Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
zemanjrk
Člen
Avatar
zemanjrk:2.6.2018 4:43

Ahoj,
Nejsem si jist, jestli je můj dotaz směřován právě tam, kam by měl být. Každopádně bych potřeboval lehce nasměrovat a budoucí odpovědi by mohli pomoci i někomu dalšímu. Jsem "programátor" ze střední, kde nás tři roky seznamovali s kancelářskými balíky a pak do nás hustili phpčko, aby jsme měli taky z čeho maturovat. Načež jsem uhnul z cesty a studuji peďák (škola mi tenhle obor znechutila a teď v tom nacházím budoucnost a jakousi náplň). Mám před s sebou rok, než se zařadím do pracovního procesu, tedy rok, ve kterém mohu nastudovat potřebné znalosti. Bohužel jsem trochu zmatený a proto píšu právě sem. Jako každého kluka mě na první pohled zaujal herní průmysl, jehož jsem spotřebitelem. Začal jsem zkoušet hlouposti v unity (c#) a v tuhle chvíli jsem si dokončil primitivní hru, ale nároky jsou velké a zároveň nevím, kam se směřovat. Zde na webu a různě po internetu jsou kvanta materiálů a návodů, které jsou více než užitečné a zároveň pak požadavky potencionálních zaměstnavatelů tak rozdílné. Zkrátka si nejsem jist, jestli se mám učit v nějakém enginu programovat hry, jestli se zaměřit na webové programování nebo automobilní průmysl. Denně objevuji nové možnosti, jazyky, programy, rozhraní a požadavky zaměstnavatelů, přičemž si ani nejsem jistý, kde je ta "míra" vědomostí se kterou se nemusím stydět se přihlásit o práci. Rád bych slyšel váš názor. V čem je budoucnost a možné uplatnění a zároveň je to vhodné pro začátečníka. Je mi dvaadvacet a v tuto chvíli bych měl pracovat alespoň na malých projektech a dělat brigády. Není dokonce už pozdě? Je budoucnost právě v herním průmyslu?
Doufám, že můj dotaz je věcný vzhledem k typu tohoto fóra a předem děkuji za feedback.

 
Odpovědět
2.6.2018 4:43
Avatar
David Jančík
Vlastník
Avatar
Odpovídá na zemanjrk
David Jančík:2.6.2018 9:56

Četl si ten článek, co je nahoře v menu a co ti přišel s registrací na e-mail?
Proč a jak začít programovat
Najdeš tam odpovědi na všechny své dotazy. Rozhodně není pozdě, stačí se jen odhodlat začít a my ti v tom pomůžeme :)

Nahoru Odpovědět
2.6.2018 9:56
Zapomeň, že je to nemožné a udělej to ;)
Avatar
David Hynek
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na zemanjrk
David Hynek:2.6.2018 14:31

V začátcích programuj především to co chceš ty sám, to co tě zajímá. Jedině to ti poskytne příležitost, abys vytvořil něco, co má smysl a výsledek vypadal přesně tak, jak jsi očekával. Sám sobě se musíš naučit být největším kritikem. Když se to naučíš, bude ti úplně jedno, jestli programuješ v C, PHP, Javascriptu, nebo Pythonu, dokonce bude úplně jedno i co programuješ... Naučit se programovat, není spjaté s programovacím jazykem, ale s uměním přemýšlet o několik kroků dopředu. Umět si představit podobu cíle a nalézt k němu vhodnou cestu. Také držím palce... :)

Nahoru Odpovědět
2.6.2018 14:31
Čím víc vím, tím víc věcí nevím.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.