Klávesnice zdarma Klávesnice zdarma
Pořádné programy s pořádnou klávesnicí zdarma. Více zde
Pouze tento týden sleva až 80 % na C# .NET

Diskuze: Kopírování dat přes VBA

Software Microsoft Office a kancelářské aplikace Kopírování dat přes VBA American English version English version

Aktivity (1)
Avatar
Lukáš
Člen
Avatar
Lukáš:18.9.2017 7:56

Dobrý den,

vím, že kopírování dat ze souboru do souboru zde již bylo mnoho krát probráno a jinde na google taky. Leč má situace je (podle mě) trochu jiná a obtížnější. Proto zakládám nové vlákno.

jedná se o toto. Přikládám zde soubor .zip kde najdete 3 soubory .xls. První se jmenuje souhrn, druhý leden a třetí únor.

Potřebuji, aby v souboru souhrn bylo vyrobeno makro, které po stisknutí tlačítka udělá toto:

Podívalo se do externího souboru Leden a zjistilo, zda data (Divize;středis­ko;Team;serio­ve číslo; materialove cislo) které jsou v souboru leden a v souboru souhrn jsou stejná. K zjištění, zda jsou data stejná nejde použít jako klíč pouze jeden sloupec, ale dva (seriové číslo a materialove číslo). Tyto dva údaje dělají z každého řádku unikátní řádek. Provedeme tedy kontrolu, a pokud v souboru leden a v souboru souhrn nalezneme shodu, doplníme tabulku souhrn o data, které jsou v souboru leden - leden_kusy, Leden_cas a leden_hodnota.

pokud zjistíme, že v souboru leden je nějaký řádek navíc, musí se řádek do souboru souhrn přidat a opět doplnit hodnoty.

Stejný postup bude, s měsícem únor. Může ale nastat situace, kdy naopak v únoru nebude řádek, který je v souboru souhrn. Poté se NEBUDE řádek mazat se souboru souhrn, ale nechá se prázdná buňka.

Soubor souhrn bude v té samé složce, kde budou zdrojová data. A každý měsíc zde automaticky přibyde soubor s daty za uplynulý měsíc. Zdrojová data budou vždy v těch samých sloupcích jako každý měsíc. Jenom budou jiné data. Po stisku tlačítka, by makro zjistilo, zda nepřibyl nový měsíc a pokud ano, provede porovnání dat a připíše data do souboru souhrn. Přiložené data jsou pouze pro představu, co musí makro dělat. Pravé zdrojové data budou mít kolem 19000 řádku. Záleží na měsíci.

Pomohli byste mi prosím takový program dát do kupy?

Díky moc všem! :)

Odkaz na soubor: http://www.uschovna.cz/…N4D8PPK-79Y/ (zde mohu připojit akorát obrázek a ne .ZIP)

 
Odpovědět 18.9.2017 7:56
Avatar
Roman
Člen
Avatar
Roman:18.9.2017 14:59

Jo ja myslim, ze pomohli.
Co mas napsaneho a kde ses zasekl?

 
Nahoru Odpovědět 18.9.2017 14:59
Avatar
Lukáš
Člen
Avatar
Lukáš:19.9.2017 7:40

Ahoj roman_8253

dobrá otázka, co mám hotové... Jelikož se s VBA seznamuji, nemám hotové nic. Suveréně bych potřeboval program napsat. Aplikace (po té co změním vzorové data za originální) bude sloužit k reportům. Poté co (snad) bude aplikace fungovat, tak kromě aktualizace vstupních dat za jednotlivé měsíce už bude sloužit pouze k náhledu šéfa... Pokud by si měl čas/chuť mi s problémem pomoci, byl bych rád... Kdyby nebylo cokoli jasné, napiš... Díky moc :)

 
Nahoru Odpovědět 19.9.2017 7:40
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 3 zpráv z 3.