Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Diskuze: Jak nastavit Delphi, aby kompiloval přístupné aplikace pro Android

Aktivity
Avatar
Janusz Chmiel:1.4.2018 11:29

Milé dámy a pánové,
Nedávno jsem pocítil hlubokou emoci smutku. Bylo to, když jsem testoval Embarcade Rad studio a zjistil jsem, že Delphi projekty vývojové prostředí kompiluje s využitím Android native activity a patrně C knihovny vytvářejí GUI aplikace s využitím pixelů, Open GL. Existuje prosím nějaká možnost, která dovoluje v produktech Embarcade Rad studio nastavit překladač tak, aby vytvářel s odečítači obrazovky kompatibilní aplikace? Skype je přeci také programován v Delphi a GUI aplikace je krásně přístupné s Talkbackem a jinými odečítači. Je tedy možnost, jak může programátor psát projekt, aby byl s odečítači obrazovky kompatibilní? Zatím jsem přišel na to, že Lazandroid dovoluje i bez balíku Lamw Lazarus android module wizard vytvářet plně přístupné aplikace. I mnou oblíbená knihovna Javavcl to dovede. Ví prosím někdo, jak je to s Delphi i a kompilací přístupných aplikací pro Android?

 
Odpovědět
1.4.2018 11:29
Avatar
Lako
Člen
Avatar
Odpovídá na Janusz Chmiel
Lako:1.4.2018 14:21

Myslím, že pocítíš další emoci smutku až zjistíš, že Delphi je mrtvola v už docela solidním rozkladu...

 
Nahoru Odpovědět
1.4.2018 14:21
Avatar
Martin Dráb
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na Janusz Chmiel
Martin Dráb:1.4.2018 15:46

Myslím, že pocítíš další emoci smutku až zjistíš, že Delphi je mrtvola v už docela solidním rozkladu...

Delphi se v posledních letech hodně vyvíjí, co se týče nových konstruktů jazyka a zejména vývoje pro mobilní platformy. Co se týče tvorby jednoduchých GUI (tzn. takových, kde se nevyplatí jít do MVC), nebo aplikací pro zobrazování věcí z DB, zatím jsem neviděl nic lepšího.

Bohužel už náskok ostatních jen tak nedohoní (i vzhledem k tomu, že dlouho nebyla žádná verze modernějších Delphi zdarma).

Janusz Chmiel:
Bohužel mám licenci pouze na Delphi XE2, kde se o nějaké velké podpoře Androidu zatím nedá mluvit, takže nemůžu ani vyzkoušet, jak to s tím odečítáním funguje.

Nahoru Odpovědět
1.4.2018 15:46
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Janusz Chmiel:1.4.2018 16:04

Moc Vám děkuji pane Drábe. Jsem rád, že jsem ve Vás našel IT specialistu, který má k Pascalu kladný vztah.
Nechám korporaci Embarcade, aby vyvíjela svá prostředí svým způsobem. Nás nevidomých je málo, a ani se nedivím, že nastavili proces kompilace jak jej nastavili. Naštěstí mohu Pascal s úspěchem použít z Lazarusu a u toho zůstanu. I IDE je ze všech dostupných Pascalovských prostředí nejpřístupnější se screen readery pro Windows.

 
Nahoru Odpovědět
1.4.2018 16:04
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.