ITnetwork Flashka zdarma C a C++ týden
Akce! Pouze tento týden sleva až 80 % na kurzy C++. Lze kombinovat s akcí 50 % bodů navíc na prémiový obsah!
Brno? Vypsali jsme pro vás nové termíny školení Základů programování a OOP v Brně!
Avatar
Pavel Kukuczka:4.11.2016 23:52

Ahoj, mam problem se jmenem aplikace. Vytvarim aplikaci tykajici se sluzeb , pro kterou mam vybrany vhodny nazev, ktery bych nerad menil, bohuzel nazev aplikace obsahuje nazev "insta", coz Instagram nepovoluje v urcitych pripadech, jejich vyjadreni je "Názvy aplikací třetích stran nově nesmí obsahovat ani „Insta“, ani „gram“, ani zkratku „IG“ ...

Netusim jestli spadam do kategorie tretich stran.?

Dalsi vec: Vznikne navíc paradoxní situace: „Insta“ nebo „gram“ má v názvu řada aplikací a služeb, které s Instagramem nijak nesouvisí (jmenovitě třeba Instapaper nebo Moneygram). Pro ně se však nic nemění – ochranné známky Instagramu neporušují a jeho API nepoužívají.....

Tady pocitam, ze tedy pokud muj nazev projde, tak o co prijdu, kdyz nebudu pouzivat API Instagramu? Instagram patri pod FB, coz znamena, ze muj problem je dvojnasoby.

Dekuji za polopaticke vysvetleni.

 
Odpovědět 4.11.2016 23:52
Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
krepsy3:5.11.2016 11:06

Napiš možná prosím celé jméno pro aplikaci. Zadruhé jsem ne zcela pochopil tuto pasáž:

Tady pocitam, ze tedy pokud muj nazev projde, tak o co prijdu, kdyz nebudu pouzivat API Instagramu? Instagram patri pod FB, coz znamena, ze muj problem je dvojnasoby.

To znamená, že bys chtěl použít API Instagramu? Nebo ne? A co s tím má společného Facebook, že se tím tvůj problém zdvojnásobí? Čeho se přesně aplikace týká? Myslím že v Instagramu mají namysli Aplikace stejného použití, nemůžeš nikomu zakázal aby v názvu použil "network", když je to např. web o chovu osmáků. Už by ale bylo problémové u webu o IT použít např. NetworkIT, protože už je to zaměnitelné s "ITnetwork" a bylo by to v nesouladu s ochrannou známkou ITnetworku, pokud by nějakou měl.

A tak to mají u Instagramu. Jde o to, že nechtějí, aby když někdo bude vyhledávat spolu "sociální síť" a "Instagram" či jiná slova, aby nikdo nedošel na jinou síť, proto si přece tu známku platí. Proto prosím odepiš na otázky, které jsem nastínil v úvodu své odpovědi.

Nahoru Odpovědět 5.11.2016 11:06
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
Odpovídá na krepsy3
Pavel Kukuczka:5.11.2016 12:10

Ahoj, diky za odpoved.

Jmeno aplikace bohuzel psat zatim psat nechci, nema to ani zadny vyznam, podstatna cast je cast "insta" , ktera me trapi, druha cast nazvu je obycejne anglicke slovo, ktere neporusuje zadne podminky.

API instagramu pouzit nemusim, ale zajima me, o jake funkce nebo vyhody budu ochuzen, kdyz jej nepouziju. Facebook s tim ma spolecne to, ze je vlastnikem Instagramu, jsou na nejake bazi propojeni a tak netusim, jestli se urcite zakazy nebudou vztahovat i na Facebook a s nim spojene propojeni aplikce atd. V tehle sekci jsem ztraceny.

Aplikace se zabyva sluzbama pro lidi, bude zde funkce "nahrani fotky" , ale nebude slouzit jako nejaka socialni sit nebo nejaka konkurence pro Instagram, takze by tedy v nazvu "insta" mohlo zustat, ale jisty si tim stale nejsem.

Diky moc a promin, ze Ti nereknu o co presne v aplikaci jde a jak se jmenuje, je to me male "know how" :).

 
Nahoru Odpovědět 5.11.2016 12:10
Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
Odpovídá na Pavel Kukuczka
krepsy3:5.11.2016 18:18

Asi to záleží na konkrétním účelu. Ale jestli si myslíš, že by pro tebe bylo výhodné použít jejich API, mohlo by jim to nejspíš vadit. Zkus kontaktovat helpdesk.

Jenom nechápu dotaz, jaké by byly nevýhody nepoužití jejich API. Jak ti to někdo může zodpovědět, když neví, co má tvá aplikace umět. Možná by bylo dobréé se rozepsat, a/nebo to posat pánům na helpdesku ;)

Nahoru Odpovědět 5.11.2016 18:18
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Avatar
Odpovídá na krepsy3
Pavel Kukuczka:6.11.2016 0:35

Jasně, diky moc, zkusim to.

Ja myslel, ze nepouziti jejich API znamena ztratu urcitych vyhod, pripadne nemoznost jakehokoliv vyuziti instagramu ci dokonce blokace. Pokud to dobre chapu, tak API Instagramu znamena vyuzivani jejich databaze ke stahovani fotek ci informaci od ruznych uzivatelu., coz pokud tkvi jen v tomhle, tak mi to nevadi, ze to nebudu smet vyuzivat....Nutnost smazat nebo prejmenovat aplikaci by bylo horsi.

Aplikace je zprostredkovatelska app pro lidi, neni to zadna socialni sit apod. Vice opravdu nereknu.

Diky jeste jednou.

 
Nahoru Odpovědět 6.11.2016 0:35
Avatar
krepsy3
Redaktor
Avatar
krepsy3:6.11.2016 7:41

No OK. Záleží zkrátka na účelu. Použití API IG je samozřejmě způsob popojení externích aplikací s IG (zjednodušeně). Co to pak udělá s ochrannou známkou se dá jen předpokládat nebo zjistit u nich.

Nahoru Odpovědět 6.11.2016 7:41
Programátor je stroj k převodu kávy na kód.
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 6 zpráv z 6.