Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij halloweenské akce 80% výuky zdarma!
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Pythonu
Python týden

Lekce 8 - Student IT na střední - Čtvrtletí

Tak vás zase vítám u dalšího dílu. Už máme za sebou čtvrtletí... Člověk sotva probere mozek z prázdnin a ono už je čtvrtletí, zima, ta otravná "vánoční" nálada. Člověk by se z toho zbláznil. Ovšem co dnes budu probírat? Je toho víc tak začneme teda tím čtvrtletím.

Třídní schůzky

Taky na ně tak rádi vzpomínáte? Mě nikdy moc nevadily, vždy jsem totiž byl "poslušný a chytrý" student, takže rodiče se vraceli spokojeni... Ovšem tentokrát to bylo jiné... Úplně jiné. Věděl jsem, že to nedopadne dobře a snažil jsem se mámu upozornit připravit jí na to... Ovšem na tohle se nedalo připravit. Máme totiž novou učitelkou na elektriku a ta vyvolala ve škole peklo. Pamatujete na to, jak jsem v prvním díle charakterizoval učitele? Tak tohle je naštvaná gorila. A to hodně naštvaná. Ovšem je zvláštní, že nemá ve třídě respekt.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Spolužáci tam dělají bordel, ona tam vysvětluje látku kterou málokdo chápe a při testech má většina za 5 a modlí se za 4ku. A přesto je tam hluk... Nechápu to. Pak si na ni stěžují, že látku nechápou, že na ně křičí (opravdu divné, když tam dělají bordel) a hodlají na ní napsat petici. Normální vzpoura se u nás vede. Ani nemáte tušení jak se to řeší. Jenom na tohle téma se na třídních schůzkách strávilo tři čtvrťte hodiny. Tolik jenom trvají některé schůzky celkově. Ta "hrozná učitelka" na třídních schůzkách mluvila tak... řekněme.... no prostě tak naštvaně, že měla pěnu u pusy. A když máma přišla domů ze třídních schůzek, věděl jsem, že nebude v dobré náladě a tak jsem ji šel mile přivítat: "Ahoooj, tak co, jak bylo? Nevypadáš moc nadšeně...". Máma mi odpověděla pouze "Ani nemám proč." A celý zbytek večera neměla sílu se o tom bavit. Čekal jsem nějaký nadávky, nějakou zlobu, ale máma z toho byla tak hotová, že se z toho musela vzpamatovat :). Prostě super. Nemluvě o nějakých známkách... poprvé v životě mám 5 na čtvrtletí! A možná to bude znít jako ohraná písnička, ale není to moje vina. Ovšem není to vina ani učitele, ale některých spolužáků, kteří toho učitele naštvali při známkování a on mi dal z jedné práce za 3 a když jsem to obhajoval, naštval se a dal mi za 4... tak jsem radši mlčel. No prostě super. Upřímně doufám že tento seriál nebude pětiletý :D.

Zas je tu zima

Bohužel je to tak. Moje nejméně oblíbené roční období se zas blíží. Není nic horšího, než ráno vypínat budík ještě za tmy a vstávat do ní. Ráno vstanu, zimou se klepu a když jdu na záchod, fláknu se o futra nebo třeba klikou do žeber (ta je nejlepší), jelikož nic nevidím... Člověk jde nabalený jak blázen na zastávku, cestou málem 10 krát uklouzne a vidí ty otrávené obličeje ostatních... Autobus má jako vždy zpoždění díky náledí a je v něm taky zima. Poté co člověk přijede do školy celý zmrzlý, padne znaven hlavou na lavici, přičemž rána, která se ozve probudí vaše ostatní spolužáky. Poté co začne hodina a půlka školy stále není přítomna, včetně některých učitelů, jelikož jejich autobusy jsou na tom ještě hůře než ten můj. Jak tohle období může někdo mít rád? Vánoce? To umělé navazování "rodinných vztahů"? Brácha mi jedou řekl tohle a musím s nim souhlasit: "Pokud se nějaká rodina schází jenom o vánocích, a to proto že jim to někdo přikázal, tak jsou na tom dost špatně."

