Geek tričko zdarma C# týden
Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C# .NET.
Tričko zdarma! Stačí před dobitím bodů použít kód TRIKO15. Více informací zde
Avatar
Ernest Doubrava :26. března 16:50

Měl bych malou otázku. Chtěl bych začít programovat a vyzkoušet si udělat nějakou první hru máte rady ci nějaké typy co by to mohlo být. Mě napadla hra kostky a nebo taky karetní hra válka. Mohli by jste mi dát pár rad jak postupovat či ukázat jak postupujete vy. Díky

Zkusil jsem: Zkoušel jsem pár věcí ale byli to opravdu jen začátky.

Chci docílit: Chtěl bych se naučit programovat a zlepšovat se v tom.

 
Odpovědět 26. března 16:50
Avatar
Odpovídá na Ernest Doubrava
Michal Haňáček:26. března 17:05

Ahoj, muzes zi pohrat s deskovkama klidne ty jsou pro zacatek fajn. Napriklad piskvorky - staci ti dvourozmerne pole kam si zaznamenavas figurky (cerna, bila, nic), pak zapracovat pohyb figur, pak zapracovat vzajemne vztahy figur, a kdyz si s tim budes chtit hrat dal, muzes udelat treba ukladani aktualni hry do souboru, atd, atd ... :)

Nahoru Odpovědět 26. března 17:05
Každé rozhodnutí a každý krok v životě nás někam posune. Bohužel jen některé nás posouvají dopředu.
Avatar
Odpovídá na Michal Haňáček
Ernest Doubrava :26. března 17:59

Dobře děkuji za návrh pokusím se o to.

 
Nahoru Odpovědět 26. března 17:59
Avatar
Odpovídá na Ernest Doubrava
Michal Haňáček:26. března 18:15

No, chtel jsem napsat piskvorky a dama :D ... pokus, kdyz nebudes vedet, hledej ptej se ...

Nahoru Odpovědět 26. března 18:15
Každé rozhodnutí a každý krok v životě nás někam posune. Bohužel jen některé nás posouvají dopředu.
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:27. března 7:51
  • Take zajimava muze byt hra o premistovani 15 ctverecku. https://e497.ecdn.cz/…ub/17137.jpg
  • Piskvorky, muzes zacit 3x3.
  • Nebo had. Rozmistis kameny, hrac je ma sebrat, pohyb jen 90 stupnu. Slozitejsi varianta je hra cervi. (hraci se nataci pod uhlem, had jen pribyva a kdo dele vydrzi, idealni poslat je od stredu ven, na zacatku a nebo proste nahodne rozmistit; na zacatku je hra prvnich par sekund pomalejsi, aby hraci stihly vykryt pocatecni umisteni, pak se zrychluje) http://www.abclinuxu.cz/…rvi-8359.png
 
Nahoru Odpovědět 27. března 7:51
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jan Mareš
Člen
Avatar
Jan Mareš:27. března 13:23

Co se programování her týče, tak hodně záleží co zvládneš. Respektive na tvých znalostech a zkušenostech. Můžeš vytvořit jakoukoli karetní hru ( prší,poker,kanasta a podobně),stolní hry ( člověče nezlob se,mlýn,dáma,šachy,lo­dě atd.) A nebo také had,piškvorky,tex­tové hry. Možností je hodně a fantazii se meze nekladou. A nebo pokud nemáš tolik zkušeností,jako já. Tak pro začátek na zkoušku mi příjde dobré začít s hrami jako hádání čísel či sirky. Tyto hry jsou na vytvoření naprosto jednoduché a stačí k tomu pár lekcí programování. Na tyto dvě hry stačí umět použít početní proměnné,podmín­ky,cykly. Snad jsem něco nezapomněl zmínit a pokud budeš chtít vice můžeš pak zkusit hru sirky předělat do grafické podoby v consoli atd. Neznám tvou úroveň znalostí programování,ale píšeš,že chceš zacít programovat a hry jako hádání čísel či sirky mi přijdou pro začátek na osahání nejlepší a nejjednodušší.

 
Nahoru Odpovědět 27. března 13:23
Avatar
DarkCoder
Člen
Avatar
Odpovídá na Ernest Doubrava
DarkCoder:27. března 20:39

Padlo tu bezpochyby dost zajímavých námětů co vytvořit. Pro tebe jako někoho, kdo chce začít programovat, jsou důležité dvě věci. Znalost jazyka a zejména umět to použít v praxi. Tedy najít způsob jak to celé poskládat dohromady aby vzniklo to co chceš. Tím co mám na mysli je, že se musíš naučit představivosti a schopnosti přemýšlet. Ke grafické podobě se postupně dopracuješ, ale ta není na pořadu dne. Utvoř tebou zmiňované kostky, pravidla jistě znáš a tak už se můžeš zaměřit na samostatnou tvorbu. Výstup do konzole je naprosto dostačující a na začátek je tam toho dost a dost. Pro někoho kdo začíná může být obtížné si představit, co vše potřebuješ znát, aby si úlohu úspěšně dokončil. Správně si se zeptal, co by mohlo být pro začátek dobré, protože chuť do tvorby udržíš jen tehdy, uvidíš-li za sebou dílčí úspěchy. Nenech se odradit úvodními neúspěchy. Naučíš-li se přemýšlet, nebude existovat nic co by si nezvládl. A s každým dalším projektem to bude jen a jen lepší. Tak směle do toho..

Nahoru Odpovědět 27. března 20:39
"„Učíš-li se proto, aby sis zapamatoval, zapomeneš. Učíš-li se proto, abys porozuměl, zapamatuješ si."
Avatar
Samuel Kodytek
Šéfredaktor
Avatar
Samuel Kodytek:27. března 21:06

Osobně doporučuji minesweepera nebo exploading atoms. U obou příkladu si můžeš procvičit i rekurzy, což mi příjde cool :p

Nahoru Odpovědět 27. března 21:06
There is more than one way to screw it
Avatar
Peter Mlich
Člen
Avatar
Peter Mlich:28. března 7:53

Bludiste. Ale tam je dobre znat nejaky algoritmus pro tvoreni.
Dungeon. Neco jako Castle of the Wind pro 3.11 (1, 2). Rozmistis mistnosti, schodiste, potvurky. Principialne dost podobne hre Lode. Tam rozmistujes lode na plochu.
https://classicreload.com/…e-winds.html

  • cool, oni to tam pousteji pres DosBox, to tlacitko Start :)
 
Nahoru Odpovědět 28. března 7:53
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 9 zpráv z 9.