Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se C a C++. Zároveň využij akce až 80 % zdarma při nákupu e-learningu - více informací.
discount week 80 + hiring
Avatar
Neaktivní uživatel:14.4.2016 10:26

Dobrého dne přeji. Potřebuji nakopnout správným směrem. Nedávno jsem začal s Pythonem 2.7 a PyQT4 frameworkem.

Mám v podstatě základní okno kde mám QTabWidgets s dvěma taby. První tab obsahuje QTableWidget a druhý tab obsahuje graf z knihovny matplotlib. Po levé straně mám panel s menu pro výběr dat z DB.

Celé to funguje tak, že vyberu data a ty se zobrazí jak v tabulce tak v grafu. Obecně se nejvíce času tráví v grafu, kde člověk podezřelé hodnoty kliknutím označí a to by ho mělo přesměrovat do tabulky na odpovídající buňku.

Vše je v pořádku. Až na maličkost. Jak zařídit událost, že kliknutím do grafu se zobrazí tab s tabulkou. Jde mi konkrétně o přepnutí z tabu do tabu. Obecně mi není vůbec jasné, jak se vlastně přepíná mezi widgety.

Nežádám konkrétní kódy a příklady s nějakou ukázkou. Spíše jen nasměrovat, co si eventuálně přečíst. Nebo nějaké stránky, které lépe vysvětlují jak Python funguje. Totiž jakou má syntaxi si člověk přečte všude, ale jak správně psát aplikace v Pythonu nemohu nikde najít.

Předem mockrát děkuji.

Odpovědět
14.4.2016 10:26
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
Ondřej Krsička
Redaktor
Avatar
 
Nahoru Odpovědět
14.4.2016 11:27
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Neaktivní uživatel:14.4.2016 13:16

No, doufal jsem v trochu podrobnější nasměrování.

Používám při práci http://pyqt.sourceforge.net/…4/index.html a potom https://docs.python.org/2.7/

Z jiného zdroje mi poradili podívat se na QTabWidget ohledně setCurrentIndex. Někdy člověk soustavně přehlíží řešení, které má přímo pod nosem.

Ale díky.

Akceptované řešení
+5 Zkušeností
Řešení problému
Nahoru Odpovědět
14.4.2016 13:16
Neaktivní uživatelský účet
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.