Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

Kingdom

Kingdom je tahová strategická hra, inspiruji se především hrami jako třeba Civilizace nebo Battle for Polytopia. Obsazujete města, rekrutujete jednotky, zkoumáte technologie a především bojujete s nepřáteli. V týmu jsem pouze já, všechny textury jsou moje, hudbu skládám vlastní.

Hra už je téměř hotová, ještě je ale potřeba dodělat počítač, který by hrál proti hráči a několik malých drobností.

Použité technologie

Nějak mě zaujali webové technologie, ale mám moc rád C# a nemám rád JS. Takže programuji v C#, který pomocí Bridge.NET převádím do JS. A funguje to nádherně.

Ovládání

 • Kliknutím levým tlačítkem myši vyberete políčko nebo jednotku na něm
 • Použitím CTRL + levé tlačítko myši vyberete políčko nehledě na to, jestli na něm stojí jednotka
 • Tah lze ukončit kliknutím na tlačítko Next Turn, nebo klávesou Enter
 • Jednotky se mohou pohybovat tím, že je vyberete a kliknete na cílové políčko. Kliknutím se stisknutým CTRL nebo ALT jednotku nepřesune
 • Jednotky mohou útočit tak, že se nejdříve přesunou vedle cíle a potom uživatel na cíl klikne
 • Jednotky mohou zabírat města takto:
  • Jednotka dojde na nepřátelské nebo neutrální město
  • Jednotka zde musí jedno kolo zůstat
  • Poté stačí kliknout na město (CTRL + klik) a kliknout na tlačítko Capture
 • Jednotky mohou ničit nepřátelské vojenské základny takto:
  • Jednotka se přesune na nepřátelskou vojenskou základnu
  • Jednotka zde musí jedno kolo zůstat
  • Vojenská základna se poté automaticky vyrabuje a uživatel získá zdroje z vyrabování základny
 • Jednotky mohou stavět vojenské základny takto:
  • Jednotka se přesune na libovolné volné políčko
  • Poté stačí kliknout na tlačítko Build recruit tent, jednotka postaví základnu, ve které je hned možné rekrutovat za zvýšenou cenu další jednotky
 • Města dávají hráči každý tah nějaké zdroje (herní peníze)
 • Každá nová úroveň města zvýší počet zdrojů z města za tah
 • Městu lze zvýšit úroveň buďto budovami, nebo použitím zdrojů na mapě (obilí, zvířata, ryby, ...)
 • Budovy ve městě buďto dávají nějaký bonus, nebo zvyšují vědeckou úroveň civilizace
 • Výzkumy mohou odemykat nové jednotky nebo budovy, ale pro vyzkoumání je nutné nasypat do výzkumů nějaké peníze
 • Některé výzkumy vyžadují i vyšší vědeckou úroveň civilizace, není tedy možné například vyzkoumat střelný prach hned v prvním tahu

Screenshoty

Jedna z vygenerovaných výškových map Náhled mapy - Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací

Náhled jiné mapy Náhled mapy - Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací

Pohyb jednotek po mapě se zapnutou mlhou Náhled mapy - Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací

Rekrutování jednotek Náhled mapy - Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací

Menu výzkumu Náhled mapy - Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací

Hra

Pro hraní přes můj free webhosting je nutné mít zapnutý adblock, bez kterého je hra kvůli reklamám od mého freehostingu nehratelná. Jestli z nějakého důvodu nechcete/nemůžete použít adblock, stáhněte si zdrojové kódy (7MB) a spusťte soubor index.html ve složce web.

Hru si můžete s adblockem zahrát online, nebo si stáhněte zdrojové kódy (7MB) a spusťte soubor index.html ve složce web.

Hodnocení porotců

Aplikace byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2017

Programátorská soutěž ITnetwork summer 2017 - Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací
 • David Čápka (10 bodů) - User interface je jako vtip, když se musí vysvětlovat, není tak dobrý. Trvalo mi opravdu dlouho, než jsem pochopil, jak se hra hraje a to jsem proletěl i manuál v článku (jestli to tam někde je, tak se omlouvám, těch projektů máme vážně hodně). Po nějaké době jsem zjistil, že suroviny jako kráva nebo ryby patří k baráčku, který musím zabrat a pak je poklikám aniž bych na ně musel posílat jednotky. Poměrně dlouho jsem byl frustrovaný hláškou, že nemohu rebuildovat bez žádného dalšího vysvětlení (BTW proč rebuilduji krávu, tam by spíš mělo být něco jako "Harvest", ne?). Na druhou stranu jsi se o vysvětlení hodně snažil u poklepání na jednotku, kde se ukázalo k čemu je a co umí. Já jsem tvrdohlavý, takže mě to neodradilo, ale hodně ostatních hráčů by mohlo. Jakmile jsem mechanismus pochopil, hra mě vážně pohltila a časem jsem si uvědomil, že tohle je hra na celý den a nabízí spoustu možností upgradů, soubojů a zkrátka všeho co je spojené s dobrými dobyvatelskými strategiemi. Dávám desítku, protože mě to hodně bavilo a líbí se mi jak to nabízí hodiny a hodiny kvalitního herního času. Určitě přidej zvuky, hodně her v soutěži vlastně nemá zvuky, to je velká chyba, stačí stáhnout nějaké free assety, práce na pár minut, a ten zážitek je poté prostě někde jinde. Opravdu ošklivý je obrázek města, nevím proč, zbytek grafiky je naopak čistý a příjemný. Na mých 2 fullhd monitorech se místo obrazovky s hrou roztahoval panýlek s tlačítky. K tlačítkům na jednotky můžeš dát ikonky, máš je nakreslené. U budov by byla také fajn nějaká grafika. Možná bych zvážil umožnit scrollování mapy i pomocí šipek a crtl + klik dal i na druhé tlačítko myši.
 • Lucie Hartingerová (10 bodů) - Hra je dobře promyšlená a dá se hrát opravdu dlouho :-) Celkem mi ale trvalo než jsem přišla na to, jak to celé funguje. Škoda, že to bylo bez zvuků. Taky se špatně přizpůsobovalo rozvržení obrazovky - půlku monitoru zabíraly informace resources, research atd.; při zvětšování se od určité velikosti přestalo zvětšovat okno s hlavní hrou. Bylo vtipné když se panáčci potkali, protože stáli vždycky skoro u sebe, což bylo dost psycho :-D Líbil se mi i vzhled hry, předpokládám, že obrázky jsou vlastní výroby :-) K této hře se ještě určitě vrátím!
 • Tomáš Bitter (9 bodů) - Super, co jiného na to říct. Skvěle propracovaný systém stavění, výcviku, výzkumu a souboje. Grafika je jednoduchá; nevím, zda to je záměr. Dle mého názoru si tato hra zaslouží krásnou grafiku, hlavně u terénu, aby nebyl na většině míst jednolitý. Vytknul bych akorát menší drobnost v ovládání - místo držení ctrl při kliknutí by stačilo použít dvojklik.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 38x (6.8 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů

 

Všechny články v sekci
Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací
Článek pro vás napsal Petr Šťastný
Avatar
Uživatelské hodnocení:
1 hlasů
Autor se věnuje především Rustu a Haskellu, a navíc zbožňuje linux, i když původně začínal na C#.
Aktivity