Vydělávej až 160.000 Kč měsíčně! Akreditované rekvalifikační kurzy s garancí práce od 0 Kč. Více informací.
Hledáme nové posily do ITnetwork týmu. Podívej se na volné pozice a přidej se do nejagilnější firmy na trhu - Více informací.
Avatar
Michael Mráz:2.11.2018 10:13

Zdravím všechny,
rád bych se na vás obrátil s pravděpodobně nestandardní chybou u Outlooku 2016. Za nestandardní ji považuji proto, protože už jsem prošel xy fór a nejen, že jsem nikde nenašel, jak chybu řešit, ale že jsem nenašel ani tu chybu ... možná neumím hledat, to si úplně nemyslím, ale přejdu k té chybě :)

Mám Outlook 2016, POP3 (nebudu měnit na IMAP, mám cca 90GB mailů rozložených do 5ti .pst souborů, nemám vlastní mail server a IMAP by to podle mě stejně bevyřešil) účet, nejedná se o gmail, seznam, ani jiný veřejný poskytovatel mailu.

Stává se mi při odpovědi na mail (cca 3 týdny - nic jsem neměnil a bohužel se to nestává u všech mailů, ani u jen konkrétního adresáta, nezáleží, jestli mail má přílohu nebo nemá, jak je dlouhý atd.), kdy mám rozepsaný text a chci něco z textu přepsat, smazat, opravit, kliknu si do místa, kde chci změnu provést, mám aktivní kurzor, mail nemám otevřený v samostatném okně (tady mi to nedělá), ale vedle vidím lištu s přijatými maily atd., nepoužiji žádnou klávesovou zkratku a nejsem přepnut do lišty s maily a mail se mi automaticky hodí do koše. Kdyby do konceptů, budu se pídit po nastavení, kdy se má mail hodit do konceptů. A jelikož se to neděje pokaždé, ale nejvíce dopoledne, tak je to jako hledat jehlu v kupce sena. Jeden den se mi takhle "odpálí" třeba 10 mailů, další dej 7 ... denně odpovím na více jak 100 mailů.

Zkoušel jsem opravit složku, opravit instalaci, reinstalovat Office, jelikož je to POP3, neovlivňuje to, zda ponechávám maily na serveru nebo ne, protože se mi stejně stahují do PC, hlavně to udělá třeba u aktuálního mailu z aktuálního dne ...

Ano, mohl bych si každý mail, na který budu odpovídat, otevřít samostatně ... nejedná se o LibreOffice nebo OpenOffice, jedná se o ofiko licenci za Office 2016, proto nejsem tento šotek ochoten akceptovat.

Nemáte náhodou někdo podobnou zkušenost? Zkoušel jsem obvolávat známé, co mají Outlook 2016, mám i pár kamarádů ajťáků, ale bohužel nic.

Předem děkuji za jakoukoliv radu a přeji hezký den.

Michael

 
Odpovědět
2.11.2018 10:13
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 1 zpráv z 1.