Využij akce až 30% zdarma při nákupu e-learningu. Zároveň pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Hledáme fulltime koordinátora/ku kurzů. 100% homeoffice,100% časově flexibilní. Mám zájem!
Java week

ITnetwork summer 2017

I toto léto zde na síti tradičně probíhá programátorská soutěž. Zatím, co minulé léto jsme měli omezení na webové hry, tento rok si to dejme výrazně volnější. Zaprvé neplatí žádné omezení na technologie. A zadruhé zde máme 2 kategorie:

 • Hry
 • Aplikace
Programátorská letní soutěž ITnetwork summer 2017

Vůbec poprvé máte tedy možnost nesoutěžit jen s hrou, ale také s jakoukoli aplikací, o které si myslíte, že bude ostatním užitečná. Máte již cokoli rozpracovaného? Poté máte i skvělou motivaci projekt dokončit a získat zpětnou vazbu a věcnou cenu. Nebo vymyslete jakýkoli projekt, který bude pro ostatní užitečný nebo zábavný. Zdokonalte se v nových technologiích a vyhrajte věcné ceny a bodíky na prémiové články.

Vyjádření k průběhu soutěže

Velmi mě překvapila vysoká účast v tomto ročníku a hlavně vysoká kvalita. Ne, že bych si myslel, že nejste šikovní, ale nečekal jsem, že budete pro soutěž tak nadšení. Zřejmě vás motivovala k dokončení vlastních projektů. Nebo je to tím, že jsem byl tento rok štědrý s body? Když jsme tu před lety začínali, kvalita projektů byla také slušná, ale dobrá polovina z nich byla vytvořená v nástrojích typu GameMaker. Ne, že bych měl něco proti tvorbě her v GM, ale zde na síti jsem se vždy snažil dělat věci, které se vám pak zužitkují v zaměstnání. Naprostá většina aplikací v letošní soutěži je vytvořená ve velmi žádaných technologiích. Vidím tu velký posun v tom kde byla síť před několika lety a kde je nyní. Z čeho mám velkou radost je množství zdrojových kódů, které se na síť dostaly. Mám dojem, že většina projektů dokonce poskytla kompletní zdrojové kódy. Bohužel jsem stihl projít zdrojáky asi jen 2 projektů, ale pro komunitu je moc dobře, že tu jsou. A v poslední řadě je to první soutěž, kdy je ITnetwork již tak silný, že může poskytnout všechny ceny a nepotřebuje sponzorskou firmu. Jsem na vás na všechny moc hrdý, všechny hry jsou zábavné, všechny aplikace jsou užitečné. Moc mě bavilo projekty hodnotit a všem díky za účast, jsem rád, že jsem s vámi mohl spolupracovat :)

Novinky

 • 10. srpna 2017 - Proběhla uzávěrka na přihlášení aplikací. Celkem evidujeme 48 projektů. Zkontrolujte si, prosím, zda je váš projekt přítomen v seznamu v tomto článku.
 • 17. července 2017 - Dodána splash obrazovka a upřesněna pravidla a výhry
 • 10. července 2017 - Vyhlášena soutěž

Termíny soutěže

 • Uzávěrka pro přihlášení týmů je 10. srpna 2017
 • Uzávěrka pro odevzdání hotového projektu je 1. října 2017
 • Výsledky vyhlásí porota 8. října 2017.

Ceny

Hrajeme o trička Programmer a body na profesionální on-line kurzy (např. na témata jako testování, frameworky, kompletní komerční e-shopy a podobně). Body budou rozděleny následujícím způsobem:

 • 100 bodů v hodnotě 250 Kč získá každý účastník soutěže, jehož projekt bude funkční a to bez ohledu na umístění
 • Všichni členové týmů na prvních 3 místech v každé kategorii získají tričko Programmer a navíc:
  • za 1. místo 500 bodů v hodnotě 1200 Kč
  • za 2. místo 200 bodů v hodnotě 500 Kč
  • za 3. místo 100 bodů v hodnotě 250 Kč
Programátorské tričko od ITnetwork.cz

Přihlášené projekty

Kategorie Aplikace

Místo Náhled Název hry Hodnocení
1. TPM 93
1. Známky 93
2. Dračí Doupě 90
3. Debugger 87
4. RC deník online 82
4. WebAppGames 82
5. Kalkulačka 77
5. RubikTimer 77
6. Slovíčka 75
7. Všehotéka 63

