Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se Javy
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 50% výuky zdarma!
Java týden

Kvalita kódu [přednáška]

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

Záznam z přednášky o kvalitě kódu. Jindřich Máca odprezentuje velké programátorské patero a nejlepší možnosti zápisu kódu nejpoužívanějších konstrukcí.


 

Všechny články v sekci
Zpravodajský kanál z přednáškových srazů ITnetwork
Článek pro vás napsal Jindřich Máca 6.11.2015 14:50
Avatar
Autor se věnuje převážně webovým technologiím, ale má velkou zálibu ve všem vědeckém, nejen ze světa IT. :-)
Aktivity (3)

 

 

Komentáře
Zobrazit starší komentáře (11)

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:8.12.2015 11:16

Uveď prosím co nebylo obsahově v pořádku (kritizoval jsi jen projev, který by jistě mohl být lepší, ale přijde mi dostačující vzhledem k typu akce). Se čtením slajdů nesouhlasím, v životě jsem tohle neviděl na žádné akci, přednáška byla formou hlavně diskuze, jak řekl přednášející na začátku, jestli jsi to přetočil hned někam dál, tak se nemůžeš divit, že nechápeš proč to vypadá jak to vypadá.

Obsahově mi Jindřochovy věci přijdou jako naprostá pecka, je v současné době jeden z nejdůležitějších lidí, co zde působí, protože tyhle věci tu chyběly a jsou to témata, která polovina sítě neovládá a je strašně dobře, že se jim věnuje. Umět jen tak nabastlit nějaký kód totiž nestačí. Napiš prosím co nebylo obsahově korektní. Další kritiku bez vysvětlení budeme moderovat.

Odpovědět
8.12.2015 11:16
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Neaktivní uživatel:8.12.2015 13:30

Nevím, nevím. Náš učitel by tě za čtení slidů ukamenovat a uvařil v oleji.

Odpovědět
8.12.2015 13:30
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Martin Dráb
Redaktor
Avatar
Martin Dráb:8.12.2015 14:03

Nechci nikoho podceňovat, ale že by mezi programátory mohli být i nevidomý lidé se mi zdá nereálné, když je programování založené na čtení kódu...

I takoví lidé existují. Jeden v minulosti pracoval ve švýcarské pobočce Googlu. Ale pak máš i řadu mezistupňů, není to jen černá a bílá. Ti číst kód dokážou, ale jde jim to třeba pomaleji (což nutně vadit nemusí, pokud mají jiné přednosti). Ale jasně, je to velká výjimka.

Co se týče čtení slidů (přednášku jsem zatím neviděl, takže jsem možná mimo), tak ty, co je jen čtou, nemám rád, protože se na takové přednášce nedozvím nic extra. Slidy si můžu přečíst klidně doma. Měl bys ten obsah na slidech slovně nějakým způsobem projít... a pokud tam je nějaký kód, tak třeba okomentovat, co dělá (podle toho, jak moc je to pro přednášku důležité).

I když zase; pokud budeš dělat přednášku stylem "koukněte na tenhle kus kódu a řekněte mi, co je na něm ošklivého", tak to podle mě celé číst nejde, protože to jednak zabere hodně času, druhak to může zkazit zábavu.

A pokud by tam byl někdo, kdo nedokázal přečíst slidy a vadilo by mu to, tak se to dá řešit i operativně, pokud má vlastní zařízení, kde by si je mohl zobrazit. Prostě si řekne předem a dostane je.

Odpovědět
8.12.2015 14:03
2 + 2 = 5 for extremely large values of 2
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Taskkill:8.12.2015 14:04

Ciste jen pro doplneni, nijak se nevmesuju do aktualni diskuze, opravdu jsou i nevidomi programatori ... a neveril bys jaci jsou to frajeri ... ctecka obrazovky a jede rychlosti normalnimu cloveku nemyslitelnou...

 
Odpovědět
8.12.2015 14:04
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Atrament
Super redaktor
Avatar
Atrament:8.12.2015 14:36

Slajdy rozhodně nečíst ale komentovat!!!

Ale měl bych jeden technický návrh - nešlo by příště u takového videa věnovat pár minut střihu a vystříhat všechny ty mrtvé a zbytečné pasáže? Jako třeba všechny ty technické problémy okolo spouštění videa a podobně, ty tam fakt nemusí být, myslím že málokoho baví se koukat několik minut na zeď za naprostého ticha a dohadovat se co se asi zrovna děje v sále...

 
Odpovědět
8.12.2015 14:36
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na Atrament
David Čápka:8.12.2015 14:48

Tyhle videa vznikají z naší dobré vůle a už jen to sesynchronizovat (zvuk + video) a uploadovat a publikovat dá docela dost práce a je to časově náročné (počítač to zpracovává hodiny). Je to prostě záznam ze srazu pro lidi, kteří se nemohli dostavit. Na důležitá témata budeme stejně sepisovat články a jako podklady poslouží právě podklady z těchto přednášek.

Odpovědět
8.12.2015 14:48
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
Taskkill
Redaktor
Avatar
Odpovídá na kxmx
Taskkill:8.12.2015 18:56

presne na to jsem myslel, kdyz jsem to psal ... :)

 
Odpovědět
8.12.2015 18:56
Avatar
Jan Barášek
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Atrament
Jan Barášek:7.1.2016 22:55

Videa jsem natáčel já. Pro střih videa bych potřeboval druha trojnásobek jeho délky, což je docela dost času. Jde o to, že se jedná o poměrně dost velké soubory a můj počítač je zpracovává pomalu (a hlavně v tom jsem amatér). Upřímně jsem rád, když zvládnu propojit obraz se zvukem, převést to do MP4 a hodit na YouTube. ;)

Odpovědět
7.1.2016 22:55
Chci naučit počítače přemýšlet a změnit tak svět vyhledávání.
Avatar
Matěj Kripner:28.6.2016 7:28

Zajímavá přednáška.
Jen doplním ohledně inicializace proměnných v Javě. Je to docela zajímavé, protože z uvedeného zápisu není možné zjistit, jestli se jedná o lokální nebo instanční proměnnou a přitom "výchozí hodnota" obou je odlišná. Uvozovky proto, že lokální proměnná výchozí hodnotu nemá a musí být před použitím inicializována - jinak dojde k chybě při kompilaci.
Naproti tomu instanční proměnná by měla výchozí hodnotu 0. Ale standard říká:

Relying on such default values, however, is generally considered bad programming style.

viz http://docs.oracle.com/…tatypes.html

 
Odpovědět
28.6.2016 7:28
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 10 zpráv z 21. Zobrazit vše