Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP
PHP týden

Bludiště 2D

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Jedná se o hru, kdy hráč vytvoří libovolné bludiště ve 2D o velikosti 20x20 čtverečků. Do bludiště vloží START a CÍL. Počítač pak sám projde bludištěm ze STARTU do CÍLE. Je možné ukládat a načítat bludiště z/do souboru. Hra obsahuje editor bludišť. Je možné zobrazovat logiku průchodu. Je možné nastavit maximální počet kroků kvůli možnému zacyklení, možné nastavit rychlost procházení.

Ovládání

Myš

Hodnocení poroty

Porotce Bodů Hodnocení

David Jančík
7 Odezvdaný projekt mi spíš připadá jako program, protože hráč vlastně nemá žádnou úlohu, jedná se pouze o editor, bludiště pak vizuálně prochází počítač. Aplikace jako taková nám hodněkrát spadla a zasekla se. Moc nerozumím pointě programu. Prvně jsem měl dojem, že se jedná o vizualizaci průchodu bludiště na základě pravidla pravé ruky. Program jsme zkoušeli několikrát nachytat na bludišti, které má cíl uprostřed, ale ukázalo se, že program si trasy dobře kontroluje. Trochu mi chyběla info o tom, jak algoritmus funguje a z čeho vychází. Dále mohlo být implementováno i více pravidel najednou - i v závislosti na typu bludiště. Dále bych uvítal i možnost nastavení vyšší rychlosti.

Tomáš Bitter
6 Zajímavý nápad, akorát nevím, jestli se má jednat o sandbox hru, nebo pogram na testování algoritmu na hledání cesty. Největší problém vidím v technickém zpracování, během testování porgram několikrát přestal pracovat.

Michal Čápka
7 Program má určitě něco do sebe, líbí se mi možnost si vytvořit vlastní labyrint i možnost omezit počet kroků a nastavit si vlastní rychlost. Člověk si s tím může hezky vyhrát, když chce. Bohužel se i mně stalo, že aplikace několikrát spadla. I tak mi aplikace přijde vcelku povedená.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2019.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 10x (10.89 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů v jazyce Delphi

 

Předchozí článek
Bitmapy a vlastní malování
Všechny články v sekci
Delphi
Článek pro vás napsal Pan Chytry
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Dělám elektronickou muziku na PC a ve volném čase trochu programuji.
Aktivity (6)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!