Pouze tento týden sleva až 80 % na e-learning týkající se JavaScriptu
Aktuálně: Postihly zákazy tvou profesi? Poptávka po ajťácích prudce roste, využij slevové akce 30% výuky zdarma!
Discount week - April - 30

Lekce 1 - Úvod do Pythonu

Vítejte u prvního dílu seriálu o programování v jazyce Python.

Python je vyvíjen jako open-source, což znamená, že si každý může přečíst zdrojový kód. Ale i vaše budoucí programy napsané v Pythonu budou volně čitelné (pokud bude mít čtenář zdrojový kód). Python je dynamicky interpretovaný jazyk, tudíž se kód překládá až za běhu, čímž se případné chyby programu projeví teprve při spuštění. Výhodou je, že je jazyk díky tomuto přístupu jednodušší.

Proč začít programovat v Pythonu?

Python je jazyk ideální pro začátečníky. Má jednoduchou a čistou syntaxi - k odsazování se používá tabulátor nebo mezery. V Pythonu se pro bloky kódu nepoužívají závorky. Podporuje tři programovací paradigma (způsob jak něco naprogramovat) - procedurální, funkcionální a objektové paradigma. Z tohoto důvodu nemusíte svoje první programy balit do tříd, nebo importovat (zpočátku) nějaké knihovny. Navíc jsou jeho jádro a náročné funkce napsány v jazyku C, čímž tento jazyk zvládá výpočty velice rychle. Má mnoho datových typů, dokáže například počítat i s komplexními čísly. Jak jsem již zmínil, chyby programu se projeví až při spuštění. Program totiž něco dělá než vyhodí chybu a to může být pro začátečníky velmi motivující, na rozdíl od jiných jazyků, kde by se program nespustil vůbec.

Python a ostatní jazyky

Python dobře spolupracuje s ostatními programovací jazyky, ve kterých se dá využít jako skriptovací jazyk. Python má dokonce mnoho implementací, které jsou ovšem jazykově pozadu za oficiálním "CPythonem" a mohou zde být drobné rozdíly v syntaxi.

Příklady implementací:

PyPy

  • jeho rychlejší implementace

IronPython

  • postavený na platformě .NET / Mono (C#)

Jython

  • jeho implementace v Javě

Boost.Python

  • spolupráce s C++

Instalace a spuštění

Python si stáhněte z domovské stránky. Stáhněte si nejnovější verzi 3.x, kterou naleznete na https://www.python.org/downloads/.

Pro Windows - pokud máte 32-bitový procesor, stahujte verzi x86. Máte-li procesor 64-bitový, stáhněte si verzi x86-64. Pokud to bude možné, při instalaci si dejte na plochu zástupce pythonovské konzole a editoru IDLE (což je IDE pro Python) - budete k nim mít rychlejší přístup a nainstalujte si i pokud možno offline dokumentaci Pythonu. V konzoli budeme pracovat ze začátku, pro delší programy, které chcete ukládat, použijte IDLE.

Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!

IDE je zkratka Integrated Development Environment (integrované vývojové prostředí) a jednoduše řečeno se jedná o aplikaci, ve které píšeme zdrojový kód a pomocí které potom naši aplikaci testujeme a ladíme.

Psaní kódu

IDLE je celé anglicky. Ideálně by se měl psát anglicky i kód, ale pro názornost budu v celém seriálu a i v některých ukázkových programech používat české identifikátory. Je na vás a vašich znalostech angličtiny jak vaše programy budete psát. Výhodou anglického programu je samozřejmě to, že jako velmi pokročilí můžete diskutovat velmi složité problémy na mezinárodních fórech, kde se vyskytují experti na danou oblast. Angličtina je v programování standardem. Čeština samozřejmě teď pro začátek není žádný problém a na vaše programy nemá žádný vliv, Python totiž podporuje Unicode, ovšem příkazový řádek Windows se s Unicode moc nekamarádí.

IDLE zvýrazňuje syntaxi, také podporuje vrácení změn provedených v kódu, takže pokud vám nebude program fungovat, můžete se vrátit zpět. Ale samozřejmě že vás Python upozorní na kterém řádku, máte jakou chyby, ovšem anglicky. Pokud jste si jisti, že na tom řádku chyba není, nejspíše bude na řádku předchozím :-).

