Diskuze: autorská práva při tvorbě sportovní hry

Software Ostatní software autorská práva při tvorbě sportovní hry

Aktivity (1)
Avatar
Petr.Matras
Člen
Avatar
Petr.Matras:2.11.2014 13:36

Zdravím, mám dotaz ohledně autorských práv na názvy sportovních klubů, asociací a jmen sportovců. Dělám teď takovou sranda hru - hod diskem a nevím, jestli tam můžu používat názvy a loga klubů, atletických asociací či jména sportovců a jejich výkony.

Odpovědět 2.11.2014 13:36
Sometimes you just do things. - Scott Jurek
Avatar
Tonda Kozák
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr.Matras
Tonda Kozák:2.11.2014 13:52

Autorské právo na svoje jméno mít nikdo nemůže.
Na logo má autorské právo člověk, který jej vytvořil, proto bys obecně to bez dovolení neměl používat. Navíc, častou jsou chráněna jako registrovaná značka.
Kdybys tam používal názvy klubů, asociací a tak, tak by to také mohli označit na parazitování na značce.
V praxi ale záleží na situaci. Jak moc by byla ta hra úspěšná, jestli bys na ni vydělával a tak. Mnoho her/stránek tohle používá a kluby to berou jako jistou svoji propagaci. Ale jak říkám, bude záležet na okolnostech.

Akceptované řešení
+20 Zkušeností
+1 bodů
Řešení problému
 
Nahoru Odpovědět  +1 2.11.2014 13:52
Avatar
tomasmanhal
Člen
Avatar
Odpovídá na Petr.Matras
tomasmanhal:2.11.2014 17:22

Myslím si, že pokud je kontaktuješ a získáš jejich svolení, tak nebude problém :-) A názor Tondy ohledně toho loga jen trochu doplním. Práva na použití loga nemá jeho tvůrce, ale majitel. Je běžnou praxí, že logo vytvoří grafik (tam by platilo autorské právo, pokud by byl i vlastníkem) a pak ho s dokumentací prodá firmě a majitelem se tak stává firma a grafika už to v podstatě nezajímá jak si firma s logem naloží. Je pravdou, že na své jméno nemáš autorské právo, ale pokud chceš využít něčí jméno pro komerční účely, tak potřebuješ jeho svolení :-) Stejné je to se znaky.

Nahoru Odpovědět  +5 2.11.2014 17:22
Kdyby nám dodali k životu zdrojový kód, vše by bylo jednodušší...
Avatar
Petr.Matras
Člen
Avatar
Petr.Matras:3.11.2014 22:50

Díky moc za odpovědi. Na hře rozhodně vydělávat nechci. Pokud ji dotáhnu do konce, tak bych ji asi jen publikoval tady a budu mít zdrojáky na githubu. Loga a znaky a názvy klubů asi nakonec nepoužiju, tak snad ta jména sportovců nebudou vadit.
Ptal jsem se hlavně kvůli tomu, že problematika autorských práv je v dnešní hodně auktuální :)

Nahoru Odpovědět 3.11.2014 22:50
Sometimes you just do things. - Scott Jurek
Děláme co je v našich silách, aby byly zdejší diskuze co nejkvalitnější. Proto do nich také mohou přispívat pouze registrovaní členové. Pro zapojení do diskuze se přihlas. Pokud ještě nemáš účet, zaregistruj se, je to zdarma.

Zobrazeno 4 zpráv z 4.