Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu kreditů. Více informací:
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Filip Miska
Člen
Avatar
Filip Miska:6.3.2016 12:40

Dobrý den,

ve škole jsem dostal zadání abych naprogramoval hru hledání min v pascalu (Bez grafiky).

Zadání zní

Vykreslí se nejprve pole pomocí nějakých znaků (např. pomlčka). Hráč vždy zadá souřadnice a zda si myslí, že na nich je mina nebo není. Pokud zadá, že na poli mina není a bude to pravda, odkryje se číslo, kolik je v okolí min. Pokud to nebude pravda, hra končí prohrou. Pokud zadá, že na poli je mina a bude to pravda, odkryje se mina (třeba písmeno m). Pokud to nebude pravda, hra konční. Hrát se bude s jedním herním plánem (jen jediné rozmístění min), které si nachystáš do textového souboru a odtud se načte do pole. Textový soubor obsahující herní plánek si doneseš už hotový.

Nástin řešení:

Potřebuješ asi 2 dvourozměrná pole. V jednom bude herní plánek a druhé stejně velké pole s hodnotami boolean. Druhé pole nastavíš na počáteční hodnotu false. Když hráč pole odkryje, hodnotu políčka změníš na true, takře při dalším výpisu budeš vědět, že na tomto políčku zobrazuješ herní plán. Kde bude false, vykreslí se např. pomlčka. Herní plánek ze souboru bych četla po znacích a zapisovala do pole pro herní plán.

Nepotřebuji kompletně hotový příklad jen nějaké rady, nebo části příkladu. Potřebuji to pochopit.
Předem děkuji za všechny rady :-)

 
Odpovědět
6.3.2016 12:40
Avatar
Odpovídá na Filip Miska
Michal Žůrek - misaz:6.3.2016 12:44

A u čeho jsi skončil a nevíš si rady?

 
Nahoru Odpovědět
6.3.2016 12:44
Avatar
Filip Miska
Člen
Avatar
Filip Miska:6.3.2016 12:54

Tak nějak mě nenapadá jak na to. No udělal jsem 2 textové soubory 5 řádků a 4 sloupce. V jednom jsou pouze pomlčky a v druhém je herní plocha, která má být skytá. Zadeklaroval jsem 2 dvourozměrná pole (var reseni:array [1..4,1..5] of string, var plocha:array[1­..4,1..5] of string) Teď netuším jak do toho pole načíst ty znaky ze souboru. Chtěl jsem aby se to pole načetlo naráz, ale v zadání je aby se to načítalo po znacích pravděpodobně for cyklem. Poté mi taky došlo, že to nejde načítat naráz protože když skončí tah tak se to pole vypíše celé znova a ty odkryté části by se znovu zakryly.

 
Nahoru Odpovědět
6.3.2016 12:54
Avatar
Filip Miska
Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
Filip Miska:6.3.2016 16:11

3 dny v kuse nad tím přemýšlím a snažím se to napsat. Udělal by to prosím někdo a vždycky někde zanechal komentář abych to pochopil ? Já jsem z toho už úplně mimo. Třeba za to i zaplatím, ale jen poštovní poukázkou.

 
Nahoru Odpovědět
6.3.2016 16:11
Avatar
Michal Žůrek - misaz:6.3.2016 16:17

začni možná tím, že se naučíš aspoň základy programování, třeba zde z itnetwork.

 
Nahoru Odpovědět
6.3.2016 16:17
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.