IDLE pro Python

Python provádí lehkou kompilaci, kód je po ní ale stále dost čitelný. Zkompilované soubory se ukládají od adresáře __pycache__/.

Použít můžete i jiné "robustnější" IDE, která podporují syntaxi Pythonu, např. PyCharm, NetBeans nebo doplněk do Visual Studia - Python Tools for Visual Studio.

Zálohování a verzování

Kromě IDE programátor potřebuje nějaký nástroj, který bude zálohovat a verzovat jeho práci. Nemůžeme se spolehnout na to, že program prostě budeme ukládat, protože jsme lidé a ne stroje. Lidé dělají chyby a když přijdete o několikadenní nebo dokonce několikatýdenní práci, může to zabolet. Je dobré naučit se na toto myslet hned od začátku. Velmi doporučuji program DropBox, který je extrémně jednoduchý a sám vaše soubory verzuje (tedy zachovává změny v čase a je možné se vrátit ke starším verzím projektu) a zároveň synchronizuje s webovým úložištěm, i kdyby jste si projekt omylem smazali, přepsali, ukradli vám notebook nebo vám zkolaboval pevný disk, vaše data zůstanou v bezpečí. DropBox také umožňuje sdílet jeden projekt mezi více vývojáři. Více o DropBoxu viz tento článek, který obsahuje zároveň pozvánku do DropBoxu s 0,5 GB prostoru navíc.

Jako další verzovací nástroj se hojně používá GIT, jeho nastavení by ale vydalo na samostatný článek a DropBox pro naše účely bohatě postačuje.

Základní matematické operace

Vrhneme se na konzoli Pythonu, která se dá, mimochodem, použít jako velmi výkonná kalkulačka. Otevřete si konzoli - měli by jste vidět něco podobného:

Konzolová aplikace
Python 3.4.0 (v3.4.0:04f714765c13, Mar 16 2014, 19:24:06) [MSC v.1600 32 bit (Intel)] on win32
Type "help", "copyright", "credits" or"license" for more information.
>>>

Základní matematické operace

Předveďme si základní matematické operace:

Sčítání

1 + 2

Odčítání

5 - 3

Násobení

2*5

Dělení

12/4

Vrátí desetinné číslo

Celočíselné dělení

14//3

Vrátí celou část po dělení

Umocňování

2**3

Umocnění - v tomto případě 23

Modulo

10%3

Vrátí zbytek po dělení

Zkuste zadat těchto 7 příkladů konzole, za každým zadáním stiskněte Enter. Měli byste dostat zhruba toto:

Konzolová aplikace
Python 3.4.0 (v3.4.0:04f714765c13, Mar 16 2014, 19:24:06) [MSC v.1600 32 bit (Intel)] on win32
Type "help", "copyright", "credits" or"license" for more information.
>>> 1+2
3
>>> 5-3
2
>>> 2*5
10
>>> 12/4
3.0
>>> 14//3
4
>>> 2**3
8
>>> 10%3
1
>>>

V příští lekci, Proměnné, základní datové typy a funkce, si vyrobíme naše první programy. Naučíme se proměnné, ukážeme si, jak se načítá vstup do programu, jak se vypisuje do konzole a naučíme se pár datových typů :-)


 

Všechny články v sekci
Základní konstrukce jazyka Python
Článek pro vás napsal gcx11
Avatar
Jak se ti líbí článek?
83 hlasů
(^_^)
Aktivity (11)

 

 

Komentáře

Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
David Čápka:9.3.2014 11:04

Hezký článek, snad tu konečně o Pythonu něco vznikne :) Pro screenshoty je lepší používat např. http://www.7capture.com/, samo ti je to ořízne podle okna, vypadá to potom profesionálně, třeba tobě v tom 1. screenshotu chybí kus rámu. Možná bych tam dopsal, že v PY jsou slavné webové aplikace, mám dojem, že je v něm napsaný vyhledávač seznam.cz.

