Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
JavaScript týden

Rockets

Na hře pracuji spíš v náhodných okamžicích jen krátkou dobu kdy zrovna nejsem líný. :D Bude to jinak 2D hra kterou tvořím v Godot engine. Hráč je jediný přeživší vzpoury robotů na vesmírné věděcké stanici Československé republiky. Bude muset prozkoumat několik základen vydlabaných v asteroidech i stanic podobným ISS. Aby si odemknul cestu zpátky na planetu Zemi.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Partnera k projektu nejspíš mít nebudu (Záleží jestli přestane bejt línej :D ).

Dev Diary

  • 6.8. Hra je jakž takž prezentovatelná. Hráč může nastoupit vystoupit z rakety a poletovat vesmírem. Také jsou implementované věže s jednoduchou UI které střílí po hráči.
  • 27.8 Po mnoha pokusech jsem zjistil že nejsem schopný udělat uvěřitelnou walking animaci. :D Budu muset vymyslet něco bez nohou.
  • 24.9. Ve své nekonečné moudrosti jsem na to kašlal a začal na tom doopravdy pracovat tak dva týdny před deadlinem. Trošku rip, ale rozchodil jsem a přidal většinu věcí co jsem chtěl. Takže snad dobré :D

Hodnocení porotců

Aplikace byla vytvořena do soutěže ITnetwork summer 2017

Programátorská soutěž ITnetwork summer 2017
  • David Čápka (9.5 bodů) - Nač všechna ta skromnost? Hra je podle mne vydařená :) Chybí hudba, jako u většiny her, to ubírá na atmosféře. Příběh zajímavý, "postavy" originální, ty texty jsou příjemným průvodcem při hraní. Co můj mozek nepobíral byla padající raketa v zero-gravity prostředí nebo tlačítko "Přejít do menu", co se na raketě poté ukázalo. Nepodařilo se mi dostat za level za asteroidy, nevím, jestli hru jde uložit. Tohle je problém u hodnocení podobných her, projektů jsou desítky a nemůžeme každému věnovat tolik času, abychom vše prolezli. Předpokládám, že za asteroidy jsou ještě nějaké levely. Když to shrnu, je to hezká plošinovka a nabízí vše co bych od takové hry očekával, až na lepší ozvučení.
  • Lucie Hartingerová (9 bodů) - Mělo to tutoriál přímo ve hře a bylo tam aspoň pár zvuků. Úvod byl vtipný a grafika nebyla vůbec špatná! Škoda, že se to nedá uložit a hráč tak musí jít pokaždé od začátku, protože je to trochu na nervy, ale což :-)
  • Tomáš Bitter (9 bodů) - Je to na dobré úrovni. Skvělá je změna způsobu hraní - nejprve souboj s roboty v budově, potom létání v raketě a nakonec Asteroids (ty by mohly být delší). Grafika je amatérská, ale rozhodně nevypadá, že by byla nějak zvlášť zanedbaná. A dokonce jsou ve hře i zvuky, což u her podobného měřítka není moc časté.

Galerie

Hra byla vytvořena v roce 2017.

 

Měla jsi s čímkoli problém? Stáhni si vzorovou aplikaci níže a porovnej ji se svým projektem, chybu tak snadno najdeš.

Stáhnout

Stažením následujícího souboru souhlasíš s licenčními podmínkami

Staženo 30x (32 MB)
Aplikace je včetně zdrojových kódů

 

Všechny články v sekci
Další vývojové nástroje pro tvorbu aplikací
Článek pro vás napsal Matěj Drábek
Avatar
Jak se ti líbí článek?
Ještě nikdo nehodnotil, buď první!
.Autor se věnuje alkoholismu a programování v C#
Aktivity (12)

 

 

Komentáře

Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zatím nikdo nevložil komentář - buď první!