Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Swiftu. Zároveň využij výhodnou slevovou akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
swift week + discount 30

Diskuze: Pascal - zobecnění podmínky

Aktivity
Avatar
Lukáš
Tvůrce
Avatar
Lukáš:16.11.2018 20:19

Zdravím, potřeboval bych nějak naznačit, jak bych mohl zobecnit podmínku, která utváří kosořtverec.
for cyklus i je pro řádky, j je pro sloupce.

Zkusil jsem: Zkusil jsem toto: if (i = 1) and (j = (a+1)/2) or (i = 2) and (j = a-1) or (i = 2) and (j = a-3) or (i = 3) and (j = a) or (i = 3) and (j = a-4) or (i = 4) and (j = a-1) or (i = 4) and (j = a-3) or (i = 5) and (j = (a+1)/2) then

Bohužel tato hrůzostrašná podmínka funguje pouze pro 'průměr' nebo jak bych to nazval 5.

Chci docílit: Vytvoření kosočtverce s rozměry, které zadá uživatel. Potřeboval bych jen naznačit, jak to udělat, zkusil bych na to pak přijít. Bohužel nad tím teď přemýšlím už pár desítek minut a nic smysluplného mě nenapadá..

Díky moc,
Lukáš

Editováno 16.11.2018 20:22
 
Odpovědět
16.11.2018 20:19
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Lenka
Tvůrce
Avatar
Lenka:17.11.2018 2:52

Kosočtverec má všechny strany stejně dlouhé. Dal by se zadat délkou strany a velikostí vnitřního úhlu, což ovšem nejsou rozměry.

Pokud uživatel zadává rozměry - jsou to tedy délky úhlopříček kosočtverce?
Pokud ano. V grafickém módu lze kreslit čáry z bodu do bodu (https://www.trsek.com/pascal/LineTo). Úhlopřičky se protínají ve středu a jsou na sebe kolmé, takže není problém dopočítat souřadnice vrcholů kosočtverce (resp. jednoho z mnoha uvážíme-li posunutí a natočení v rovině...) a pak line. Ale v tom případě to mám na pár příkazů a rozhodně na nic nepotřebuji strukturované.

 
Nahoru Odpovědět
17.11.2018 2:52
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.