Odpovědět
9.3.2014 11:04
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar

Člen
Avatar
:9.3.2014 11:17

Nemusím používat nějaké Pythonovské IDE, bude stačit, když to budu dělat v Xcode s tím, už budu ukládat do .py? (mám dojem, že Python podporuje stejně jako Lua ~ zobrazuje syntaxi, což je podle mě nejdůležitější)

 
Odpovědět
9.3.2014 11:17
Avatar
adder
Člen
Avatar
Odpovídá na David Čápka
adder:9.3.2014 11:24

stačí zmáčknout na prtsc + alt na označené okno a máš vyfocené jen okno

Odpovědět
9.3.2014 11:24
I’m going to lay this brick as perfectly as a brick can be laid.
Avatar
Odpovídá na
Michal Žůrek - misaz:9.3.2014 11:31

Můžeš psát v čem chceš, třeba Notepdau. Musíš mít akorát správně formátovaný kód (python si na to potrpí) a musí mít koncovku *.py. Hezky se to píše ve Visual Studiu.

 
Odpovědět
9.3.2014 11:31
Avatar

Člen
Avatar
Odpovídá na Michal Žůrek - misaz
:9.3.2014 11:33

Okej, takže Xcode... Notepad ani Visual Studio nemám, a nikdy snad mít nebudu...

 
Odpovědět
9.3.2014 11:33
Avatar
David Čápka
Tým ITnetwork
Avatar
Odpovídá na adder
David Čápka:9.3.2014 11:39

Napsal jsem tisíc článků, vím, jak se vyfotí okno :D 7capture ti pořeší i průhledný rámeček a soubor ti uloží.

Odpovědět
9.3.2014 11:39
Jsem moc rád, že jsi na síti, a přeji ti top IT kariéru, ať jako zaměstnanec nebo podnikatel. Máš na to! :)
Avatar
MrPabloz
Člen
Avatar
MrPabloz:9.3.2014 16:06

V pythonu (django) je napsán i youtube pokud se nemýlím. Jinak pokud chceš tak v pspadu můžeš psát i spouštět. Stačí nastavit aktuální projekt : překladač = cesta k python.exe, pod tím hned další je "%FILE%" (nevím teď přesně název pole, tedy hned pod cestou k překladači) to cele v poslední záložce nastavení a dole zaškrkneš zobrazit výstup a máš to jako ide pro python kdy zkompiluješ pomoci CTRL + F9.

PS: nebylo by špatné uvést rozdíly mezi verzemi, plno lidem by to pomohlo v začátcích :)

Editováno 9.3.2014 16:08
Odpovědět
9.3.2014 16:06
Harmonie těla a duše, to je to, oč se snažím! :)
Avatar
gcx11
Redaktor
Avatar
Odpovídá na David Čápka
gcx11:9.3.2014 17:33

Díky, ten program zkusím v dalších dílech.
Ohledně IDE - psát můžeš v čem chceš - jen si dej pozor na konzistentní odsazování.
Ohledně rozdílů - začal jsem až ve verzi 3, takže toho moc o rozdílech nevím, ale pokud vás rozdíly zajímají:
http://docs.python.org/…new/3.0.html
http://docs.python.org/…new/3.1.html
http://docs.python.org/…new/3.2.html
http://docs.python.org/…new/3.3.html
:D

 
Odpovědět
9.3.2014 17:33
Avatar
Honza Bittner
Redaktor
Avatar
Honza Bittner:12.3.2014 14:19

Já doporučuji http://www.itnetwork.cz/…sublime-text ;)

Mimochodem, hezký článek.

Odpovědět
12.3.2014 14:19
Student FIT ČVUT. In love with Flutter. :-) Sleduj mě na https://twitter.com/tenhobi a ptej se na cokoli na https://g...
Avatar
hanpari
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Honza Bittner
hanpari:23.3.2014 13:22

Já bych doporučil pycharm http://www.jetbrains.com/pycharm/

Ale musím přiznat, že momentálně píšu pro kivy http://kivy.org/#home v pspadu.

 
Odpovědět
23.3.2014 13:22
Avatar
Libor Šimo (libcosenior):20.4.2014 20:37

Len pre zaujímavosť, zdá sa že dobrá aplikácia pre tablet je QPython3 - Python3 on.