Zase ten Microsoft

Rozhodl jsem se vám i sdělit další mojí zkušenost s Microsoftem a jejich produktem Microsoft Project 2010. Je to ten nejšílenější program jaký jsem kdy viděl. Na to jsem si tak trochu už u Microsoftu zvykl, nejlepší produkt, který od nich znám, jsou office. Ovšem tohle? To je šílenost! Pro ty co nevědí o co se jedná, je to program, kde plánujete nějaký projekt. Třeba stavbu domu. Vy si vytvoříte zdroje (lidi, materiál) dáte jim určitou cenu kolik stojí, nastavíte jim kalendář, jak jsou dostupní a pak si uděláte úkoly v nějakém projektu, zadáte si zdroje, a ono vám to hlídá, jestli bude zdroj dostupný, kolik vás to bude stát atd. Ovšem někdy myšlení programu zaostává... máme úkol kde nějaký pracovník pracuje s nějakým materiálem. Vše je OK. Pak nám 2 pracovníci onemocní. Project na nás chytře zařve, že máme nedostatek lidí. Rozhodneme se to tedy řešit. Jak to tedy vyřešíme? Dáme přesčasy ostatním? Normálně by se to tak řešilo, pokud byste chtěli to udělat za stejnou dobu. Project ovšem stále hlásí nedostatek. Spolužák omylem nepřidal přesčasy, ale materiál. A co se nestalo! Najednou toho bylo všeho dost a nic to neřvalo. Takže pokud jste někde šéfem nějaké skupiny programátorů a někdo vám onemocní, tak aby jste to stihli, dejte jim více práce.

Pro ty co neví jak vypadá MS Project 2010

Pro ty co neví jak vypadá MS Project 2010

Nové vědomosti

Jelikož je tenhle článek o škole a nejen o tom jak si stěžuju na to jak máme těžkej život, ale i o tom co se tak nějak naučím, ne? Z mé vlastní vůle jsem se rozhodl naučit se v PHP OOP. Učitele jsem se ptal jestli se někdy ho budeme učit a řekl že ne, ale jestli chci tak mi pomůže... Tenhle přístup se mi na škole líbí. Rádi ti dáme ze sebe to nej. co umíme. Ovšem ne každý taký přístup má. A taky ne každý chce těm informacím naslouchat. Takže teď se učím OOP v PHP, k tomu dělám v tom úžasným Projectu, dělám ve skupině web (což je občas za trest) atd... Probírali jsme základní desku počítače, tělo celého počítače. A abychom si i základní desky osahali dělali jsme prezentaci na desku kterou jsme měli doma. V grafice konečně budeme dělat v Photoshopu a ne v Zoneru. Škola koupila Mac učebnu, takže pojedeme Adobe na jabku. V programování mikroprocesorů v BASICu si děláme kalkulačku. Vždy když to děláme, tak s láskou vzpomínám na PHP. A v operačních systémech základní strukturu OS, historii OS, rozdělení OS a celkově spoustu "zajímavých" věcí o operačních systémech. Asi jsem se o tomto předmětu moc nezmiňoval, to proto že ani nebylo o čem.

Tak to je zas pro tento díl vše, uvidíme se v dalším. Jako vždy platí, že pokud máte jakékoliv dotazy, náměty, připomínky, napište do komentářů, nebo i do soukromých zpráv, jsem tu až na výjimky denně. A pokud si budete chtít "jen pokecat", jsem otevřen i tomu, pár lidí vám je to schopno potvrdit. Mějte se.


 

Předchozí článek
Student IT na střední - Jsme ve druháku!
Všechny články v sekci
Student IT na střední škole
Článek pro vás napsal Snorlax
Avatar
Jak se ti líbí článek?
10 hlasů
Studuji jednu nejmenovanou pražskou střední školu - obor IT a rozhodl jsem se vám sdělit co to obnáší. Mladí se mohou rozhodnout zda je to dobrá cesta a ti co to už mají za sebou si mohou zavzpomínat popř. zjistit co se změnilo
Aktivity (1)

 

 

Komentáře

Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Jan Vargovský:12.12.2013 16:22

Ten příklad s programátory pobavil :D

 
Odpovědět
12.12.2013 16:22
Avatar
Michal Žůrek - misaz:12.12.2013 19:09

Já ti částečně závidím, v současnosti hledám školu a ani jedna není asi na takové úrovni jako ta tvoje, kam budu posílat přihlášky asi vím, ale stále u každého se mi něco líbí víc, něco míň. To co popisuješ ty by se mi líbilo nejvíc, ale mám to od domu asi daleko.

 
Odpovědět
12.12.2013 19:09
Avatar
alfonz
Člen
Avatar
alfonz:13.12.2013 23:02

Mohl bys napsat něco o neIT předmětech jako je např. Čeština. Jestli je těžší nebo lehčí na IT škole.

