Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Aktualizovali jsme provozní podmínky. Pokračováním užívání sítě s nimi projevíte souhlas.
BF extended 2022
Avatar
TastyFish
Neregistrovaný
Avatar
TastyFish:17.7.2008 17:13

Zdravim, dost se mi líbily hry, co tu máš ke stažení :p říkal jsem si, že bych taky něco napsal, jenže mám menší problém s unitou svga do pascalu - pcx obrázky mi zobrazuje ve špatných barvách. Jestli máte někdo ponětí, čím to může být, tak mi pls napište, díky moc =]

 
Odpovědět
17.7.2008 17:13
Avatar
sdraco
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na TastyFish
sdraco:18.7.2008 23:56

Zdravím. Jako první bych tě měl upozornit, že Pascal už nežije a nechodí na většině nových počítačů, takže pokud chceš s něčím začít, zkus Delphi, kde tě věci jako palety a podobné pozůstatky z DOSu nebudou otravovat.
K té jednotce... Nevím, jaký problém přesně máš. Musíš si uvědomi, že jsi v DOSu a máš k dispozici jen 256 barev. To zn. že 1. PCX musí být 256 barevné. 2. musíš načíst nejprve paletu toho PCX, abys měl pod indexy stejné barvy (máš barvu 1 třeba modrou ale v obrázku je barva 1 zelená). Tuším, že to bylo _getpcxpalette('o­brazek.pcx',pro­menna typu tpalette) a potom _setpalette(pro­menna typu tpalette). 3. Pokud kreslíš dva různé obrázky v na obrazovku, musí mít STEJNOU paletu, jinak bude jeden zmršený! Na to je vhodný třeba photshop, abys sladil vsechny obrazky do jedne palety, jako ja treba v NightWalkerovi... :)

Nahoru Odpovědět
18.7.2008 23:56
One of the most common causes of failure is the habit of quitting when one is overtaken by temporary defeat.
Avatar
TastyFish
Neregistrovaný
Avatar
Odpovídá na David Čápka
TastyFish:20.7.2008 17:41

Jo uz to vali (paleta za to mohla :), jeste jednou dik. BTW ted jsem narazil na vtipy o programatorech, to nema chybu :P

 
Nahoru Odpovědět
20.7.2008 17:41
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.