Odpovědět
20.4.2014 20:37
Aj tisícmíľová cesta musí začať jednoduchým krokom.
Avatar
Člen
Člen
Avatar
Člen:21.8.2014 16:27

Nevie niekto povedat ako skompilovat pythonovsku aplikaciu do spustitelneho exe suboru (pouzivam python 3.4.1)? Myslim aplikaciu s GUI...
THX za pomoc :)

Odpovědět
21.8.2014 16:27
...
Avatar
MrPabloz
Člen
Avatar
Odpovědět
21.8.2014 19:17
Harmonie těla a duše, to je to, oč se snažím! :)
Avatar
Člen
Člen
Avatar
Odpovídá na MrPabloz
Člen:23.8.2014 16:23

Dik :D funguje

Odpovědět
23.8.2014 16:23
...
Avatar
Oliver Tušla:1.3.2016 20:08

Ahoj, vím že je to už poměrně dost staré, ale když už je tu pasáž "Instalace a spuštění" a rozepisuješ to tím způsobem pro "klikače", tak by bylo fajn to připravit i pro Linux a Mac, ne :) ? Protože, když nainstaluješ Linux tak tam je tuším Python 2.7 a na 3.x musíš updatovat ručně + instalace IDLE.

 
Odpovědět
1.3.2016 20:08
Avatar
Duch Ghast
Člen
Avatar
Duch Ghast:9.7.2016 19:46

Otázka deto psát i v Notepad++

 
Odpovědět
9.7.2016 19:46
Avatar
gcx11
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Duch Ghast
gcx11:10.7.2016 15:05

Ano, mělo by.

 
Odpovědět
10.7.2016 15:05
Avatar
Duch Ghast
Člen
Avatar
Odpovídá na gcx11
Duch Ghast:10.7.2016 18:57

Dík za odpověď.

 
Odpovědět
10.7.2016 18:57
Avatar
Neaktivní uživatel:30.10.2016 16:26

Ahoj mám otázku ohľadom tohto jazyka . Je možné v pythone vyvíjať applikácie pre android ? Som žačiatočník :) a nevyznám sa moc do toho

Odpovědět
30.10.2016 16:26
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
gcx11
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
gcx11:30.10.2016 18:04

Ahoj, podívej se na tohle :)
https://kivy.org/#home

Kivy na Androidu: https://kivy.org/…android.html

Editováno 30.10.2016 18:07
 
Odpovědět
30.10.2016 18:04
Avatar
Odpovídá na gcx11
Neaktivní uživatel:30.10.2016 19:28

A mimo pythonu aký je najvhodnejši jazyk na programovanie android applikacii ?

Odpovědět
30.10.2016 19:28
Neaktivní uživatelský účet
Avatar
gcx11
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Neaktivní uživatel
gcx11:30.10.2016 19:57

To nevím, nedělal jsem zatím nic takového.

Ale myslím, že asi Java
Nebo můžeš použít C# a Xamarin.

Viděl jsem i aplikaci v HTML + CSS + Javascript

Editováno 30.10.2016 19:58
 
Odpovědět
30.10.2016 19:57
Avatar
Vít Jetmar
Člen
Avatar
Vít Jetmar:5.11.2016 22:26

Skvěle funguje :D

 
Odpovědět
5.11.2016 22:26
Avatar
Adam Pallo
Člen
Avatar
Adam Pallo:14.11.2016 20:04

Best veľmi mi to pomohlo.

Odpovědět
14.11.2016 20:04
Netreba len chcieť,treba to aj urobiť.
Avatar
.Diamond
Člen
Avatar
.Diamond:7.12.2016 15:41

Ahoj, chci se na úvod zeptat jestli se Python hodí k programování a automatizaci procesů s číselnými daty.
Díky za odpověď.

 
Odpovědět
7.12.2016 15:41
Avatar
Odpovídá na .Diamond
Erik Šťastný:8.12.2016 8:43

Srovnal bych to asi k otázce jestli se Octavia hodí na dojíždění do práce. :P

 
Odpovědět
8.12.2016 8:43
Avatar
.Diamond
Člen
Avatar
.Diamond:8.12.2016 13:55

Ahoj,
...mám procesor 64-bit. Tak kterou variantu si mám vybrat?
a)Windows x86-64 embeddable zip file
b)Windows x86-64 executable installer
c)Windows x86-64 web-based installer
...díky za odpověď

 
Odpovědět
8.12.2016 13:55
Avatar
Odpovídá na .Diamond
Erik Šťastný:8.12.2016 13:58

To co jsi poslal je 3x ten stejný 32bitový Python, jen jiný způsob instalace.