Odpovědět
13.12.2013 23:02
lmao
Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Odpovídá na alfonz
Jan Vargovský:13.12.2013 23:03

Čeština je největší pain, trávíš u toho nejvíc času a máš z toho nejhorší známku :D

 
Odpovědět
13.12.2013 23:03
Avatar
Odpovídá na Jan Vargovský
Martin Konečný (pavelco1998):13.12.2013 23:34

A hlavně to je naprosto nepotřebný předmět a je nejvíckrát ze všech předmětů...

Odpovědět
13.12.2013 23:34
Aktuálně připravuji browser RPG, FB stránka - https://www.facebook.com/AlteiraCZ
Avatar
Petr Nymsa
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Martin Konečný (pavelco1998)
Petr Nymsa:13.12.2013 23:41

Tak nepotřebný bych zrovna také netvrdil :). Nějaká znalost i z non-IT se vždycky hodí, nebudeme přeci za úplný barbary 8-)

Odpovědět
13.12.2013 23:41
Pokrok nezastavíš, neusni a jdi s ním vpřed
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na alfonz
Snorlax:14.12.2013 0:06

Tak rozhodně je to lehčí než na gymplu a taky táleží škola od školy... někde je to pohoda někde je to hard... u nám, mimo odborný předměty jsou (snad na žádnej nezapomenu):
čj
aj
nj
zsv
m
tv
fyzika
ekologie
ekonomika

Odpovědět
14.12.2013 0:06
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Martin Konečný (pavelco1998):14.12.2013 1:21

Jasně, ale nemusí se to dělat 4 roky po 4 hodinách týdně. Kdyby se místo toho dala angličtina, udělalo by se líp.

Odpovědět
14.12.2013 1:21
Aktuálně připravuji browser RPG, FB stránka - https://www.facebook.com/AlteiraCZ
Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Petr Nymsa
Jan Vargovský:14.12.2013 12:41

Nevím, my posloucháme každou hodinu, jak nechceme maturitu a podobné kecy :D ... "motivovalo" mě to tak, že dokonce čtu knížky :D

 
Odpovědět
14.12.2013 12:41
Avatar
Rixcian
Neregistrovaný
Avatar
Rixcian:14.12.2013 20:26

Zdravím :) Chodím také do prváku na IT školu na Jižní Moravě a musím říct, že naše školy jsou snad na dálku propojené :D. Naše třída má také problémy s učitelkou, kterou máme na "Datové komunikace", kde momentálně probíráme elektrické obvody. Nejvíc nás na ní štve, že ještě nemá dostudovanou VŠ a už učí na střední!! Látku neumí moc vysvětlit a můj spolužák v první lavici ji klidně 3x za hodinu opraví, že něco má špatně. Taky jsme chtěli psát petici, ale nakonec nám to rozmluvila naše třídní učitelka. Já proti ní moc až tak nemám, ale když ji 15 student pořád upravuje a všechno akorát čte z papírů, tak podle mě nemá co učit na SŠ. Tak jsem se tu krásně zpovídal :D a kdyby jsi chtěl někdy na něco zeptat, jak to u nás (na Jížní Moravě) chodí nebo jen pokecat tak napiš na tento skype: lolopa12345. Měj se a hodně štěstí s tvojí novou učitelkou a s opravou špatný známky a taky nějaký ten elektronický dárek pod stromeček ti přeje Rixcian

 
Odpovědět
14.12.2013 20:26
Avatar
Pavel Mareš
Redaktor
Avatar
Pavel Mareš:14.12.2013 21:16

Vnesu trochu objektivity do tohoto Snorlaxího slohu.
Chodím tady se Snorlaxem do třídy. A jsem jeho momentální
šéf na Web (Webové stránky). Ano občas ze mě šílí a já ze
svých podřízených. K tomu Projectu a programátorům to není
úplně pravda. To jsi zapomněl ty, ale s jinou sortou zdrojů.
To, že se mi povedlo v Projectu nastavit, aby mi na stavbě
domu makali cihly, je věc druhá. Ano myslím to vážně. Opravdu
mi Project uznal, aby mi na stavbě makaly cihly. Jinak musí
se nechat, že je tam opravdu sranda jak má být. Jinak opravdu
mě pobavil další díl. Doufám, že příští čtyři roky budou
stejně tak dobré.

