Tento týden až 80% sleva na e-learning týkající se jazyka C
50 % bodů zdarma na online výuku díky naší Slevové akci!

Iterátory, generátory a některé funkce v Pythonu

V tomto díle si představíme některé pokročilejší techniky funkcionálního programování v Pythonu. Podíváme se na lambda funkce, iterátory a generátory a na pár vestavěných funkcí.

Iterátory a generátory

Iterátory

Iterátory jsou objekty, které mají speciální metodu __next__ a pokaždé vrací jedinou hodnotu. Iterátory jsou podmnožinou iterovatelných objektů, které mají speciální metodu __iter__. Iterovatelné objekty jsme používali např. v cyklu for. Ale vraťme se k iterátorům. Iterátor vyrobíme pomocí funkce iter() z iterovatelného objektu, například seznamu.

Ukázka:


 

...konec náhledu článku...

Prémiový článek

Prémiový článek

Na itnetwork.cz se nachází největší a nejucelenější česká databáze s výukovými články, jejímž cílem je umožnit kvalitní vzdělání v oblasti IT úplně každému. Měsíčně zobrazíme k milionu článků a sklidíme desítky děkovných emailů, kde nám sdělujete, že jsme vám pomohli k lepšímu zaměstnání nebo vzdělání.

Ačkoli se snažíme držet většinu obsahu úplně zadarmo, udržovat síť v provozu a aktuální stojí obrovské úsilí. Proto je nějaký obsah, jako cvičení nebo odbornější články, přístupný pouze za body. Nebojte, nestojí to skoro nic :)

Popis článku

Požadovaný článek má následující obsah:

V tomto tutoriálu se podíváme na iterátory a generátory. Dále prohloubíme znalosti o komprehencích a naučíme se pár vestavěnných funkcí.

Koupit pouze tento článek

Pro přístup k článku potřebuješ 10 bodů
Na svém účtu máš aktuálně 0 bodů
10 bodů získáš za přidání svého článku na síť nebo odpovídá 25 Kč

Koupí článku k němu získáš neomezený přístup a to napořád. Posuneš své znalosti zas kousek dopředu a zároveň nám pomůžeš udržovat celý projekt při životě a pomáhat vám tak k lepší budoucnosti.

Obsah článku spadá pod licenci Premium, koupí článku souhlasíš se smluvními podmínkami.

Body získáš, když podpoříš naši síť. To můžeš udělat buď zasláním symbolické částky na podporu provozu nebo přidáním obsahu na síť.

Dobít body můžeš okamžitě např.:

Kartou SMS Převodem
Kartou SMS Převodem
Článek pro vás napsal gcx11
Avatar
(^_^)
Aktivity (3)