Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy

Spravujte server efektivně a bezbolestně pomocí VPS Centrum

Servery pohání celý internet 24/7. Bez nich by “internetová revoluce” na začátku tisíciletí nikdy nenastala. Z počátku byly servery jen pro vyvolené. Spravovat velkou infrastrukturu v minulosti nebylo jednoduché. Open source byl teprve na začátku. Na Googlu jste ještě nenašli všechno a Youtube nebyl plný video návodů.

První správci serverů tak byly opravdu experti. Jaká je situace dnes?

Díky komunitě se dnes naučí spravovat server téměř každý. Existují návody, jak v češtině, tak angličtině. Na Youtube najdete video návody, jak všechno nastavit. Google a Stackoverflow vyřeší problémy ve skriptech a VPS dnes seženete za rozumné peníze.

Aktuálně jsou nejlepším pomocníkem aplikace na správu serveru. Jedna z nich je české VPS Centrum. Je přehledné a umožňuje server spravovat z prohlížeče nebo mobilu.

Proč vyzkoušet VPS Centrum?

Když jsme ve Váš Hosting začínali, tak jsme si před 15 lety lámali hlavu, čím se budeme odlišovat. Poskytovatelů serverů bylo v ČR dost. Všimli jsme si ale jedné věci. Všichni nabízeli servery s čistou instalací Linuxu a bez technické podpory. Za příplatek se instalovali zahraniční aplikace na správu serverů, jako např. ISPconfig. Licence stojí 150 Kč / měsíčně, takže se server hodně prodražil. Lidé, tak dostali pocit, že správa serverů není pro ně.

Tady jsme dostali heuréka moment. “Pojďme vytvořit servery pro lidi, kteří nechtějí ztrácet čas. Vytvořme aplikaci v češtině, neprogramujme tlačítko na všechno a poskytujeme i technickou podporu”. Tak jsme v roce 2005 zaregistrovali doménu a dali jsme se do práce.

Pro nejrychlejší uvedení na trh jsme přistoupili k provizornímu řešeni. Připravili jsme si skripty, které přes SSH aktivují na serveru doménu, vytvoří schránku, databázi apod. Bohužel jsme tím nedokázali oslovit nezkušené uživatelé, ale spíše jsme těm zkušeným šetřili čas. Začali jsme proto makat na první webové verzi, která sice vypadala, jak z 90. let, ale uměla všechno důležité.

Dříve nám šlo hlavně o funkcionalitu. Design a UX byly na druhé koleji. Dnes už se doplňují (screenshot je z roku 2007)

První zákazníci se nehrnuli, jak jsme očekávali, ale postupem času si VPS Centrum získalo srdce většiny zákazníků. Mnoho z nich je s námi dodnes. V posledních letech instalujeme už několik serverů denně. Z 95 % instalujeme servery právě s VPS Centrem.

Aplikace je na serveru přímo nainstalovaná. Umožňuje spravovat celý server a jednotlivé domény na jednom místě. Administrace je hlavně přehledná a neztratíte se v ní. Díky tomu je oblíbená právě u méně zkušených uživatelů, kteří nejsou ve své kůži při správě serveru.

VPS Centrum nabízíme k virtuálním i dedikovaným serverům. Virtuální servery si u nás vyzkoušíte na 7 dní zdarma. Otestujete, jak jsme na tom s rychlostí a proklikáte si administraci.

Zaplacením faktury to nekončí. Ke každému serveru nabízíme technickou podporu, která pomůže s instalací frameworků, detekcí chyb nebo poradí s optimalizací.

(Video) Jak u nás aktivujete web, databáze, e-maily a HTTPS do 9 minut

Výhody serverů od Váš Hosting

Hned v několika ohledech.

 • Ihned připravené k používání - Žádné složité konfigurace ani instalace
 • Získáte root přístup - Nainstalujete si vlastní frameworky, knihovny nebo aplikace
 • Technická podpora - Pomůže s jakýmkoliv problémem.
 • Pohodlná správa a monitoring - Vše z webového rozhraní pomocí VPS Centra

Když říkáme, že je vše připravené k používání, tak to myslíme vážně. Na serveru už jsou předinstalované tyto aplikace:

 • Webmail (Roundcube), WebFTP (net2ftp)
 • Munin, PHP info a Sysinfo pro monitoring serveru a jeho služeb
 • PhpMyAdmin, PhpPgAdmin a Adminer pro pohodlnou správu databází
 • API - pro automatizaci a napojení na vlastní systémy

Inteligentní server pro každého

Monitoring a správa serverů je ten nejnáročnější úkol. Proto práci ulehčujeme, kde to jen jde.

