dodání ihned! nové
Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
BF
Avatar
Ladislav Tlapák:29.12.2020 21:19

Dobrý večer všem.
Potřebuji nakoupnout správným směrem. Jde mi o vytvoření grafického programovacího prostředí, které by na základě poskládaných bloků za sebe vygenerovalo kód pro rasoberry. Aby si uživatel mohl vytvořit základní program. (Například: otočit do prava, pak jed rovne, za 1m zastav a celý příkaz opakuj v ciklu)

Odpovědět
29.12.2020 21:19
Technika je pouze pro pomoc, nikoliv pro myšlení místo lidí
Avatar
DarkCoder
Člen
Avatar
Odpovídá na Ladislav Tlapák
DarkCoder:31.12.2020 17:23

Existuje mnoho programů, které generují kód na základě visuální podoby. Jsou to převážně programy edukativního charakteru. Můžeš se inspirovat třeba u Scratch, code.org.

Scratch ukázka

Záleží na míře abstrakce a možnostech variability. Základem je mít předvytvořené šablony pro objekty. To platí za předpokladu, že míra abstrakce je vysoká (což by měl být účel této aplikace). Pokud má být aplikace určena pouze pro jednu konkrétní věc, není třeba visuálně vytvářet vkládání knihovny, která v sobě bude obsahovat výše zmíněné předvytvořené šablony objektů. V opačném případě se bez implementace vkládání knihoven neobejdeš.

Pokud budeš začínat od nejjednodušších programů, budeš postupně poznávat, jaké bloky budeš potřebovat implementovat a na čem všem jsou závislé.

Nahoru Odpovědět
31.12.2020 17:23
"„Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si."
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Odpovídá na DarkCoder
Ladislav Tlapák:1. ledna 14:23

Děkuji za reakci. Jde o vytvoření programovacího protředí pro jednu konkrétní věc. Dostal sem se k tomu, že budu muset vytvořit šablony příkazů (jak ste již napsal), které se budou řadit za sebe.

Nahoru Odpovědět
1. ledna 14:23
Technika je pouze pro pomoc, nikoliv pro myšlení místo lidí
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.