Odpovědět
14.12.2013 21:16
Však ono půjde ...
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pavel Mareš
Snorlax:15.12.2013 1:07

Nazdar šéfe :D
tákže:

  1. ten "sloh" je slohem proto, že tu existuje věc jménem minimální délka článku...
  2. my dva se na zdrojácích nikdy neshodneme a oba dva to víme...
  3. áno sranda opradu je
  4. taky doufám že ty články budou pořád aspoň trochu dobrý :D
Odpovědět
15.12.2013 1:07
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Snorlax
done:17.12.2013 9:53

Možná bych se taky mohl vrhnout na psaní článků "Informatika na všeobecném gymnáziu" - ale bohužel by to bylo spíš k pláči, než k smíchu. Půl vyučovací hodiny se stráví zjišťováním jestli někdo chybí a to ani nemluvím o tom co je náplní zbytku hodiny:)

EDIT: Ty tvoje články jsou skvělé:)

Editováno 17.12.2013 9:54
 
Odpovědět
17.12.2013 9:53
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na done
Snorlax:17.12.2013 17:08

Tak díky, ze začátku jsem se bál že nebude takový zájem a doteď se divím, že je. A mám otázku: Co teda děláte zbytek hodiny? :D

Odpovědět
17.12.2013 17:08
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
done
Člen
Avatar
done:17.12.2013 17:26

No, profesorka si stěžovala ředitelce, že je ve třídě moc zima a jestli by tu třídu nemohli přesunout jinam, takže jí dali na jižní stranu (místo učebny hudební výchovy). Museli přesunout všechny počítače a stoly. Ale ta profesorka zase zjistila, že je tam zima a tak nám většinou tak 5-10 minut na začátku každé hodiny vypráví, jaká je to záhada. Potom zkouší nahodit dataprojektor, většinou jí to nejde, takže zavolá jiného učitele aby to udělal. Vrcholem hodiny je, když se dostaneme k počítači. Avšak ne aby jsme na něm pracovali, ale aby jsme si poslali zápis ve Wordu a doma se na něj podívali. Microsoft Office je myslím náplň na celé 4 roky ! Teda viděl jsem, že tam mají ještě nějaký open source program na Pascal, ale to už nám je k ničemu. Každou hodinu končíme tak o 5 minut dřív, protože když má žák posláno, tak si musí sednout ke stolu, vypnout počítač a čekat. Tohle je asi zatím tak nejmírnější, jinak se taky stává, že se tam půl hodiny s někým hádá jestli před 5ti minutami promluvil on a nebo jeho soused.

Myslím že je úplně zbytečné mít takovéhle hodiny. Doufám že alespoň VŠ bude kvalitní:)
EDIT: Zapomněl jsem že 5-10 minut komentuje docházku a kdo dnes je a není:)

Editováno 17.12.2013 17:28
 
Odpovědět
17.12.2013 17:26
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Snorlax
done:17.12.2013 17:35

Ještě bych chtěl zdůraznit, že ta profesorka moc věcem také nerozumí, jediné s čím se "pochlubila" bylo, že upravuje ostatním kantorům typografické chyby v životopisech (ve Wordu).

 
Odpovědět
17.12.2013 17:35
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na done
Snorlax:17.12.2013 18:19

koukám že u vás vládne svatá trojce Word Excel PowerPoint... Klasika no :D

Odpovědět
17.12.2013 18:19
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Snorlax
done:17.12.2013 18:23

Přesně tak:) Na všech počítačích jsou nainstalované Visty a každý počítač má jeden uživatelský účet, čili žák musí vždy po skončení hodiny vše vymazat a vysypat koš, protože na tom stejném účtu budou všichni ostatní.

 
Odpovědět
17.12.2013 18:23
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na done
Snorlax:17.12.2013 18:25

Tak to je docela síla, o tom sem teda ještě nikdy neslyšel :D

Odpovědět
17.12.2013 18:25
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Snorlax
done:17.12.2013 18:34

:) No, chodil jsem na základku, která se pyšnila názvem "počítačová škola", ale měli jsme učitelky, které se zasekli před 20 lety a ani tu látku neuměli pořádně. Vypadalo to tak, že škola měla dotace a z toho nakoupili počítače (žádná sláva , byly to XP a každý rok je obměňovali). No, když jsme dělali webovky, tak nás naučily v editoru napsat web s černým pozadím, jedním odkazem a textem "Můj první web" - hrdě prohlásili, že to jen tak někdo neumí. Nikam jsme je nenahráli, byly prostě uložené v počítači. Naprogramovali jsme výpočet obdélníka v Pascalu a to bylo vše. Zajímavé je, že na počítačích jsme trávili tak 2% času. Do dneška mám desky s 200 zápisy, které mi nikdy k ničemu nebudou.

