BF Summer sales
Pouze tento týden sleva až 80 % na HTML & CSS a JavaScript
80 % bodů zdarma na online výuku díky naší Letní akci!

My new House in the woods

My new house in the woods

Tato hra je moje první hra, kterou vytvářím v Unity. Unity zatím moc neznám, absolvoval jsem zatím na udemy.com jen jeden kurz, takže toho o Unity zatím ještě moc nevím. Možná dělám některé věci zbytečně složitě a horší cestou, ale zatímco vytvářím tuto hru, tak se učím dál a doufám že do konce soutěže vytvořím solidní hru. S programováním her jsem začal v Javě s knihovnou LibGDX. O nějakou dobu později jsem se nějakou dobu učil c++ a potom Unreal Engine, jenomže tam trvá celkem dost dlouhou dobu kompilace (teda alespoň pro mě) a tak jsem od toho nakonec upustil a začal s Unity. A Unity se mi dost zalíbilo a jsem rád že jsem se k němu nakonec dostal.

Co vytvářím za hru?

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Je to hra, ve které hráč zdědí po dědovi, kterého neznal dům, který se nachází v lese a který se rozhodne prozkoumat. Je to celkem daleko od místa kde hráč žije, tak tam jede vlakem, jenomže musí několikrát přestupovat a vlak na který měl hráč přestoupit hráč nestihl, protože měl vlak zpoždění, a tak musel jít pěšky. Když už konečně dorazí na místo, kde se má dům nacházet, tak už je tma a hráč si musí svítit na cestu baterkou. Když už hráč přijde do svého nového domu, tak místo toho, aby ho mohl v klidu prozkoumat přestane jít elektřina a hráč bude muset najít a nahodit pojistky. A více o příběhu vám už neřeknu, abych vám nezkazil překvapení a taky proto že to taky ještě nevím :D. Ještě úplně nevím, jak to bude pokračovat a možná něco z toho co jsem napsal ještě změním. Pokud hru dokončím, tak doufám že vás třeba na půl hodinky zabaví a nebude to úplná nuda. :-)

Můj tým?

Hru vytvářím sám.

Kdy jsem s hrou začal?

Hru jsem začal vytvářet 1. 7. 2020, a potom co jsem se za pár dní dozvěděl že je na itnetwork.cz soutěž jsem se rozhodl že se na ni taky přihlásím.

Co k vytváření hry používám?

Hru vytvářím v Unity. 3D modely modeluju v Blenderu a textury upravuji v Kritě. Zvuky jsem zatím stahoval z internetu, ale možná si nějaké vytvořím i sám.


Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2020.

 

Všechny články v sekci
ITnetwork summer 2020 - Ceny v hodnotě 10 000 Kč!
Článek pro vás napsal Jiří Satora
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
Aktivity (3)

 

 

Komentáře

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:14. července 15:12

Tak na tohle se těším :P

Odpovědět
14. července 15:12
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jurajs
Člen
Avatar
Jurajs:14. července 21:36

To vypadá dobře, taky se těším :)

 
Odpovědět
14. července 21:36
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 2 zpráv z 2.