro vás připravili ke stažení, stáhnete je na konci článku
Napsal David Čápka
ZdarmaNehodnoceno Zobrazit popis
Diskuzní fórum Petr

Diskuzní fórum Petr

Diskuzní fórum o programovacím jazyce Petr Lite a Petr Full od Gemtree
Napsal David Čápka
ZdarmaNehodnoceno Zobrazit popis

 

 

Programy vytvořené v Petrovi

Kromě tutoriálů se můžete poučit z již vytvořených her nebo programů v Petrovi, které tu jsou ke stažení včetně zdrojových kódů. Můžete se tak naučit nové principy nebo stavět na již hotovém základu. Tyto programy jsou v sekcích hned za tutoriály. Ty pro Petra Full nebo bez zdrojového kódu naleznete zde:

Programy v Petrovi full

Archiv

Abyste měli do svých her dost obrázků a zvuků, připravili jsme pro vás dodatečný archiv

 

Omezení Petr 2.32 Lite verze

V Lite verzi nejsou k dispozici: souborové operace, dialogová okna, joystick, zvuková CD, mixer zvuku, rozšířené funkce pro zvuk a hudbu, síťová podpora DirectPlay, externí DLL knihovny, paměťové bloky, konfigurační soubory, systémové registry, tisk, zprůhlednění okna. Ve 3D grafice jsou textury omezeny na max. velikost 128 x 128 bodů a nelze načítat textury a objekty ze souborů.

A až vás stavění her omrzí, s plnou verzí Petra můžete pokračovat v programování dialogových Windows aplikací, síťových online her či zpracování souborů a dat.


Známé problémy, na jejichž řešení se pracuje:

  • Problém se zobrazením nápovědy ve Windows 7.

  • Je-li nainstalován antivirový program AVG, první spuštění Petra a první otevření složek s programy trvá neúnosně dlouho, neboť rezidentní štít AVG prověřuje otevírané programové soubory (je nutné rezidentní štít vypnout nebo použít jiný antivirový program).


 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 1972x (1000.13 kB)

 

Aktivity (4)