Dnes na tu samou školu chodí můj bratr a pořád učí to samé, zrovna dělají weby a učitelky doteď o žádných CSS neslyšeli. Natož o JS nebo PHP.

Ale na druhou stranu - měl jsem tam vlastní uživatelský účet.

Btw: Tohle je popis 4 let výuky:)

 
Odpovědět
17.12.2013 18:34
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na done
Snorlax:17.12.2013 18:37

Opravdu počítačová škola! Prostimtě aspoň mi řekni že takovýhle školy jsou v nějakým zapadákově :D

Odpovědět
17.12.2013 18:37
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na done
:17.12.2013 18:40

Nevím, proč je pro tebe vlastní účet terno :) My to máme taky, všechny školy ve městě dávají žákům vlastní účty.
//Soráč, nečet jsem ty předchozí komenty :)

Editováno 17.12.2013 18:42
 
Odpovědět
17.12.2013 18:40
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Snorlax
done:17.12.2013 18:40

Jojo, bydlím v Ústeckém kraji. Lituju toho asi každým dnem, že nemůžu být v Praze nebo nejlépe v zahraničí. Byla to spíš jedna velká jídelna než škola - soudě podle objemu učitelů/lek.
V Praze budou jistě mnohem lepší školy a pokud ne, tak se alespoň nebudou pyšnit názvem "počítačová" i když to není pravda:)

 
Odpovědět
17.12.2013 18:40
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na
done:17.12.2013 18:42

Nevím jestli jsi to správně přečetl, pokud ne, udělej to znova. Nikdo tu netvrdí, že je to terno, každý ví, že je to téměř u všech škol standard. Já jen porovnávám, jaké to bylo oproti gymnáziu.

EDIT: OK

Editováno 17.12.2013 18:43
 
Odpovědět
17.12.2013 18:42
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na done
Snorlax:17.12.2013 19:14

Tak doufám, že vám tam vařej dobře :D

Odpovědět
17.12.2013 19:14
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Odpovídá na done
Jan Vargovský:17.12.2013 19:21

Podle věku jsi pořád jakoby na základce. Jestli se ti nelíbí, podpoř projekt code.org, jinak na základce to po moc lidech chtít nemůžou, né všichni mají počítač a pracovat s officem je takový základ co bys měl umět na PC, takže já to schvaluju. Když děláme ve škole protokoly, tak 3/4 naší třídy neví, že existuje ohraničení stránky a podobné "vychytávky". Takže jsem rád za pár lidí, kteří umí alespoň v tom wordu :)

 
Odpovědět
17.12.2013 19:21
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Snorlax
done:17.12.2013 20:12

Jestli myslíš na základní škole, tak tam vařili tak dobře, že pár lidí dokonce sepsalo petici, aby vyměnili kuchařky :D V jídle byly jejich vlasy a vypadalo to jako 2x přežvýkanné. Já jsem na obědy chodil asi 5 let a mezi moje nejhorší vzpomínky patří, jak nejtlustější profesorka na škole(která mimochodem tvrdila, že to způsobuje její nemoc) vzala celý tác s vdolky (cca 20 - 25 ks) a odnesla si ho ke stolu. Já jsem šel požádat o přídavek, protože jsem dostal 2, ale oni mi řekli že musí zbýt také na ostatní a měl jsem smůlu.
Další a mnohem otřesnější bylo, když učitel, kterému nikdo neřekl jinak, než "rozstřikovač" (protože šíleně prskal), přišel ke stolu mé spolužačky při obědě, protože tam měl dozor a řekl "Hmm tohle jsem ještě neměl", načež jí sebral vidličku a ochutnal z jejího talíře.

