První novoroční výprodej PHP týden
80 % bodů zdarma díky akci Black Friday!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se PHP

GameMaker - české návody a komunita

Game Maker Game Maker (zkráceně GM) je program pro tvorbu 2D a 3D videoher běžící pod Windows (a remake verze 7 pro MAC). V aktuální době GM již není podporován, místo něj se používá jeho nástupce Game Maker Studio (zkráceně GMS).

Byl napsán profesorem Markem Overmarsem v programovacím jazyce Delphi a poprvé vypuštěn mezi lidi roku 1999 v listopadu. Placená verze má oproti verzi zdarma možnost exportovat hry do 14 různých platforem. Verze zdarma (tzv. Standard) je ale také velice oblíbená, protože uživatele kromě exportu pouze pro Windows vůbec neomezuje.

Začátečníci mohou programovat přetahováním ikonek (Action), které reagují na různé události (Events), pokročilejší uživatelé mohou použít jeho vlastní objektový jazyk GML (Game Maker Language). Díky přátelskému rozhraní a jednoduchosti mohou začít programovat i naprostí začátečníci, což je důvod, proč je GMS tak oblíbený.

Vyberte si sekci s návody a úkazkovými hrami

GameMaker - základy a ikonky

GameMaker - základy a ikonky

Sekce základních tutoriálů pro GameMaker, které vás provedou prostředím programu a jednotlivými ikonami. Návody včetně ukázkových zdrojový kódů ke stažení.
Sekce
29
GameMaker - Jednoduché hry

GameMaker - Jednoduché hry

Sekce tutoriálů pro programování jednoduchých her v GameMakeru. Návody včetně ukázkových zdrojový kódů a her ke stažení.
Sekce
20
GameMaker - Bludišťovky

GameMaker - Bludišťovky

Sekce tutoriálů pro programování bludišťových RPG her v GameMakeru. Návody včetně ukázkových zdrojový kódů a her ke stažení.
Sekce
12
GameMaker - Plošinovky

GameMaker - Plošinovky

Sekce tutoriálů pro programování skákaček a plošinovek her v GameMakeru. Návody včetně ukázkových zdrojový kódů a her ke stažení.
Sekce
16
GameMaker - Simulátory

GameMaker - Simulátory

Sekce tutoriálů pro programování závodních a leteckých simulátorů v GameMakeru. Návody včetně ukázkových zdrojový kódů a her ke stažení.
Sekce
19
GameMaker - Efekty

GameMaker - Efekty

Sekce tutoriálů pro programování efektů a particles do her v GameMakeru. Návody včetně ukázkových zdrojový kódů a her ke stažení.
Sekce
20
GameMaker - GML

GameMaker - GML

Sekce tutoriálů pro programování skriptů v GML (Game Maker Language - kód). Návody včetně ukázkových zdrojový kódů a her ke stažení.
Sekce
20
GameMaker - 3D hry

GameMaker - 3D hry

Sekce tutoriálů pro programování 3D her (trojrozměrných stříleček) v GameMakeru. Návody včetně ukázkových zdrojový kódů a her ke stažení.
Sekce
11
GameMaker - Ostatní

GameMaker - Ostatní

Sekce ostatních tutoriálů pro tvorbu her v GameMakeru, které se nevešly do jiných sekcí. Návody včetně ukázkových zdrojový kódů a her ke stažení.
Sekce
28
Online test znalostí GameMakeru

Online test znalostí GameMakeru

Udělej si online test! Výsledky znalostního kvízu GameMaker, tabulka nejlepších členů Islandsoft.cz.
ZdarmaNehodnocenoNapsal David Čápka
Diskuzní fórum GameMaker

Diskuzní fórum GameMaker

Diskuzní fórum na téma tvorba 2D a 3D her pomocí nástroje GameMaker, herní techniky, umělá inteligence nepřátel
ZdarmaNehodnocenoNapsal David Čápka

 

Hry vytvořené v GameMakeru:

Space Impact

Odkazy

Zde naleznete odkazy na freeware IDE, ve kterých můžete v daném jazyce programovat

GameMaker Lite


 

Aktivity (3)