IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Martin
Člen
Avatar
Martin:1.12.2018 20:22

Snazim sa naprogramovat model kolajiska (jedna kolaj, oval) a neviem ako urobit program aby sa spustilo cervene svetlo na navestidle ked nim prejde vlak. Problem je v tom ze neviem ako dosiahnut to, ze program sam zisti ze na ktorom navestidle sa nachadza.

Zkusil jsem: Skusal som klasicky zopne sa kontakt a rozvieti sa konkretna farba ale funguje len ked vlak pustim pred prve navestidlo ktore spusta cyklus farieb

Chci docílit: Priklad : Vlak polozim pred navestidlo 1, vlak prejde zopne spinac a pusti sa cervena. Navestidlo 2 svieti na zeleno a 3 na oranzovo. Vlak prejde navestidlom 2 spusti sa cervena, na 3 je zelena a na 1 oranzova atd.
Lenze co ked vlak polozim pred navestidlo 2. Bude to robit ten isty cyklus ale uz to nebude spravne podla farieb a toho kde sa vlak nachadza. Viete mi poradit ako toto vyriesit ze cyklus sa bude menit na zaklade toho ktorym navestidlom prvy krat prejde vlak.
Navestidlo sa sklada z 3 LED diod s vyvedenymi + a spolocnym -, cize + budu na vystupoch simaticu
Programovaci jazyk LAD

 
Odpovědět
1.12.2018 20:22
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.