Black Friday je tu! Využij jedinečnou příležitost a získej až 80 % znalostí navíc zdarma! Více zde
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
BF extended 2022

Diskuze: tvorba DB,Registrace,prodej

Aktivity
Avatar
cskotelna
Člen
Avatar
cskotelna:16.3.2020 0:30

Ahojte.
Prosim vas, mam dotaz ohledne webu.
Je nejaky konkretni postup pro tvorbu databaze,registrace na web,placeny obsah na web {po zaplaceni se zobrazi odkaz pro stazeni} a vsechno to nejak propojit ? Jestli je i potreba mysql databaze ? :|
Nebo spis jde o to,aby se na HTML webu dalo pripojit registrace,prih­laseni,zapome­nuti hesla,obnova hesla emailem a placeny obsah.

Nezna nekdo nejake postupove kroky?

Zkusil jsem: Caste a uporne hledani na internetu a marny pokusy o tvorbu databaze :|

Chci docílit: Potrebuji vytvorit databazi a asi mysql pokud je potreba, pro svuj web.
Chtel bych pripojit registraci a vse kolem na svuj web a nejak pripojit placeny obsah a databazi

 
Odpovědět
16.3.2020 0:30
Avatar
Samuel Hél
Tým ITnetwork
Avatar
Samuel Hél:16.3.2020 21:36

A ten web máš hotový? Mám na mysli obsah apod. A jestli běžíš např.: na wordpressu, joomle nebo jiných CMS. Nebo to máš čistě nakódované v HTML (přípona .html)?

 
Nahoru Odpovědět
16.3.2020 21:36
Avatar
albertpatera
Tvůrce
Avatar
Odpovídá na cskotelna
albertpatera:17.3.2020 16:13

Ahoj,

aby se mohlo pracovat s uživatelskými daty (login, registrace), tak Ti nebude rozhodně stačit HTML. Slouží primárně pro "vykreslování" webu na klientskou část. Budeš muset použít PHP (formuláře normalne můžeš v HTML, PHP pro uložení dat na server). No a klasicky MySQL (insert, update, select).

Pokud s tím nemáš moc zkušenosí a chceš to mít co nejdříve, tak doporučuji WordPress nebo Presta Shop.

Určite tak bude table zakaznik, produkt, vazba N:M (každý zakaznik muze mit libovolný počet objednávek). Potom samozřejmě JOIN. Může tam být vazební tabulka.

USER - info u uzivateli (insert na registraci).

 
Nahoru Odpovědět
17.3.2020 16:13
Avatar
Odpovídá na cskotelna
Michal Štěpánek:18.3.2020 12:56

Podle tvého dotazu soudím, že sis na začátek ukousl příliš velké sousto. Chtělo by to pročíst nějaké tutoriály o tvorbě webů, zvolit si technologii, ve které to chceš páchat (ASP.NET, PHP, ...), naučit se pracovat s databázemi v tom jazyku a pak teprve tvořit web s placeným obsahem... Z tvého dotazu lze odvodit, že jsi úplný začátečník a pokud přeskočíš učení základů, lehce by se ti mohlo stát, že vytvoříš nefunkčního "kočkopsa", ve kterém se budeš dlouhé hodiny (nebo i dny) vrtat a zjišťovat, proč ti něco nefunguje...

Nahoru Odpovědět
18.3.2020 12:56
Nikdy neříkej nahlas, že to nejde. Vždycky se totiž najde blbec, který to neví a udělá to...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.