 
Odpovědět
8.12.2016 13:58
Avatar
.Diamond
Člen
Avatar
.Diamond:8.12.2016 14:05

Díky, ale promiň, nemýlíš se? ...viz výše je toto: ...stahujte verzi x86. Máte-li procesor 64-bitový, stáhněte si verzi x86-64...
a jiná takto označená tam není, tak co?
Díky za odpověď

 
Odpovědět
8.12.2016 14:05
Avatar
Odpovídá na .Diamond
Erik Šťastný:8.12.2016 14:12

Jo promiň máš pravdu, viděl jsem jen x86 a zbytek nějak ignoroval :D Jo ty jsou 64bitové :)

 
Odpovědět
8.12.2016 14:12
Avatar
Jan Grunt
Člen
Avatar
Jan Grunt:27.1.2017 12:37

Ahoj, mám problém s nastavením Virtualenv na Pythonanywhere­...Stále se mi nedaří zadat korektní cestu k myenv.. :/ Věděl by někdo? Dík

 
Odpovědět
27.1.2017 12:37
Tento výukový obsah pomáhají rozvíjet následující firmy, které dost možná hledají právě tebe!
Avatar
Jaroslav Trojan
Redaktor
Avatar
Jaroslav Trojan:17.4.2017 8:42

Ahoj, jak si pořídím konzoli Pythonu co je v úvodu?
Díky...

Odpovědět
17.4.2017 8:42
statik
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Trojan
Michal Haňáček:17.4.2017 9:58

Ahoj, to je IDLE. Je standardní součástí instalace Pythonu.

Odpovědět
17.4.2017 9:58
Každé rozhodnutí a každý krok v životě nás někam posune. Bohužel jen některé nás posouvají dopředu.
Avatar
Jaroslav Trojan
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Michal Haňáček
Jaroslav Trojan:17.4.2017 15:43

Ahoj, ale to není ta stejná konzole jako v 1.dílu-Úvod do Pythonu (v tom kurzu)

Odpovědět
17.4.2017 15:43
statik
Avatar
gcx11
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Jaroslav Trojan
gcx11:17.4.2017 16:33

Neřešíš toto už v jiném vlákně?

 
Odpovědět
17.4.2017 16:33
Avatar
Matej Sigut
Člen
Avatar
Matej Sigut:12.7.2017 23:54

Python!!!

Editováno 12.7.2017 23:55
 
Odpovědět
12.7.2017 23:54
Avatar
madewman
Člen
Avatar
madewman:16.7.2017 23:50

Dobrý večer,chcel by som sa spýtať na čo sa používa programováci jazyk python.Aj čo je napríklad naprogramováne v pythone?

Odpovědět
16.7.2017 23:50
"Whether you think you can, or you think you can't - you're right."(Henry Ford)
Avatar
hanpari
Redaktor
Avatar
hanpari:17.7.2017 16:23

V zásadě všechno.

https://en.wikipedia.org/…hon_software

 
Odpovědět
17.7.2017 16:23
Avatar
Mira Maděra
Člen
Avatar
Odpovídá na madewman
Mira Maděra:27.7.2017 23:09

je přes něj programováno hodně webových stránek

 
Odpovědět
27.7.2017 23:09
Avatar
Sm1leCZ
Člen
Avatar
Sm1leCZ:7.9.2017 22:02

Vzhledem k tomu, že se učím je pro mě vždy zajímavé si přečíst výklad od jiného autora. Děkuji za článek i celou sérii.. :)

 
Odpovědět
7.9.2017 22:02
Avatar
wartkor
Člen
Avatar
wartkor:24.12.2017 12:08

Kde to mám skara stáhnout více obrázku kde a tak by nebylo prosím ?

