Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C# .NET. Zároveň využij akci až 30 % zdarma při nákupu e-learningu - Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
discount 30 + hiring
Avatar
Kashlen
Člen
Avatar
Kashlen:9. ledna 22:11

Ahoj, v příkazové řádce se mi po spuštění souboru .py zobrazuje tato chyba a program se nespustí (též viz obrázek):
... Passthrough is not supported, GL is disabled.
Místo toho se mi otevře editor (Visual Studio Code) a v něm kód tohoto souboru.

Včera prvně v pořádku vše fungovalo při psaní jednoho krátkého kódu a najednou to přestalo fungovat. Nefunguje to dodnes.

Zkusil jsem:

  • Restartovat počítač.
  • Aktualizovat Python.
  • Zadala jsem si chybovou hlášku do vyhledávače ... obvykle jsem našla problém s jiným programovacím jazykem a že to má nějakou souvislost s ChromeDrive. Nevím, co to je ... nakonec jsem našla tady v nějakém starším dotazu, jak spustit pythonovský program natvrdo přímou cestou. To funguje, ale nedovedu si představit, že to takhle vypisuju pokaždé.

Chci docílit: Kontroly napsaného kódu. Jsem začátečník a s dětmi mám strašně málo času (hlavně řešit to, že nefunguje, co má fungovat). Toto mi přijde tak velká překážka, že bych s celým programováním nejraději sekla ... :(

Děkuji.

 
Odpovědět
9. ledna 22:11
Avatar
Pavel
Člen
Avatar
 
Nahoru Odpovědět
9. ledna 23:42
Avatar
Kashlen
Člen
Avatar
Odpovídá na Pavel
Kashlen:10. ledna 12:15

Včera ne. Zkusila jsem teď deaktivovat a posléze znovu aktivovat hardwarovou akceleraci v Chromu, to nic ani v jednom nastavení nevyřešilo.

A zbytku bohužel vůbec nerozumím. Nevím, kam mám psát "--headless and --disable-gpu " nebo "npm cache clean --force". V příkazové řádce to neudělalo nic kromě chyby (is not recognized ...). Psala jsem ty výrazy hned za "C:\>". Jestli má s tím co dočinění Chrome, nebylo by jednoduší ho prostě odinstalovat? Stejně ho nepoužívám.

 
Nahoru Odpovědět
10. ledna 12:15
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Kashlen
Člen
Avatar
Odpovídá na Pavel
Kashlen:10. ledna 12:25

Tak se mi to teď povedlo zprovoznit. Napadlo mě, když se ten editor vždy spustí, jestli to není nějakým primárním nastavením, že tyto soubory se mají otevírat ve Visual Studio Code ... a v tom byl celý háček. Pravým poklepáním na soubor jsem dala otevřít v Pythonu místo VSC. Nic to neudělalo, ale v příkazové řádce to už funguje. 🥳

Editováno 10. ledna 12:25
 
Nahoru Odpovědět
10. ledna 12:25
Avatar
Pavel
Člen
Avatar
Pavel:10. ledna 12:30

Asi jsem se měl nejdřiv zeptat, co je cílem toho programu. Očividně používáš něco co vyžaduje chrome driver a používáš node.js.

 
Nahoru Odpovědět
10. ledna 12:30
Avatar
Pavel
Člen
Avatar
Pavel:10. ledna 12:46

Asi byl jenom problém, ze VSC nemělo práva k daným složkám.

 
Nahoru Odpovědět
10. ledna 12:46
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.