IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
jargry
Člen
Avatar
jargry:10.6.2012 20:28

Dobrý den,
v PETROVI mi chybí dvě věci.
1.Tisknou jde pouze kopii obrazovky. Údajně lze tisknout přes API, nejsem ale programátor (pouze se snažím programovat). Pokud někdo toto používá mohl by prosím dát k dispozici na ISLANDSOFT mezi programy ukázku?
2.V PETROVI nelze komunikovat prostřednictvím paralelního portu. Lze to udělat například přes API? Stačilo by - číst zapisovat, číslo portu,hodnota. Krom jiných aplikací by se dalo tisknout na starších tiskárnách v textovém režimu (jako za časů DOS). Pokud někdo má vyřešeno prosím o ukázku.
Děkuji.

 
Odpovědět
10.6.2012 20:28
Avatar
Panda38
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na jargry
Panda38:10.6.2012 21:03

Tisk přes Window API je dost složitý i v C++, v Petrovi je to už dost na hranici složitosti. Vím že to občas i někdo zkoušel, ale s nevalnými výsledky (a jen prostý text). Lepší by bylo, kdyby se někde podařila najít DLL zpřístupňující snadnější tisk, kterou by Petr mohl ovládat. Bohužel jsem to moc víc nezkoumal, tak asi teď neporadím.

Paralelní port není v Petrovi přístupný, protože i ve Windows je jeho použití problematické. Není podporovaný jako obecné zařízení přes API funkce (je vyhrazený spíš pro DOS aplikace). K jeho použití se dá na netu najít jakási DLL knihovna, pomocí které se dá číst i zapisovat.

Další možností pro tisk a přístup k portům je přes konzolové funkce - voláním systémového příkazu, např. "COPY tisk.txt PRN".

 
Nahoru Odpovědět
10.6.2012 21:03
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.