Odpovědět
24.12.2017 12:08
Káždý jednou začal a neuspěl hned na poprvé
Avatar
wartkor
Člen
Avatar
Odpovídá na wartkor
wartkor:24.12.2017 12:09

Super už jsem to našel :-)

Odpovědět
24.12.2017 12:09
Káždý jednou začal a neuspěl hned na poprvé
Avatar
Tomas Kopta
Člen
Avatar
Tomas Kopta:27.1.2018 5:44

znáte někdo ušlechtilejší metodu odřádkování než ;\ ? =D 3.6.4 Shell na Macu

 
Odpovědět
27.1.2018 5:44
Avatar
Vít Burian
Člen
Avatar
Vít Burian:25.10.2018 12:57

pěkně popsané, jedeme dál díky

 
Odpovědět
25.10.2018 12:57
Avatar
Štěpán Jenčík:22.1.2019 0:19

ahoj, super díky !

 
Odpovědět
22.1.2019 0:19
Avatar
Aleš Fiala
Člen
Avatar
Aleš Fiala:13.6.2019 21:23

Super začátek aspoň se můžu od něčeho odpíchnout. Jinak nevím jestli se říká by jste jak to tam máš napsaný hned na začátku těch základních matematických operací...

 
Odpovědět
13.6.2019 21:23
Avatar
Aleš Fiala
Člen
Avatar
Aleš Fiala:13.6.2019 21:28

Ta čísla na počítání matematických operací je opravdu lepší dělat na numerické klávesnici než na alfanumerické :) Nerad bych to dělal na notebooku

 
Odpovědět
13.6.2019 21:28
Avatar
Tomáš Koutník:3.10.2019 20:30

Super popsáno :-) doufám, že to bude takhle krásně vysvětlené i dále.

 
Odpovědět
3.10.2019 20:30
Avatar
Milan Teinitzer:20.12.2019 16:23

Moc hezky napsáno :-)

 
Odpovědět
20.12.2019 16:23
Avatar
Václav Doškář:31.1.2020 19:57

Hezky a srozumitelně napsané, děkuji!

Odpovědět
31.1.2020 19:57
Čím blbovzdornější program napíšete, tím efektivnější bude!
Avatar
michal
Redaktor
Avatar
michal:8.3.2020 22:49

nejake vhodne IDE pre linux? (ubuntu)

 
Odpovědět
8.3.2020 22:49
Avatar
Juraj Oravec
Člen
Avatar
Juraj Oravec:1.4.2020 20:49

Pekné a zrozumiteľné

 
Odpovědět
1.4.2020 20:49
Avatar
martin zverec:21.7.2020 13:52

paráda, už se těším na další lekci.

 
Odpovědět
21.7.2020 13:52
Avatar
ibellan
Člen
Avatar
ibellan:19.8.2020 16:14

Veľmi sa mi to páči. Nemohol by si to vydať ako knihu, alebo e-knihu? Tak isto aj Objektovo orientované programovanie.

 
Odpovědět
19.8.2020 16:14
Avatar
Loxley
Člen
Avatar
Loxley:26.10.2020 14:26

Ahoj, zatím na pohodu :-). Těším se na další.

 
Odpovědět
26.10.2020 14:26
Avatar
Peter Tlučhoř:17.11.2020 20:23

Pekne a srozumitelne napsano. Diky

 
Odpovědět
17.11.2020 20:23
Avatar
Petr Nadvornik:17. ledna 11:42

Super, díky. :-)

 
Odpovědět
17. ledna 11:42
Avatar
Vlastimil Daněk:24. ledna 19:18

"Vrhneme se na konzoli Pythonu" znamená "spustíme python.exe".
A IDLE spustíme pomocí idle.bat v adresáři <python>\Lib\i­dlelib.

Jaký je rozdíl mezi python.exe a python_d.exe, to nevím...

 
Odpovědět
24. ledna 19:18
Avatar
Jan Svoboda
Člen
Avatar
Jan Svoboda:9. února 16:21

Šikovný úvod

 
Odpovědět
9. února 16:21
Avatar
Josef Svačinka:21. února 20:42

Pěkně a jasně napsané.

Odpovědět
21. února 20:42
V životě je pořád čemu se učit.
Avatar
Matýsek
Člen
Avatar
Odpovídá na michal
Matýsek:4. března 17:42

Visual Studio Code, funguje na všech platformách. Ale občas je to problém nastavit :-D

Odpovědět
4. března 17:42
Nezapomínej na středníky! ;
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 61 zpráv z 61.