Diskuze: Swift

Ostatní jazyky Ostatní programovací jazyky Swift

Aktivity (1)
Avatar
Tom Pospíšil:27.2.2015 14:48

Dobrý den,
Tato diskuze se týká nového programovacího jazyku (od společnosti apple) Switf. Myslíte si že tento nový jazyk dokáže nahradit jazyk Objective-C, nebo samotný jazyk C (jak udávají jeho autoři)?Popřípadě dostane se mezi jazyky jako je java a C#?
Velkou prozatimní nevýhodou je že jeho vývojářské prostředí jde používat pouze na operačních systémech od společnosti Apple.Tady ještě přidávám odkaz na Wikipedii http://cs.wikipedia.org/…ací_jazyk%29 kde naleznete další informace .

 
Odpovědět 27.2.2015 14:48
Avatar
Honza
Člen
Avatar
Honza:30.3.2015 9:10

Ahoj (sice trochu pozdě ale přece) :)
Řekl bych že nahradit je silné slovo. Co se týká C a C++ tak tam určitě ne a u objective-C by se možná dalo mluvit o alternativě (ale ne náhradě).

Každopádně Swift je zatím značně nedotažený a doporučil bych aplikace pro tuto chvíli psát v objective-C. Z mé vlastní zkušenosti mohu říct, že Swift je zatím značně zabugovaný. Stalo se mi např. že jsem udělal appku, vše mi fungovalo na simulátoru i na reálném zařízení, ale v Apple mi to odmítali schválit, protože se jim to prý ani nezaplo. Nakonec jsem zjistil že v Apple nejspíš špatně implementovali funkci týkající se Game Center. Když jsem ten samý kód přepsal od objective C bylo vše v pohodě.

Takže můj názor je že časem může být Swift dobrou alternativou, později možná i náhradou objective-c, ale ještě to nějakou dobu potrvá, protože potřebuje čas na vyzrání.

Jinak nemyslím si že Objective-C a Swift (alespoň oficiální distribuce od Apple) půjde někdy používat jinde než na Apple zařízeních, protože je celkem úzce svázán s jejich frameworkem.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
Nahoru Odpovědět 30.3.2015 9:10
Snadnou cestou se daleko nedostanete, je tam velká tlačenice...
Avatar
Pedro
Člen
Avatar
Odpovídá na Honza
Pedro:24.10.2015 17:35

Apple slíbil uvolnit překladač Swiftu a jeho standardní knihovnu pod otevřenou licencí pro Linux, takže minimálně tam Swift používat půjde. Viz též http://modern--programming.blogspot.cz/…l-swift.html k diskuzi o nové verzi Swiftu (2.x).

 
Nahoru Odpovědět 24.10.2015 17:35
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.