Kategorie Hry

Wizard Bar

Wizard Bar

Nehodnoceno

Místo Náhled Název hry Hodnocení
1. Peasants and castles 100
2. Vánoční adventura 97
3. C# vs. Java 93
3. Kingdom 93
3. Keeper 93
4. Rockets 92
5. Visual memory 90
6. Divitia 83
6. Endless runner 3D 83
6. Challenger 83
6. Kameny 83
7. Stredověká Bitva 80
8. 2D sandbox 78
8. Asteroidz 3D 78
9. 2D střílečka 77
9. Piškvorky 77
10.   Wizard bar 73
11. Pokémon 72
12. Konzolové dobrodružství 63

Pravidla

 • Aplikace (nebo alespoň tato soutěžní verze) bude volně šiřitelná pod licencí freeware a bude obsahovat i zdrojové kódy, aby se z ní mohla komunita poučit. Pokud máte něco rozsáhlého, na čem jste třeba již pracovali, můžete zveřejnit jen kód nějaké demoverze. Nikoho nechceme nutit dávat sem kompletní zdrojáky, ale jsme komunita programátorů a každý projekt by měl být i možností pro ostatní se alespoň něco přiučit. To samé platí s licencí, můžete vydat verzi pro soutěž jako freeware a poté nějakou verzi s lepšími fíčurami využít komerčně.
 • Hry budou obsahovat úvodní obrazovku s logem soutěže, která zůstane zobrazená alespoň 4 vteřiny (může být možnost ji přeskočit). Jedná se obrázek výše (ten se stromy), který stačí stáhnout. Aplikace bude obsahovat odkaz na ITnetwork.cz někde na formuláři a zmínku, že se jedná o soutěžní aplikaci.
 • Soutěžící tým může přihlásit libovolné množství projektů. Jeden člen nemůže být ve 2 týmech najednou. Tým obsahuje 2 členy, ale můžete soutěžit i sami a poté dostanete ceny za oba členy (ale také si to vydřete sami :) ). Doporučujeme si programování v týmu vyzkoušet, bude se vám to do budoucna hodit.
 • Do soutěže budou zařazeny všechny týmy, které se zaregistrují do uvedeného termínu a dodají funkční projekt do uzávěrky.
 • Kapitán každého týmu si založí (pokud již nemá) programátorské portfolio zde na ITnetwork, je k tomu tlačítko v profilu. Do žádosti uvede, že chce přihlásit hru do soutěže a aby formulář prošel, přiloží např. prázdný soubor. Schválení žádosti obvykle trvá několik dní. Potom přidá článek projektu, kde vyplní jeho název, popis o čem bude a odhalí svého kolegu v týmu. Projektu nastaví sekci "Ostatní - Letní soutěž 2017" a článek publikuje. Tím je projekt přihlášen do soutěže a objeví se v seznamu projektů výše. Ke projektu můžete dodávat během vývoje screenshoty a další informace o aktuálním stavu jednoduše editací článku.
 • Kompletní verze aplikace/hry nesmí vyjít dříve, než po skončení soutěže (aplikace můžete zpřístupnit, ale maximálně ve formě dema). Pokud máte nějakou rozpracovanou aplikaci, která ještě nebyla zveřejněná v podobě, aby se dala plnohodnotně používat, můžete ji do soutěže přihlásit (můžete tak dokončit všechny vaše věci v šuplíku :) ).
 • Aplikace by měla alespoň na chvíli zabavit, nemusí obsahovat desítky funkcí, hry nemusí obsahovat desítky levelů, ale měly by se hrát déle, než 10 minut, resp. aplikace by měla poskytovat rozumnou přidanou hodnotu.
 • Aplikace nebude urážlivá, vulgární, erotická, brutální, komunistická a tak dále, určitě víte co máme na mysli.
 • Pokud se ve projektu objeví bug, je možné poslat opravu i po uzávěrce, pokud bude chybu pouze opravovat a nebude dodávat novou funkcionalitu. Mělo by se jednat o drobnou opravu, ne doprogramování poloviny projektu :)
 • Vyhrazujeme si možnost tato pravidla v případě nutnosti doplnit a o této skutečnosti vás informovat.

Hodnocení projektů

Porota

Nebojte, video je jen na odlehčení, budeme na vás hodní :)

Přesné složení poroty bude ještě upřesněno. Budou zde lidé hodnotící kód a technologie a i laici hodnotící pouze funkčnost (z venku).

Kdyby nebylo cokoli jasné, ptejte se v komentářích.

Těšíme se na vaše projekty!