Takže ani v tomhle ohledu to nebylo nikterak fajn:)

 
Odpovědět
17.12.2013 20:12
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Jan Vargovský
done:17.12.2013 20:14

Je mi 15 let, neměl jsem odklad, teď jsem v 1. ročníku na gymnáziu:) Ano, na projekt code.org jsem se zaregistroval, ale myslím, že škola na kterou chodím o něm nikdy neslyšela:)
Chápu, že nemám od základní školy čekat nic moc, co se týče informatiky, ale potom si neměli říkat "Počítačová škola" a všem to zdůrazňovat:)

 
Odpovědět
17.12.2013 20:14
Avatar
Jan Vargovský
Redaktor
Avatar
Odpovídá na done
Jan Vargovský:17.12.2013 20:23

Nečekej ani od střední nic :) někde si napiš k monitoru:

"Co se nenaučíš sám, to nikdy nebudeš umět" - na střední to platí dvojnásob (na VŠ už mají nějaké informace a snad tě i něco naučí)

Taky nečekám, že se projekt uchytí hned v ČR, ale líbí se mi, jak projekt denně roste o nové děti, které to baví více než nesmyslné hry :)

Editováno 17.12.2013 20:24
 
Odpovědět
17.12.2013 20:23
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na done
Snorlax:17.12.2013 20:27

Hele a jaká tam byla matika? Jestli nemysleli tím počítačová škola to, že tam budete hodně počítat :D

Odpovědět
17.12.2013 20:27
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Snorlax
done:17.12.2013 20:53

No, schytal jsem tu nejpřísnější učitelku, která mě to opravdu dobře naučila a odešel jsem na SŠ s dobrými znalostmi. Zrovna takový učitelé mě vyhovují. I když jí všichni pomlouvali, tak já jsem se jí vždycky zastával, protože mě alespoň něco naučila.
Myslím, že tím nemysleli matematiku :D

 
Odpovědět
17.12.2013 20:53
Avatar
done
Člen
Avatar
Odpovídá na Jan Vargovský
done:17.12.2013 20:57

S tím souhlasím, programování se učím sám, zajímám se o finance atd. Těším se na VŠ, protože to má alespoň nějaký smysl a člověk pozná zajímavé lidi, případně získá kontakty a hlavně se tam dozví něco důležitého :)

 
Odpovědět
17.12.2013 20:57
Avatar
[email protected]:8.1.2014 11:40

dobře čtivý seriál o studiu IT na střední škole, jen tak dál pokračuj :) jinak iluze o VŠ si nedělejte nijak zvlášť přehnané. Ano lze tam potkat zajímavé lidi, kteří vás posunou dále v rámci vaší osobnosti, ale v podstatě tam budete narážet na stejné typy lidí jako doposud na ZŠ a SŠ, protože jednoduše se lidé v zásadě nemění. Jediné co je dnes důležité v životě je mít charakter a neměnit se jen proto, aby jste se zalíbili druhým; mít finanční IQ a selský rozum, aby jste nenaletěli každýmu na špek a mít koníčky nebo aktivity co vám dělají život radostnějším. ti štastnější mají práci jako svůj koníček, ti ostatní to mají oddělené. btw co se jídla na VŠ týká, tak taky prosím bez iluzí ;) (z mé zkušenosti ČVUT velká slabota chuť/cena).

 
Odpovědět
8.1.2014 11:40
Avatar
Michal Žůrek - misaz:13.9.2014 21:23

po přečtení předchozí diskuze musím ocenit Výpočetní techniku na mojí bývalé ZŠ (na škole se zaměřením na výtvarnou výchovu :O) Učitel s námi propral Word, Excel, PowerPoint, Publisher, asi 3 Corely, Pinacle a Avid. Výsledekm byly většinou nějaké práce, dokonce s jedním animovaným filmem (kombinace výtvarné výchovy a VT) jsme vyhráli.

 
Odpovědět
13.9.2014 21:23
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
Snorlax:14.9.2014 16:17

Tak to je na základku opravdový výkon... "Všude" je svatá trojce: Word Excel a PowerPoint a das ist alles.

Odpovědět
14.9.2014 16:17
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Avatar
Tomáš Maňhal:14.9.2014 16:21

U nás na základce ani ten powerpoint, ale je fakt že to byl rok 2003...dělali jsme jen formátování textu ve wordu chvíli a pak hráli half life :-D

 
Odpovědět
14.9.2014 16:21
Avatar
Snorlax
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Tomáš Maňhal
Snorlax:14.9.2014 19:21

Jooo, starej dobrej HL :) ať si řiká kdo chce co chce, mě se někdy líbí ta grafika HL víc než dnešních "realistických" her..

Odpovědět
14.9.2014 19:21
Kdo chce pochopit, pochopí. Kdo dělá že chce pochopit, může pouze dělat, že pochopil...
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 37 zpráv z 37.