Avatar
Jan Mareš
Člen
Avatar
Jan Mareš:14.9.2016 19:00

Než mne tu bude někdo osočovat s pirátství chci dopředu říci,že pirátství nepodporuji,cracky nechci umět vytvářet,nechci znát podrobný návod,ani znát kod jak se to vytváří.jsem jen zvědavý.zajímá mne jen obecně jak to funguje,či v jakém jazyku se to programuje,či jak dochází k tvorbě,když ten který vytváří crack,přeci nemůže znát kod té hry či programu.jen obecně ze zvědavosti,nechci přesné postupy krok po kroku ani návod na to.nechci to umět vytvářet a nechci to vytvářet.To samé ty keylogery či jak se to jmenuje,jen jak to funguje,přeci programátor nevypisuje aktivační klíče do toho keylogeru a hlavně ani je mít přeci nemůže.Ale mnohem více mne zajímá čeština do her-programů,učím se anglicky a do budoucna bych se rád o něco takového pokusil.

 
Odpovědět 14.9.2016 19:00
Avatar
Jakub Jy
Člen
Avatar
Jakub Jy:14.9.2016 20:53

Ak ťa to zaujíma, stále je tu možnosť použiť google (keď vieš anglicky..)... určite sa tam dá nájsť veľmi veľa užitočných informácii. Čo sa týka otázky, ajkeď sa v tomto nevyznám, mám pocit, že to je dosť komplikované a nedá sa to len tak zhrnúť, preto pozri na internete.

 
Nahoru Odpovědět 14.9.2016 20:53
Avatar
Odpovídá na Jan Mareš
Michael Škrášek:14.9.2016 20:55

http://www.itnetwork.cz/…ani-programu
Myslím že na podobném principu bude crackovaní všech desktop programů.

Nahoru Odpovědět 14.9.2016 20:55
I choose a lazy person to do a hard job. Because a lazy person will find an easy way to do it ... Bill Gates
Avatar
Luboš Satik Běhounek
Autoredaktor
Avatar
Odpovídá na Jan Mareš
Luboš Satik Běhounek:14.9.2016 21:43

Ahoj, z některých aplikací se dá získat (téměř) původní zdroják, pokud to jsou aplikace s virtuálním strojem - např. VB, C#, Java, takže tam je to jednoduché, u ostatních musíš použít nějaký disassembler, který ti strojové instrukce programu zobrazí jako assemblerový kód a ten pak můžeš celkem jednoduše editovat a upravovat.

Místo keyloggeru jsi předpokládám myslel keygen - tam právě program disassembluješ, zjistíš, jakým algoritmem se kontroluje sériový klíč a pak napíšeš jen program, co podle těch pravidel vygeneruje klíč.

Čeština pak jak ve které hře - někde to je jen v textovém (plaintext nebo třeba v nějakém XML) souboru u hry, někde je ten soubor ještě uložený v některém herním archivu s více daty, někdy to třeba je i v dynamické knihovně - např. Age of Empires to tak mělo a někdy je to jen natvrdo v kódu - tam je jediná možnost v podstatě dělat obdobu toho crackování a hru disassemblovat a řetězce nahradit.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět 14.9.2016 21:43
:)
Avatar
Odpovídá na Jan Mareš
Josef Kuchař (Pepa489):14.9.2016 22:35

Pokud chceš češtinu a jde o kompilovaný jazyk tak někdy stačí v hex editoru vyměnit stringy za svoje, problém je, že některé hry mají kontrolu sama sebe, kterou potřebuješ obejít ;)

Nahoru Odpovědět  +1 14.9.2016 22:35
2x piš, jednou debuguj
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 5 zpráv z 5.