 

Všechny články v sekci
Programátorské soutěže
Článek pro vás napsal David Čápka
Avatar
Jak se ti líbí článek?
15 hlasů
David je zakladatelem ITnetwork a programování se profesionálně věnuje 13 let. Má rád Nirvanu, sushi a svobodu podnikání.
Unicorn university David se informační technologie naučil na Unicorn University - prestižní soukromé vysoké škole IT a ekonomie.
Aktivity (15)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (132)

Avatar
Acerik
Redaktor
Avatar
Acerik:9.10.2017 23:37

Také gratuluji výhercům a děkuji za soutěž. :-)

Odpovědět
9.10.2017 23:37
“Every programmer is an author.”
Avatar
Andree Pyro
Redaktor
Avatar
Andree Pyro:9.10.2017 23:49

Teď můžu v klidu usnout :)
Samozřejmě také gratuluji vítězům :D

Editováno 9.10.2017 23:49
Odpovědět
9.10.2017 23:49
Boj sa tých, ktorí sú ticho. Oni sú totiž tí jediní, ktorí skutočne myslia.
Avatar
chain
Redaktor
Avatar
chain:12.10.2017 14:14

Dakujem za sutaz a gratulujem vitazom

 
Odpovědět
12.10.2017 14:14
Avatar
Lukáš Hornych
Redaktor
Avatar
Lukáš Hornych:12.10.2017 16:32

Super soutěž, doufám, že bude příští rok zase :-)

 
Odpovědět
12.10.2017 16:32
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Lukáš Hornych
David Čápka:12.10.2017 16:41

Pokud mě nepřejede auto, tak bude :)

Odpovědět
12.10.2017 16:41
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
Honza Bittner:12.10.2017 17:39

Má tu někdo auto?

]:->
Odpovědět
12.10.2017 17:39
Student FIT ČVUT. In love with Flutter. :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://g...
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:12.10.2017 17:51

Hry jsou vylistované podle pořadí, body jsou přičtené, adresy máme zapsané. Oficiálně tedy považuji soutěž za ukončenou. Pokud není cokoli v pořádku, dejte mi prosím vědět do PM. Může chvilku trvat, než se k poslání triček dostaneme, ještě nemáme adresy od všech výherců. Kdyby vám triko nebylo, tak dejte vědět a vyměníme ho, je to vaše cena, tak se nestyďte :P Na závěr bych měl pár slov k celé soutěži.

Velmi mě překvapila vysoká účast v tomto ročníku a hlavně vysoká kvalita. Ne, že bych si myslel, že nejste šikovní, ale nečekal jsem, že budete pro soutěž tak nadšení. Zřejmě vás motivovala k dokončení vlastních projektů. Nebo je to tím, že jsem byl tento rok štědrý s body? Když jsme tu před lety začínali, kvalita projektů byla také slušná, ale dobrá polovina z nich byla vytvořená v nástrojích typu GameMaker. Ne, že bych měl něco proti tvorbě her v GM, ale zde na síti jsem se vždy snažil dělat věci, které se vám pak zužitkují v zaměstnání. Naprostá většina aplikací v letošní soutěži je vytvořená ve velmi žádaných technologiích. Vidím tu velký posun v tom kde byla síť před několika lety a kde je nyní. Z čeho mám velkou radost je množství zdrojových kódů, které se na síť dostaly. Mám dojem, že většina projektů dokonce poskytla kompletní zdrojové kódy. Bohužel jsem stihl projít zdrojáky asi jen 2 projektů, ale pro komunitu je moc dobře, že tu jsou. A v poslední řadě je to první soutěž, kdy je ITnetwork již tak silný, že může poskytnout všechny ceny a nepotřebuje sponzorskou firmu. Jsem na vás na všechny moc hrdý, všechny hry jsou zábavné, všechny aplikace jsou užitečné. Moc mě bavilo projekty hodnotit a všem díky za účast, jsem rád, že jsem s vámi mohl spolupracovat :)

Odpovědět
12.10.2017 17:51
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
chain
Redaktor
Avatar
chain:27.10.2017 19:35

Dorazilo trikooooo
Diiiikeles:D

 
Odpovědět
27.10.2017 19:35
Avatar
nickname01
Člen
Avatar
nickname01:26.3.2018 15:53

Hodnotí se projekty z programátorského hlediska, nebo dle užitečnosti pro uživatele?

 
Odpovědět
26.3.2018 15:53
Avatar
albertpatera
Redaktor
Avatar
Odpovídá na nickname01
albertpatera:2.4.2018 16:52

Ahoj,

hodnotí se kód i design, protože kdyby měla hra nebo aplikace sebelepší kód, ale nebyla by graficky přívětivá, tak by ji nikdo nepoužíval a tomu se chce každý vývojř vyvvarovat. Podle mě na apklikace se hodí používat material design. No a kód klasicky v PHP-čku (kdyby to byla webová aplikace. Design pomocí HTML a CSS ;-).

 
Odpovědět
2.4.2018 16:52
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 142. Zobrazit vše