Server vás upozorní pokud:

 • Dochází místo na disku (s možností automatického navýšení)
 • Přetížení RAM nebo CPU (parametry lze kdykoliv navýšit na klik)
 • Pozná, když posílá spam (jedním tlačítkem zároveň celou emailovou frontu vyčistíte)

Bezpečnost na prvním místě. Moc dobře víme, že udržovat server aktualizovaný a bezpečný je náročný úkol i pro zkušené administrátory. Defaultně jsou nebezpečné PHP funkce vypnuté, konfigurace webserveru otestované a na serveru je implementovaný Fail2Ban, který zablokuje různé útoky.

Třešničkou na dortu jsou automatické bezpečnostní aktualizace. Díky tomu nemusíte nic hlídat ani složitě aktualizovat.

Kdo využije naše virtuální servery na maximum?

Nejsme nejlevnější, ale ručíme za kvalitu a spolehlivost serveru. Fyzické servery ani disky nepřetěžujeme, a proto většina zákazníků pouhou migrací k nám zrychlí svoje on-line projekty i o 30 %.

Na jeden fyzický server nedáme více, jak 8-10 zákazníků. Tím pádem jeden pár disků využívá max. 4 až 5 klientů. Díky tomu zaručíme rychlost čtení a zapisování dat. To je právě důvod, proč jsou servery dražší.

Programátoři

Programátoři uvítají flexibilitu serveru. S root přístupem nainstalujete potřebné frameworky, knihovny nebo aplikace. Potřebujete pomoc s instalací, nastavením nebo optimalizací? Napište. Poradíme. Nainstalujeme. Zprovozníme.

Můžete si s námi povídat o databázích, cachovaní, optimalizací dotazů do DB nebo PHP. Jsme taky programátoři a ve VPS Centru to je krásně vidět. “Keep it simple and stupid. KISS.”

Jistě to znáte. Googlite jednotlivé příkazy, které slepě kopírujete na server a doufáte, že budou fungovat. Přemýšlíte, jak se pohybovat v hierarchii Linuxu nebo, kde se nachází daný config či logy? Ty nejčastější věci najdete právě v přehledné administraci, abyste v příkazové řádce neztráceli čas.

Oceníte možnost měnit PHP verze pro každou doménu zvlášť.

Logy se zvýrazněnou syntaxí

Podnikatelé na volné noze

Ať je váš obor jakýkoliv, tak web nebo e-maily potřebujeme všichni. Bez problému u nás nainstalujete jakoukoliv open source aplikaci. Klienti u nás rádi využívají GitLab, Mautic, OpenVPN nebo Nextcloud. Na blogu zase radíme, jak takové aplikace nainstalovat a nastavit.

Určitě přijde vhod implementovaný nástroj na import e-mailu, speciální přístupy vašim klientům, ať si spravují jenom e-maily nebo FTP přímo z administrace. Vy získáte více produktivního času na vše ostatní.

Jednoduchý import emailu, kde stačí vyplnit krátký formulář a server se o zbytek postará sám.

Pokud spravujete více serverů, tak doporučujeme náš štědrý affiliate program, kde získáte doživotní provizi 10 % z každého serveru nebo webhostingu. Provize můžete převést na kredity a z nich platit virtuální server nebo si je necháte vyplatit na fakturu.

Firmy & Startupy

Staráme se také o náročné infrastruktury s 24/7 monitoringem. Na dedikované servery VPS Centrum nainstalujeme také. Navíc pomůžeme s migrací projektů a jejich následnou optimalizací.

Nejčastěji u nás klienti provozují:

 • Mailserver - pro rozesílání newsletterů a firemní pošty
 • Storage servery - kombinace na přání (HDD / SSD)
 • Databázové servery - pořádná porce RAM pro rychlejší zpracovávání SQL dotazů
 • Výkonné servery - 2x CPU stroje pro rychlý chod aplikací, IT systémů nebo e-shopu
 • Vývojové servery - GitLab s automatickým deployem

Vyzkoušejte VPS Centrum na 7 dní zdarma

Získáte vyladěné virtuální servery, které je radost spravovat. Navíc s technickou podporou v zádech. Kdo nevyzkouší, jednoduše neuvěří. Proto máme virtuální servery na 7 dní zdarma, abys se každý mohl na vlastní pěst přesvědčit. Bez marketingové kaše okolo. :-)

Nebojte se dát při testování serverům opravdu zabrat. Napište si testy, nakupte traffic a sami uvidíte, jak obstojí.

Přejeme si, aby u nás byli zákazníci spokojeni dlouhodobě a měli se správou serverů, co nejmenší starosti. Vývoj VPS Centra jde každým týdnem dopředu a sami jsme zvědaví, jak bude za dalších 15 let vypadat.

Kdo ví, možná zrovna vaše nápady a funkce se dostanou do dalšího releasu. Tak nás pojďte vyzkoušet a napište nám své první dojmy. Každé zpětné vazby si nesmírně ceníme.


 

Aktivity (3)