IT rekvalifikace s garancí práce. Seniorní programátoři vydělávají až 160 000 Kč/měsíc a rekvalifikace je prvním krokem. Zjisti, jak na to!
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Janusz Chmiel:3.4.2018 18:30

Milí ajťáci,
Rád bych Vám napsal něco o skvělém interpretu programovacího jazyka Basic pro Android, který díky speciálním programům dokáže vytvářet i .apk spustitelné balíčky, které je možné distribuovat na Google Play.
https://play.google.com/…apps/details?…
APK balíčky je možné vytvářet s využitím placené aplikace pro Android.
https://play.google.com/…apps/details?…
Při využití grafického módu nebo při použití .bas modulu Gw library je možné vytvářet GUI s přitažlivým vzhledem. Pro grafický režim existují .bas moduly, nebo též knihovy, díky nimž vytvoříte opravdu krásná GUI. Existuje i projekt, který dovoluje grafické aplikace s táhly pro nastavování objektů v pixelech vytvářet, kompilovat přímo zevnitř .exe aplikace pro Windows. RFO Basic Vám dovoluje plný přístup k GPS, senzorům v mobilních zařízeních, podporu pro přehrávání audia včetně live streamů, při používání GW modulu je možné přehrávat videa. Samozřejmě jen v takové formátu a URL, které podporuje Webview. Kdo ví, třeba se někomu bude toto prostředí hodit.
Exe program pro vytváření programů v grafickém režimu je možné získat zde:
https://drive.google.com/open?…
A samostatný kompilátor, který dovoluje vytvářet .apk balíčky s využitím tohoto programovacího jazyka je možné získat zde.
https://drive.google.com/open?…
A domovská stránka s videjkem a v Angličtině, která o utilitkách pojednává je zde.
https://sites.google.com/…rfodesigner/
S programovacím jazykem mám zkušenost. Když budete vytvářet .apk balíčky, máte širokou možnost určit, která oprávnění bude aplikace požadovat. Budete pak vlastně používat celý dlouhý interpret v jazyce Java, k němuž bude v .apk balíčku ve složce assets přidružen .bas soubor. Kompilátory dovolují .bas modul zašifrovat. Takže řadový uživatel jej nerozluští, i kdyby získal .apk balíček. Pokud neužíváte live přehrávání internetových audií či videí, může na pozadí běžící program běžet i několik dní a to i na zařízeních s 512 MB operační paměti. Věřím, že alespoň někomu z Vás interpret přinese ajťáckou radost a úspěchy.

 
Odpovědět
3.4.2018 18:30
Avatar
Richard H.
Tvůrce
Avatar
Richard H.:27.5.2018 18:35

Nemám žádné zkušenosti s androidem, ale existují java obfuskátory takže ta věc s šifrováním padá.

Nahoru Odpovědět
27.5.2018 18:35
Malý užitečný manuál je vždy lepší než bichle k ničemu.
Avatar
Emil Toth
Člen
Avatar
Odpovídá na Janusz Chmiel
Emil Toth:1.2.2019 8:15

Ahoj, chtěl bych se zeptat,zda se ještě věnuješ programování v rfobasicu.Narazil jsem na jeden problém a nevím jak to vyřešit.
emilijano@seznam.cz
Děkuji za odpověď.

 
Nahoru Odpovědět
1.2.2019 8:15
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.