Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.

ITnetwork summer 2020 - Ceny v hodnotě 10 000 Kč!

Rok utekl jako voda a léto je opět tady. Pro někoho tento čas znamená zasloužený odpočinek u moře nebo u bazénu. Někdo naopak toto období klidu a volna rád využije k tomu, aby dal prostor své kreativitě a vytvořil nebo dokončil svůj staronový projekt.

No a protože nás vaše výtvory moc baví a zároveň inspirují, jako každý rok je tu i letos pohodová programátorská soutěž ITnetwork.cz s volným tématem a 3 měsíci času, ve které máte možnost získat věcné ceny za projekty, které máte rozdělané nebo na které jste zatím neměli čas, ale vždycky vás lákaly. Když to nedotáhnout do konce teď, tak kdy?

Vytvoř novou nebo dokonči jakoukoli svou rozpracovanou hru nebo aplikaci. Neexistuje žádné omezení na použité technologie ani téma.

Přihlásit projekt Pravidla

Programátorské soutěže

Soutěžní projekty

Kategorie hry

# Bodů Náhled Název
1 30 Programátorské soutěže CrazyBall
1 30 Programátorské soutěže Side
1 30 Programátorské soutěže Bubble Blood
2 27 Programátorské soutěže Depths
3 26 Programátorské soutěže Koulič
4 24 Programátorské soutěže My new house in the woods
5 23 Programátorské soutěže Příliš hlučná samota
6 21 Programátorské soutěže Tetris
6 21 Programátorské soutěže BoneMachine
7 20 Programátorské soutěže Endless Highway
8 16 Programátorské soutěže God Touch

Kategorie aplikace

# Bodů Náhled Název
1 30 Programátorské soutěže Lingvo
2 27 Programátorské soutěže iTime
3 25 Programátorské soutěže Simple File Encryptor
3 25 Programátorské soutěže TextEd
4 22 Programátorské soutěže Convert602
5 21 Programátorské soutěže Aplikace na tvorbu rozvrhu
5 21 Programátorské soutěže Spectrum - Operační systém
6 17 Programátorské soutěže Key Spammer

Ceny v hodnotě 10.000 Kč

Soutěžíme o věcné ceny a kurzy v celkové hodnotě 10.000 Kč! Můžete získat flash disky 16 GB, ajťácká trička a všichni účastníci získají body na profesionální e-learning kurzy (např. na témata jako testování, frameworky, kompletní komerční e-shopy a podobně).

Design triček:

Programátorské soutěže Programátorské soutěže Programátorské soutěže Programátorské soutěže

Přihlásit projekt Pravidla

Novinky

 • 28.10. - Oficiální vyhlášení vítězů
 • 30.9. - Proběhla uzávěrka odevzdání hotových projektů
 • 31.7. - Proběhla uzávěrka pro přihlášení projektů, letos je šance na výhru díky 2 kategoriím vysoká!
 • 3.7.2020 - Vyhlášení soutěže

Termíny soutěže

 • Uzávěrka pro přihlášení týmů je 31. července 2020
 • Uzávěrka pro odevzdání hotového projektu je 30. září 2020
 • Výsledky vyhlásí porota do konce října

Rozdělení cen

Ceny a body budou rozděleny následujícím způsobem:

 • 80 bodů v hodnotě 200 Kč získá každý účastník soutěže, jehož projekt bude funkční a to bez ohledu na umístění
 • Všichni členové týmů na prvních 4 místech v každé kategorii získají flash disk nebo tričko a navíc:
  • za 1. místo 400 bodů v hodnotě 1000 Kč
  • za 2. místo 200 bodů v hodnotě 500 Kč
  • za 3. místo 100 bodů v hodnotě 250 Kč

Týmy na prvních 2 příčkách si budou moci vybrat mezi flash diskem/tričkem + body, týmy na třetí a čtvrté příčce získávají tričko + body.

Trika budou výhercům k dispozici dle výběru a skladových zásob.

