Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring

Diskuze: Přehrání ROM na Xiaomi Redmi 5

Aktivity
Avatar
Jaroslav Smrž
Tvůrce
Avatar
Jaroslav Smrž:19.6.2019 7:10

Ahoj, potřeboval bych poradil s přehráním ROM u telefonu Xiaomi Redmi 5. Dostal jsem se do fáze, kdy mám telefon připojený přes COM port, ale nemohu vůbec rozchodit žádný software v PC. Zkoušel jsem MagicBox Thunder, ale instalace u mně vypadá úplně jinak než je tomu v instrukcích - nemohu docílit nainstalování ovladačů. Zřejmě z toho důvodu, se mi pak aplikace vůbec nespustí, zobrazí se pouze na pár sekund logo, jak program startuje, ale pak už nic a ani v procesech nikde není. Podobné je to s aplikací MiFlash. Tu sice spustím, ale opět problém s ovladači. Je zřejmé, že něco dělám špatně. Jelikož se tímto normálně vůbec nezabývám, tak vás prosím o rady či nasměrování. Teoreticky by mi možná stačilo jen zobrazit si a upravit kód ROMu, který už v telefonu je.

Zkusil jsem: Google, YouTube, oficiální weby aplikací, diskusní fóra

Chci docílit: Úspěšného přehrání ROM

Odpovědět
19.6.2019 7:10
/* Life runs on code */
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar

Člen
Avatar
:14.7.2019 9:02

Moji profesí je prioritně hardware (jsem hardwarář uř 40 let), software je u na 2.místě :) Takže pár poznámek k Tvé otázce:
Aby bylo možno načíst ROM z externího HW nebo zapsat cokoliv do externího HW po COM portu, je třeba nejprve docílit spojení. Spojení po COM portu předpokládá:

  1. správně propojené signály na konektorech obou zařízení což je hardwarová záležitost, spojená s přezkoumáním signálů na pinech konektorů obou zařízení. Občas se neobejde bez měřícího přístroje.
  2. správné nastavení komunikačních parametrů na obou zařízení, tedy rychlost, parita, počet stop bitů atd.
  3. nastavení komunikačního protokolu, požadovaný externím připojeným hardware. Ne vše totiž komunikuje jako PC.

Body 2 a 3 jsou softwarová záležitost.

Někdy, když lidé nemají PC s COM portem (prý takový počítač je "out"), tak připojují externí hardware přes adaptér COM/USB a na PC si emulují COM port. Tyhle adaptéry, které z 99% jsou Made in China mají bohužel jeden společný nedostatek, totiž jsou odfláknuté, často jak hardwarově (chybí jim EEROM), tak softwarě (nekompatibilní ovladač). Ve finále je pak takový adaptér k ničemu a je potřeba zkusit jiný anebo si udělat vlastní.

Výše popsané platí pro komunikaci s jakýmkoliv externím zařízením po sériovém portu. Tedy nejen s tvým telefonem. U mne, na rozdíl od většiny českých uživatelů PC, používám sériovou komunikaci po COM velmi často a nejen se standardním PC protokolem, ale třeba s MODBUS RTU.
Jaký protokol má Tvúj telefon, samozřejmě nevím, je potřeba toto zjistit. Pokud se nepodaří zjistit a je-li telefon v chodu (není-li porouchaný), lze komunikaci vyšpionovat pomocí monitorovacího systému na COM portu. Tyhle monitorovací systémy jsou buď ryze hardwarové (ty jsou nejspolehlivější, dávají 100% výsledky, ale jsou drahé), nebo pouze softwarové s prostým adaptérem pro konektory (odbočky Rx, Tx ... na monitorovací konektor a dávají různé výsledky podle kvality software), anebo kombinace hw a sw monitorovacího systému.
Ale to už je jiné téma.

 
Nahoru Odpovědět
14.7.2019 9:02
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.