Pravidla

Soutěž pořádáme pro zábavu a nemáme z ní žádný zisk, nicméně alespoň nějaká pravidla pro férovost akce by měla existovat. Tady jsou:

 • Hra nebo aplikace (nebo alespoň tato soutěžní verze) bude volně šiřitelná pod licencí freeware a bude obsahovat i zdrojové kódy, aby se z ní mohla komunita poučit. Pokud máte něco rozsáhlého, na čem jste třeba již pracovali, můžete zveřejnit jen kód nějaké demoverze. Nikoho nechceme nutit dávat sem kompletní zdrojáky, ale jsme komunita programátorů a každý projekt by měl být i možností pro ostatní se alespoň něco přiučit. To samé platí s licencí, můžete vydat verzi pro soutěž jako freeware a poté nějakou verzi s lepšími fíčurami využít komerčně.
 • Hry budou obsahovat úvodní obrazovku s logem soutěže, která zůstane zobrazená alespoň 4 vteřiny (může být možnost ji přeskočit). Bude se jednat o obrázek se sklenicí výše, můžete si jej stáhnout. Aplikace bude obsahovat odkaz na ITnetwork.cz někde na formuláři a zmínku, že se jedná o soutěžní aplikaci.
 • Soutěžící tým může přihlásit libovolné množství projektů. Jeden člen nemůže být ve 2 týmech najednou. Tým obsahuje 2 členy, ale můžete soutěžit i sami. Doporučujeme si programování v týmu vyzkoušet, bude se vám to do budoucna hodit. Tým může mít i více členů, ale vždy získá ceny maximálně pro 2.
 • Do soutěže budou zařazeny všechny týmy, které se zaregistrují do uvedeného termínu a dodají funkční projekt do uzávěrky.
 • Kapitán každého týmu si založí (pokud již nemá) programátorské portfolio zde na ITnetwork, je k tomu tlačítko v profilu. Do žádosti uvede, že chce přihlásit hru do soutěže a aby formulář prošel, přiloží např. prázdný soubor. Schválení žádosti obvykle trvá několik dní. Potom přidá článek projektu, kde vyplní jeho název, popis o čem bude a odhalí svého kolegu v týmu. Projektu nastaví sekci "Ostatní - Letní soutěž 2020" a článek publikuje. Tím je projekt přihlášen do soutěže a objeví se v seznamu projektů výše. Ke projektu můžete dodávat během vývoje screenshoty a další informace o aktuálním stavu jednoduše editací článku.
 • Kompletní verze aplikace/hry nesmí vyjít dříve, než po skončení soutěže (aplikace můžete zpřístupnit, ale maximálně ve formě dema). Pokud máte nějakou rozpracovanou aplikaci, která ještě nebyla zveřejněná v podobě, aby se dala plnohodnotně používat, můžete ji do soutěže přihlásit (můžete tak dokončit všechny vaše věci v šuplíku :) ).
 • Hra nebo aplikace by měla alespoň na chvíli zabavit, nemusí obsahovat desítky funkcí, hry nemusí obsahovat desítky levelů, ale měly by se hrát déle, než 10 minut, resp. aplikace by měla poskytovat rozumnou přidanou hodnotu. Úspěšnější jsou většinou propracované minimalistické projekty než velká sousta, která se pak nestihla dotáhnout.
 • Tento ročník zkusíme vaše projekty publikovat i na zahraniční verzi naší sítě, vytvořte je tedy hru/program v anglickém jazyce, pokud to není vyloženě problém. Českou verzi můžete a nemusíte dodat, to je již na vás.
 • Aplikace nebude urážlivá, vulgární, erotická, brutální, komunistická a tak dále, určitě víte co máme na mysli.
 • Pokud se ve projektu objeví bug, je možné poslat opravu i po uzávěrce, pokud bude chybu pouze opravovat a nebude dodávat novou funkcionalitu. Mělo by se jednat o drobnou opravu, ne doprogramování poloviny projektu :)
 • Vyhrazujeme si možnost tato pravidla v případě nutnosti doplnit a o této skutečnosti vás informovat.

Pro anglickou nebo vícejazyčnou verzi prosím použijte následující obrazovku:

Programátorské soutěže

Přihlásit projekt

Hodnocení projektů

Jako každý rok bude soutěžní projekty hodnotit několikačlenná porota. Jelikož i tento rok budu soutěžit i já, opět nebudu součástí poroty. K projektům se velmi pravděpodobně vyjádřím v komentářích mimo soutěž.

Porota

Nebojte, video je jen na odlehčení, budeme na vás hodní :)

Přesné složení poroty bude ještě upřesněno. Budou zde lidé hodnotící kód a technologie a i laici hodnotící pouze funkčnost (z venku).

Kdyby nebylo cokoli jasné, ptejte se v komentářích.

Těšíme se na vaše projekty!


 

Všechny články v sekci
Programátorské soutěže
Článek pro vás napsal Michal Čápka
Avatar
Uživatelské hodnocení:
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Čápka
Aktivity